Agent Miesiąca: wywiad z Hanną Homą

Strona główna » Wpisy » Agent Miesiąca: wywiad z Hanną Homą

Hanna Homa z naszego oddziału w Chojnicach to kolejna zdobywczyni tytułu Agenta Miesiąca. Hania na co dzień to energiczna i przebojowa osoba, kochająca kontakt z ludźmi. W pracy daje z siebie 200%, żeby pomóc i spełnić oczekiwania Klientów. Jak sama mówi, każdy dzień w zawodzie agenta jest inny i wyjątkowy, co najlepiej napędza do działania. W dzisiejszym wpisie opowie m.in. o zmianach, jakie spowodowała pandemia na lokalnym rynku nieruchomości i zdradzi kilka porad dla sprzedających. Zapraszamy do lektury.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – kamienica na sprzedaż w Chojnicach

Jak zaczęła się Twoja przygoda w zawodzie agenta nieruchomości?

– To był czysty przypadek. Szukałam wówczas pracy i po przeczytaniu ogłoszenia poczułam, że to jest to. Tak też się okazało. Cenię różnorodność i nie lubię monotonii, dlatego doskonale odnajduję się w zawodzie agenta i wiem, że podjęłam dobrą decyzję. Co więcej, rok temu poczyniłam kolejny krok w moim rozwoju zawodowym i uzyskałam licencję. Pewność, że odnalazłam swoją drogę jest ogromnie motywująca.

Za co najbardziej cenisz swój zawód?

– Przede wszystkim za brak monotonii, o czym wspomniałam przed chwilą. Każda transakcja jest inna, więc stale się uczę i zdobywam nowe doświadczenie. Ogromną radość sprawia mi również możliwość uczestniczenia w bardzo ważnych chwilach moich Klientów. Po części czuję się odpowiedzialna za całą sytuację.

Czy masz swój autorski przepis, jak być skutecznym agentem?

– Podstawą jest indywidualne podejście zarówno do nieruchomości, jak i Klientów. Każdy Klient jest inny i wymaga zupełnie czegoś innego. Dlatego najważniejsze jest wyczucie potrzeb, a potem sprecyzowana pomoc w zrealizowaniu planów Klientów. I na koniec najważniejsze – wyznaję zasadę, że należy być sobą i nikogo nie udawać. Takie podejście sprawia, że Klienci bez obaw mogą mi zaufać.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – działka usługowo-mieszkaniowa w miejscowości Nieżywięć

Bycie agentem to praca na pełnych obrotach i często w nienormowanym wymiarze. Czy znajdujesz czas na swoje hobby i odpoczynek?

– To prawda, jako agentka mam bardzo napięty grafik. Czasu wolnego mam bardzo mało, co nie ukrywam napędza mnie jeszcze bardziej do działania. Odpoczynek odnajduję w każdej chwili spędzonej z rodziną. Staram się wygospodarować tyle czasu, ile tylko mogę dla moich córeczek.

Co napędza Cię do działania?

– Jestem bardzo ambitna i lubię trudne transakcje. Dlaczego? Przede wszystkim dla doświadczenia. Po trudnej drodze czuję się świetnie. Doceniam fakt, że mogę znaleźć rozwiązanie, aczkolwiek bywają sytuacje, że rzeczywiście nie jest łatwo.

Jakie nieruchomości lubisz brać pod swoje skrzydła?

– Bardzo lubię nieruchomości związane z historią takie jak zabytkowe kamienice. Ciekawym wyzwaniem są również te, które od wielu lat nie mogą zostać sprzedane, aż Klienci tracą wiarę w sukces transakcji. Lubię także lokale komercyjne, ponieważ sama prowadziłam kiedyś firmę i doskonale wiem, na jakie szczegóły zwracają uwagę przedsiębiorcy. Dużo łatwiej nawiązać mi kontakt w przypadku tego typu Klientów.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – piękny dom w Chojnicach

Zdradź nam z własnego doświadczenia, co ułatwia sprzedaż nieruchomości?

– Po pierwsze Klient, który faktycznie chce sprzedać nieruchomość i jest gotów na współpracę z profesjonalistami. Po drugie nowoczesny marketing oferty, który zapewniamy. Profesjonalne zdjęcia, użycie drona, film z prezentacją czy wirtualny spacer – oferujemy szerokie działania, które zwiększają szanse sprzedaży. I po trzecie wnętrze. Czyste i zadbane nieruchomości łatwiej znajdują kupca.

A teraz pytanie z drugiej strony, co utrudnia sprzedaż nieruchomości?

– Analogicznie do powyższego, trudny Klient nie ułatwia sprzedaży. Najczęściej objawia się to brakiem zaufania i chęci współpracy oraz możliwości udostępnienia nieruchomości do prezentacji. Poza tym nieuregulowane kwestie prawne zawsze utrudniają sprzedaż – np. służebność osobista, stara hipoteka, która nie została wykreślona z księgi wieczystej. Również zbyt wysoka cena opóźnia proces zbycia lokalu.

Jakie nieruchomości przeważnie są sprzedawane w Chojnicach i okolicach?

– Trudno jednoznacznie wskazać, jakie są to nieruchomości. Głównie mieszkania, domy i działki, ale wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb Klientów.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – działka usługowo-mieszkaniowa w miejscowości Charzykowy

Czy wynajem mieszkań w Chojnicach cieszy się popularnością?

– Tak, ale głównym punktem jest cena. Jeżeli jest realna to bez problemu nieruchomość znajdzie odbiorcę. Przeważnie wynajmowane są mieszkania 2- i 3-pokojowe.

Dużo osób szuka obecnie spokoju blisko natury. Czy możesz polecić najpiękniejsze lokalizacje na Kaszubach i w okolicach Chojnic?

– Okolice Chojnic są naprawdę przepiękne, więc zapraszam wszystkich do odwiedzenia. Co mogę polecić? Przede wszystkim malownicze miejscowości takie jak Charzykowy czy Swornegacie.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie na os. Panorama Wyszyńskiego w Chojnicach

Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości w Chojnicach?

– Zmianie uległy kryteria poszukiwania wymarzonych nieruchomości. Z obawy przed kolejną izolacją Klienci szukają domów lub mieszkań z własnym ogrodem. Możemy również zauważyć, że częściej wybierają domy, np. połówki bliźniaków, aby tylko mieć możliwość korzystania z kawałka zieleni.

Czy obecnie nadal zauważalne są zmiany na rynku nieruchomości wywołane pandemią?

– Teraz są już mniej widoczne, ponieważ Klienci powoli oswoili się z zaistniałą sytuacją. Niemniej poszukujący są różni tak, jak różne są nieruchomości.

Czy rynek chojnicki i jego zielone okolice cieszą się popularnością wśród Kupujących spoza miasta?

– Zdecydowanie tak. Ostatnio miałam okazję sprzedać działki Klientom z Inowrocławia i spod Warszawy. Nasze tereny cieszą się ogromną popularnością. Bardzo często osoby, które przyjeżdżają w te strony na urlop, poszukują później tutaj miejsca na stałe. Głównie interesują ich działki, aby za rok przyjechać już tylko do siebie. Zapraszam więc Klientów z Chojnic, z całej Polski i nie tylko do współpracy. Z chęcią pomogę spełnić Państwa mieszkaniowe marzenia.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – obiekt inwestycyjny na sprzedaż w Chojnicach

Polecamy uwadze wszystkie oferty, którymi opiekuje się Hanna Homa sprawdź tutaj.

Nie wahaj się i już dziś powierz swoje mieszkaniowe plany naszej Agentce Miesiąca.

Zapraszamy do kontaktu | 784 008 416 | h.homa@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *