10 powodów: skorzystaj z biura nieruchomości

Processed with VSCOcam with hb2 preset
Strona główna » 10 powodów: skorzystaj z biura nieruchomości

Sprzedaż, kupno, wynajem. Mieszkanie, dom, działka. Kilkanaście albo kilkaset tysięcy złotych. Stawka jest wysoka – zakup albo sprzedaż nieruchomości jest dla większości z nas jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Stres, brak rozeznania w temacie, poczucie podejmowania złej decyzji – takie emocje towarzyszą osobom, które na własną rękę próbują dokonywać transakcji na rynku nieruchomości. Ale przy inwestowaniu dziesiątek, a raczej nawet setek tysięcy złotych, czyli najczęściej oszczędności życia lub środków pozyskanych dzięki wieloletniemu kredytowi, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy osoby, która zawodowo zajmuje się tematem.

– Przyznaję, kupując mieszkanie chciałam zaoszczędzić. Interesowały mnie oferty w Gdańsku Oliwie. Na samo wyselekcjonowanie potencjalnych lokalizacji spośród stosów ogłoszeń dostępnych na portalach, poświęciłam dwa tygodnie – opowiada pani Katarzyna z Gdańska, klientka biura Tyszkiewicz Nieruchomości. – Przez dwa tygodnie dzień w dzień sprawdzałam ogłoszenia, umawiałam się na spotkania i z każdym dniem miałam coraz większy mętlik w głowie – wspomina. – Gdy zdecydowałam się ostatecznie na jedno z mieszkań, zaczęłam zagłębiać się w procedury kredytowe, a w międzyczasie ktoś sprzątnął mi ofertę sprzed nosa. Wtedy powiedziałam dość! – mówi gdańszczanka.

Pani Katarzyna, tak jak tysiące innych osób, zdecydowała się na skorzystanie z usług profesjonalnego, licencjonowanego biura nieruchomości. – Podpisałam z klientką umowę, zgodnie z którą zobowiązaliśmy się zaprezentować nieruchomości wcześniej wskazane przez panią Katarzynę na stronie naszego biura. – wspomina Martyna Choszcz, specjalista ds. sprzedaży rynku wtórnego Tyszkiewicz Nieruchomości. – Transakcja została domknięta w niecały tydzień – dodaje.

Nabywca nie poniósł z tego tytułu żadnych kosztów, biuro nie pobiera bowiem prowizji od kupującego (w tej konkretnej sytuacji klientka sama wskazała aż cztery oferty z portfolio Tyszkiewicz Nieruchomości, które zdecydowała się obejrzeć, i ostatecznie dokonała zakupu jednej z nich). Dział finansowy pomógł dobrać odpowiedni kredyt, wyręczono też klientkę w dopełnieniu formalności urzędowych. Pośrednik przeprowadził gdańszczankę przez cały proces szybko, sprawnie i co najważniejsze, bezstresowo. – Profesjonalny pośrednik, to osoba posiadająca bogate doświadczenie zawodowe jak i psychologiczne w ujęciu społecznym. To osoba ciesząca się autorytetem, potrafiąca przekonywać do swoich racji i spokojnie odpowiadająca na liczne pytania obu stron transakcji – tłumaczyła w dzienniku Polska the Times Joanna Lebiedź, rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 

EC7

Biuro nieruchomości nie tylko pomoże kupić mieszkanie, jego usługi obejmują również sprzedaż, a także wynajem lokum. Agencja pomoże w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności i spraw urzędowych. W trudnych przypadkach zaaranżuje również pomoc prawną specjalistów z zakresu rynku nieruchomości. Oprócz mieszkań i domów z rynku wtórego, czyli takich, w których już ktoś mieszkał, w bazie Tyszkiewicz Nieruchmości znajdują się także mieszkania i domy rynku pierwotnego, czyli prosto od dewelopera oraz działki, zarówno te przeznaczone na domki letniskowe na Kaszubach, jak i działki komercyjne.

Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, na życzenie klienta biuro może zaangażować ekipę sprawdzonych fachowców, którzy za odpowiednią dopłatą przygotują mieszkanie i wykończą je pod klucz, tak, by klient od razu mógł w nim zamieszkać. To samo tyczy się zresztą remontów mieszkań z rynku wtórnego. Jednym słowem agencja zajmie się wszystkim, co niezbędne żeby klient mógł komfortowo i z zadowoleniem zamieszkać w nowym miejscu.
– Wielu osobom może się wydawać, że usługi biura nieruchomości kierowane są głównie do firm lub osób wyjątkowo majętnych. To nieprawda – tłumaczy Magdalena Cebula, dyrektor ds. sprzedaży biura Tyszkiewicz Nieruchomości. – Wśród naszych klientów znajdują się najróżniejsze osoby. Połączyła ich potrzeba łatwego i szybkiego znalezienia lub sprzedania mieszkania, domu, działki. Teraz ich dom to Gdańsk, Gdynia, Sopot, a także miejscowości ościenne Trójmiasta, na przykład Bytów czy Kościerzyna, gdzie znajdują się nasze oddziały – wymienia.

Praca agenta nieruchomości wymaga szybkich umiejętności kojarzenia. Dobieranie w pary mieszkań i ludzi może czasem przypominać pracę swatki. Zdarzają się nietypowe zlecenia, ale jak przekonują pośrednicy, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Jedna ze specjalistek sprzedaży z bytowskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości przytacza historię współpracy z oryginalną klientką, która poprosiła agentkę o zrobienie zakupów i przywiezienie ich na spotkanie (na liście znajdował się między innymi kilogram mielonego mięsa, a także ulubiona gazeta).

– Ta praca stawia przed nami różne wyzwania. Czasem spotykamy się z oryginalnymi, nietypowymi prośbami odnośnie lokalizacji czy ustawienia budynków względem stron świata, ale zakupy dla kogoś robiliśmy po raz pierwszy – wspomina Jacek Kamiński, dyrektor regionu Kaszuby Tyszkiewicz Nieruchomości.
Cała historia zakończyła się happy endem, pośredniczka nie tylko zrobiła zakupy, ale również znalazła dla kobiety właściwy lokal i podpisała umowę sprzedaży jeszcze tego samego dnia. Ale zakupy z dostawą do domu to nie jedyna korzyść z pomocy profesjonalnego pośrednika. Przyjrzyjmy się więc i wypunktujmy, dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości.

1. Bezpieczeństwo

1Oferty, którymi zajmuje się biuro nieruchomości są pewne i sprawdzone. Pośrednik zweryfikuje tożsamość drugiej strony transakcji, a także stan prawny nieruchomości. Unikniemy więc na przykład sytuacji, w której osoba sprzedająca lokal nie ma do niego pełnych praw. Każdy sprzedający nieruchomość ma obowiązek podać swoje pełne dane, te same procedury dotyczą zresztą także potencjalnych nabywców, którzy chcą obejrzeć lokal oferowany na sprzedaż lub wynajem.

Oczywiście weryfikowana jest zgodność deklarowanych danych z dokumentem tożsamości, najczęściej dowodem osobistym – dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo obu stron, a możliwość potencjalnych oszustw wyeliminowana.Nawet w przypadku bardziej skomplikowanych transakcji, obejmujących więcej niż jeden lokal, dobre biuro nieruchomości dostrzeże ewentualne zagrożenia czy niejasności prawne. Niektóre biura, w tym Tyszkiewicz Nieruchomości, oferują doprowadzenie do ładu ewentualnych niejasności związanych ze stanem prawnym domu, mieszkania czy działki przed sprzedażą. Bezpieczeństwo, które oferuje biuro nieruchomości zostało docenione przez sam rynek. Obecnie ogłoszenia bezpośrednie, czyli takie, które nie są objęte opieką biura nieruchomości, traktowane są z coraz większą podejrzliwością, która minimalizuje szanse sprzedaży.

 

2. Znajomość rynku

2

Pośrednik z biura nieruchomości po prostu musi się świetnie orientować w specyfice lokalnego rynku domów i mieszkań. Inaczej nie zarobiłby ani grosza. Musi znać mocne i słabe punkty lokalizacji nie tylko w mieście, ale i w każdej jego dzielnicy, by wynegocjować jak najlepsze warunki dla osoby, którą reprezentuje. Dlatego właśnie, by mieć lepsze rozeznanie, biura często otwierają lokalne oddziały w pobliskich miejscowościach.

Agencje nieruchomości wiedzą także, na co należy zwrócić uwagę w poszczególnych ofertach, dopytać o ewentualne przemilczane szczegóły, spojrzeć na sprawę trzeźwym okiem i bez emocji. Rozeznanie wspomaga fakt, że w bazach biur znajduje się zwykle kilkanaście tysięcy ofert, w których pośrednik musi się orientować żeby nie wypaść z rynku. Pośrenik, w przeciwieństwie do właściciela, jest również w stanie określić realną cenę nieruchomości i tak przygotować ofertę, żeby ją szybko i zyskownie sprzedać.

 

3. Doświadczenie

3

Wybór właściwej oferty prosty nie jest – to już ustaliliśmy. Dobre biuro nieruchomości zatrudnia pośredników, którzy nie tylko z racji ukończonych szkół i kursów orientują się w meandrach dobierania w pary właściwych lokalizacji z właściwymi osobami. Pośrednicy każdego kolejnego dnia pracy zdobywają doświadczenie, które potem procentuje w postaci skuteczności ich działania.

Agenci Tyszkiewicz Nieruchomości rocznie przeprowadzają po kilka tysięcy transakcji. Do tego uczestniczą w szkoleniach zawodowych i poznają nowe techniki działania. Osoba, która na własną rękę chciałaby sprzedać albo kupić mieszkanie, nigdy nie będzie w stanie tak dokładnie poznać rynek i jego specyfikę, jak pracownik dobrego biura nieruchomości. To tak, jakby chcieć wyręczyć stolarza albo fotografa mody – niby można, ale efekt nigdy nie będzie zbliżony do tego, który uzyskałby profesjonalista.

 

4. Oszczędność czasu

4

Ponoć czas to najcenniejszy podarunek, jaki można dostać od innych. W przypadku usług związanych z rynkiem nieruchomości, czas będzie podarunkiem od nas samych dla… nas samych. Dzięki podjęciu decyzji o udzieleniu pełnomocnictwa pośrednikowi, zamiast poświęcać czas na poszukiwanie i porównywanie ofert, można odpoczywać i spędzać czas z rodziną. A w gąszczu ofert można się rzeczywiście pogubić. Na jednym z popularnych portali w Gdańsku liczba samych mieszkań wystawionych na sprzedaż to ponad 30 tysięcy!

Część z nich jest aktualna, część nie, są przemieszane, a nawet zdublowane. Przejrzenie tylko jednej dziesiątej części z nich to cały tydzień mozolnej i wytężonej pracy. Oszczędność oferowana przez agencję tyczy się jednak nie tylko czasu, ale i pieniędzy – przy zakupie mieszkania albo ofertach na wynajem, Tyszkiewicz Nieruchomości nie pobiera prowizji od nabywcy. Biuro będzie pracować również za sprzedającego – pośrednik może wyręczać właściciela podczas prezentacji ofert, tym samym dając mu czas na zajmowanie się czymś zupełnie innym.

 

5. Negocjacje

5

Nieporozumienia na tle finansowym to jeden z mniej przyjemnych aspektów sprzedaży czy kupna mieszkania. Oczekiwania finansowe stron transakcji potrafią się mocno różnić. Dlatego nieprzyjemne i niełatwe negocjacje cenowe biuro nieruchomości bierze na siebie. Agenci znają rynek pod kątem realnych cen i wiedzą na ile można manewrować kwotą tak, by obie strony były zadowolone. Do tego znają techniki negocjacyjne, które potrafią przekonać nawet najbardziej opornych.

Jeśli więc uda się namierzyć wymarzone lokum, biuro pomoże w uzyskaniu satysfakcjonującej obie strony ceny i domknięciu sprzedaży. Pośrednik może także zastąpić sprzedającego przy prezentacji mieszkania potencjalnemu nabywcy, gdy ten jest na przykład w pracy lub po prostu nie chce spotykać się z potencjalnymi nabywcami.

 

6. Reklama

6

Jak sprzedać mieszkanie? To pytanie tylko z pozoru jest proste. Przy sprzedaży nieruchomości trzeba uwzględnić szereg okoliczności i czynników, które muszą zaistnieć, żeby doszło do finalizacji transakcji. Kluczowa jest reklama. Im więcej potencjalnych nabywców dowie się o ofercie, tym łatwiej i szybciej dojdzie do sprzedaży.

Dobre biura nieruchomości w swojej ofercie mają prezentacje ogłoszenia na kilku lub kilkunastu portalach internetowych, oprócz tego korzystają z niestandardowych form reklamy. Mogą rozwieszać bannery, prezentować oferty w różnych miejscach w internecie – Tyszkiewicz Nieruchomości najciekawsze oferty wystawia na prowadzonych przez biuro kanałach social media – facebooku, twitterze, instagramie, pintereście, a także google plus. Niezlaeżnie od tego, gdzie będzie prezentowana, każda oferta powinna być właściwie sfotografowana, a także opisana w sposób przemawiający do osób poszukujących mieszkań i domów. Tu po raz kolejny z pomocą przychodzi wiedza i doświadczenie profesjonalnych pośredników. Biura angażują profesjonalnych fotografów, a jeśli pośrednik sam robi zdjęcia, to wie, jak wykonać, a potem edytować fotografie, by były interesujące i zachęcajace dla odbiorców.

 

7. Sprawy urzędowe

7Urzędy, sądy, księgi wieczyste, przepisanie mediów – lista rzeczy do załatwienia po finalizacji transakcji sprzedaży i kupna mieszkania do krótkich nie należy. Sprzedający musi przecież skompletować pełną dokumentację nieruchomości, żeby wystawić mieszkanie, dom czy działkę na rynek, a nabywca już po zakupie poprzenosić wszelkie prawa własności na siebie. Kilka dni chodzenia po różnych instytucjach gwarantowane. Chyba, że pozwolimy, żeby w tej niewdzięcznej robocie wyręczyło nas biuro nieruchomości. Po udzieleniu pełnomocnictwa, doświadczeni specjaliści załatwią wszelkie niezbędne formalności, a my zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. Na koniec trzeba będzie jedynie udać się do biura nieruchomości po odbiór teczki z dokumentami.

 

8. Dobór kredytu

8

Mieszkanie wybrane, sprzedający zdecydowany – czas na ustalenie metody sfinansowania zakupu. Niestety, większość z nas dysponuje wystarczająco zasobnym portfelem, by kupić mieszkanie za gotówkę. W takim przypadku potrzebny jest kredyt. I tu, zdaniem niektórych, zaczynają się kolejne schody. Trzeba porównać oferty banków, dobrać najlepszą, sprawdzić, czy dany bank w ogóle udzieil nam kredytu – podobnie jak w sprawach urzędowych, zajmie to co najmniej kilka dni.

Jednakże – niekoniecznie. Niektóre biura, w tym Tyszkiewicz Nieruchomości, oferują usługę dopasowania najbardziej odpowiedniego kredytu na zakup nieruchomości. Doradcy bezpłatnie porównają oferty ponad 20 banków i dobiorą najkorzystniejszą dla konkretnego kupującego ofertę. Jeśli istnieje taka możliwość, pomogą również w zdobyciu dofinansowania z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. W ramach tego programu, osoby do 35 roku życia mogą otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych dopłaty do pierwszego własnego “M”.

 

9. Spokój ducha

9

Na każdym etapie zakupu czy sprzedaży mieszkania mogą pojawić się wątpliwości i pytania. Nierzadko gra toczy się o wysoką stawkę – kredyt mieszkaniowy na całe życie. Niezależnie, czy chodzi o to by na starość przeprowadzić się do wymarzonego zakątka, rozpocząć nowe życie w nowym miejscu albo w końcu we własnym domu założyć rodzinę, każdą taką sytuację łączy wspólny mianownik – potrzeba, aby ta ogromna zmiana odbyła się bez stresu, bez nieprzyjemności, w miarę możliwości szybko i sprawnie. Usługi profesjonalnego biura znacząco zminimalizują stres. Dobry pośrednik gotowy będzie odpowiedzieć na każde pytanie i znaleźć wyjście z niemal każdej sytuacji. Duże, sprawdzone biuro jest gwarantem realizacji transakcji, z której obie strony będą zadowolone. Do tego, w razie potrzeby biuro Tyszkiewicz Nieruchomości pomoże skontaktować nowego właściciela ze sprawdzonymi, rzetelnymi fachowcami do przeprowadzenia ewentualnego remontu.

 

10. Własne klucze, własne cztery kąty

10

Sfinalizowanie zakupu własnego mieszkania czy domu daje ogromną radość i satysfakcję. Własne cztery kąty dają poczucie bezpieczeństwa i stabliizacji. Można stworzyć miejsce, do którego po prostu chce się wracać. Cała procedura kupna mieszkania może trwać jedynie kilka dni, najszybciej przeprowadzona transakcja biura Tyszkiewicz Nieruchomości trwała tylko jeden dzień. Pozwól więc wyręczyć się profesjonalistom, którzy pomogą Ci bezstresowo zrealizować ten najprawdopodobniej największy zakup w życiu. A potem kup najpiękniejszy jaki znajdziesz breloczek do kluczy i nie zapomnij umieścić na ścianach ramek z najpiękniejszymi fotografiami. A potem wyciągnij się na kanapie i po prostu odpocznij, bo w końcu jesteś u siebie.

 

 

 

Untitled Infographic (5)

4 Comments

 • Bożena pisze:

  Chciałabym zwrócić uwagę jeszcze na fakt, iż biura nieruchomości posiadają własne przeliczniki zamieszczone na stronach internetowych. jest to znacznym ułatwieniem dla wielu klientów. Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniej i profesjonalnej obsługi. Ogólnie rzecz biorąc, powyższy artykuł jest bardzo dobry i ciekawy.

 • Justyna pisze:

  Oczywiście, że warto korzystać z biur nieruchomości. Kto jak nie osoby, które zajmują się tym zawodowo mają znać się najlepiej na rzeczy. Tym bardziej, że zakup pieszkania/domu to decyzja często na całe życie, więc nie ma tu miejsca na błędy. Dlatego ja również korzstałam z usług biura – krakowskie Abc dom, polecam jak najbardziej!

 • Polka pisze:

  Warto, też jestem tego zdania. Korzystałem z ABCdom przy wynajmie mieszkania. Świetne biuro nieruchomości w Krakowie. Poszukiwałam ładnego mieszkania, lecz mój budżet nie był zbyt wysoki :(. Agent nieruchomości z tej firmy znalazł mi świetne mieszkanie, takie jak chciałam. Generalnie mają dobry kontakt z klientem. Od tego są i robią to znakomicie.

 • Eliza pisze:

  I właśnie w tym momencie zdecydowałam się żeby udać się do biura nieruchomości!! Bardzo dziękuję za artykuł! Szukam mieszkania w Oświęcimiu i nie wiedziałam, czy powinnam robić sama czy za pomocą pośrednika, ale po przeczytaniu artykułu już wiem! Sprawdzę ofertę najbliższego biura – G.B.I Oświęcim, ale chętnie również sprawdzę państwa ofertę, może będzie bardziej interesująca :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *