5 ważnych kwestii przed zakupem nieruchomości pod wynajem

Strona główna » Wpisy » 5 ważnych kwestii przed zakupem nieruchomości pod wynajem

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania pod inwestycję w formie wynajmu długoterminowego. Jest to całkiem opłacalny interes, pod warunkiem, że w trakcie zakupu nieruchomości pod wynajem będziemy kierować się rozsądkiem i planem działania. W kwestii doboru nieruchomości pod wynajem na pewno najlepiej poradzić się profesjonalistów, takich jak np. agenci z biura Tyszkiewicz Nieruchomości. Musimy jednak wiedzieć, że to, czy nasz pomysł na dodatkowy zarobek wypali, zależy od tego, czy weźmiemy sobie do serca kilka ważnych kwestii.

Komu zamierzamy wynająć mieszkanie

To pytanie jest bardzo ważne. Przed zakupem mieszkania pod inwestycję, ustalmy grupę docelową, do której chcemy dotrzeć z naszą ofertą. Każda z grup ma różne potrzeby. Rodzina z dwójką dzieci będzie zwracała uwagę na inne elementy niż grupka studentów bądź zapracowany singiel. Od wyboru tego, kogo najchętniej gościlibyśmy w naszej nieruchomości, zależą kolejne punkty w naszej wyliczance.

Zastanów się komu chciałbyś wynajmować mieszkanie

Zastanów się komu chciałbyś wynajmować mieszkanie

Gdzie kupić nieruchomość pod wynajem?

Oczywiście, najbardziej chodliwe nieruchomości pod wynajem znajdują się w centrum miasta. Jest to lokalizacja najlepiej skomunikowana, zwykle blisko znajduje się szeroko rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe. Mieszkańcy wszystko mają pod ręką. A jak chcą wyjść do restauracji czy kina, nie muszą poświęcać dużo czasu na dojazd. Jednak czasami zakup nieruchomości w innej części miasta może sprawdzić się lepiej. W decyzji, gdzie kupić nieruchomość pomoże uprzednie określenie odpowiedzi na pierwszy wymieniony punkt.

Jeśli mamy w planach wynajem naszego mieszkania studentom, skupmy się na poszukiwaniu nieruchomości w okolicach uczelni lub z bardzo dobrym dojazdem. Mieszkanie, z którego dostanie się na zajęcia zajmie 10 minut spacerkiem, z pewnością zawsze będzie wzbudzało zainteresowanie studentów. Co ważne, niektórzy nawet chętnie zapłatą więcej za taką dogodność.

Rodzina z dziećmi na pewno doceni bliskość szkół i przedszkoli oraz terenów rekreacyjnych z placami zabaw i zielenią. Tu ważnym punktem mogą być także znajdujące się nieopodal market spożywczy, przychodnia lekarska czy apteka.

Okolica ma bardzo duże znaczenie dla najemców

Okolica ma bardzo duże znaczenie dla najemców

Metraż i rozkład mają znaczenie

Nawet największe mieszkanie nie sprawdzi się dla grupy młodych ludzi, zwłaszcza jeśli nie są znajomymi, jeśli nie będzie miało samodzielnych pokoi. Licząc na zysk z wynajmu studentom, musimy wziąć pod uwagę fakt, że możemy być zmuszeni rozliczać się z najemcami „od pokoju”. Przejściowe pomieszczenia lub aneksy kuchenne raczej nie są dobrym rozwiązaniem w tym wypadku. Z rodziną bądź singlem będzie nieco łatwiej. Tu większe znaczenie będzie miał metraż i dodatkowe pomieszczenia, takie jak składzik, piwnica czy garderoba.

Dodatkowe pomieszczenia, takie jak składzik czy garderoba z pewnością będą mile widziane

Dodatkowe pomieszczenia, takie jak składzik czy garderoba z pewnością będą mile widziane

Budynek

Kondycja w jakiej znajduje się budynek obejmujący nasze przyszłe mieszkanie ma również duże znaczenie. Głównie biorąc pod uwagę opłacalność inwestycji jaką jest wynajem dla właściciela nieruchomości. Nawet jeśli najemcy nie będą przywiązywali zbyt dużej wagi do stanu bloku, czy kamienicy, jest on istotny dla właściciela. Jeśli chcemy czerpać korzyści z wynajmu przez wiele lat, zwróćmy uwagę na wiek budynku. Nawet jeśli w tym momencie wydaje się on być w dobrym stanie, za kilka lat może to ulec zmianie. A po co narażać się na dodatkowe koszty związane z finansowaniem potencjalnych napraw?

Zakup nieruchomości pod inwestycję w zaniedbanym budynku nie jest dobrym pomysłem

Zakup nieruchomości pod inwestycję w zaniedbanym budynku nie jest dobrym pomysłem

Opłaty

Zanim kupimy mieszkanie przeznaczone pod wynajem, sprawdźmy dokładnie wysokość czynszu i opłat za media. Co prawda, to najemca pokrywa wymienione koszty, jednak nikt nie chce płacić wygórowanej sumy za rachunki w wynajmowanym mieszkaniu. My jako wynajmujący możemy mieć problem ze znalezieniem chętnych do zamieszkania w naszej nieruchomości oraz z uzyskaniem wymaganego przez nas zarobku. Cenę za wynajem musimy dostosować do lokalizacji, metrażu oraz grupy docelowej potencjalnych najemców. W Internecie możemy znaleźć aplikacje ułatwiające wyznaczenie dobrej ceny oraz wyliczające zysk z inwestycji. Jednak najlepszych informacji możecie zasięgnąć w renomowanym biurze, takim jak Tyszkiewicz Nieruchomości.

Przed zakupem nieruchomości warto skonsultować się z doświadczonym agentem. Profesjonalista z pewnością wspomoże nas dobrą radą i znajdzie najlepsze opcje. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości doradcy pomogą Wam dobrać najlepszą lokalizację, podpowiedzą, jaki rodzaj wynajmu najlepiej się opłaca i jakich formalności należy dokonać, aby wynajem przebiegł bezstresowo i bezproblemowo. W naszej ofercie mamy zarówno świetne mieszkania na sprzedaż, jak i super propozycje nieruchomości na wynajem dla poszukujących.

Chcesz zainwestować w mieszkanie pod wynajem? A może szukasz mieszkania do wynajęcia na dłuższy czas? Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *