Agent Miesiąca: wywiad z Iwoną Kakowską

tyszkiewicz-nieruchomosci
tyszkiewicz-nieruchomosci
Strona główna » Agent Miesiąca: wywiad z Iwoną Kakowską

Bohaterką dzisiejszego wpisu jest Iwona Kakowska – doświadczona i skuteczna agentka nieruchomości z naszego oddziału w Gdańsku. Na co dzień Iwona to pasjonatka aktywnego spędzania wolnego czasu, głównie biegania. Zawsze otwarta, pomocna i uśmiechnięta. Nic dziwnego, że z takimi cechami na polu zawodowym odnosi same sukcesy. Zdobycie tytułu Agenta Miesiąca w trzeciej edycji firmowego rankingu opinii Klientów tylko to potwierdza. W krótkiej rozmowie nasza agentka zdradza swój przepis na sukces.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdańsku na Chełmie

Iwono, serdecznie gratulujemy zdobycia największej liczby pozytywnych opinii od Klientów w lutym 2021 r.

– Dziękuję. Opinie od zadowolonych z mojej pracy Klientów to dla mnie ogromne wyróżnienie, satysfakcja i motor do dalszego działania. Tytuł Agenta Miesiąca zdecydowanie brzmi dumnie.

Prywatnie jesteś mamą na pełnych obrotach. Czy łatwo jest pogodzić pracę agenta nieruchomości z codziennymi obowiązkami?

– Jestem samodzielną mamą czwórki dzieci i agentem na pełnych obrotach. Nie jest to łatwe połączenie, które wymaga dodatkowo dużej organizacji pracy. Czasem czuję się jak prawdziwy sportowiec, gdy muszę się dosłownie „nagimnastykować”, żeby nie zaniedbać żadnej dziedziny życia. Ale daję radę! Moje dzieci twierdzą, że jestem terminatorem, a znajomi uważają, że mam siłę z kosmosu. Tak naprawdę to moje ukochane bieganie daje mi odskocznię, ładuje akumulatory i jest lekiem na wszystko.

Potrafisz doskonale połączyć życie zawodowe z wychowywaniem czwórki dzieci. Zdradź nam, proszę, swój przepis na sukces.

– Wszystko, co robię wywodzi się z miłości do moich dzieci. To one są moim największym motorem do działania. Dają mi siłę i motywację. Wiem, że jestem dla nich ogromnym autorytetem i dlatego tym bardziej muszę im pokazać, że wszystko mam pod kontrolą. Jeśli idzie o przepis na sukces… Jestem po prostu sobą. Poza tym ważna jest obowiązkowość i zdyscyplinowanie. Jestem również wymagająca zarówno w stosunku do siebie, jak i do moich dzieci. Jeśli coś robię, to staram się dać z siebie 100% i tego uczę także dzieci. Nasze motto rodzinne to: „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany” i „Codziennie bądź lepszą wersją siebie”.

Wiemy już, że masz wiele pasji. Opowiedz nam o nich bliżej.

– Przede wszystkim dzieci są moją największą pasją. Chcę wychować je na mądrych i dobrych ludzi. Kocham sport, bo oczyszcza umysł i ciało, dostarcza endorfin i przy okazji spala kalorie. Biegam cztery razy w tygodniu, najczęściej nad morzem. Podczas tej aktywności uwielbiam robić zdjęcia, dokumentując moją tzw. kronikę biegacza. Interesuje się również historia starożytnego Egiptu oraz postacią Marilyn Monroe. Mam jeszcze jedną pasję – uwielbiam pomagać innym.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Nasza Agentka Miesiąca i jej kronika biegacza

Ciekawi nas również Twój poprzedni zawód, który wykonywałaś, a mianowicie praca w policji.

– Byłam policjantką 24h na dobę i kochałam ten stan. Zawsze uważałam, że do niczego innego się nie nadaję. Bardzo dobrze wspominam pracę w prewencji, czyli na tzw. ulicy. Mogłam wówczas nieść pomoc najbardziej potrzebującym, szczególnie dzieciom. Zdarza mi się, że tęsknię za mundurem i adrenaliną z tamtych czasów. Na szczęście w branży nieruchomości również jej nie brakuje… 😉

Jak to się stało, że po zakończeniu pracy w policji, zostałaś agentem nieruchomości?

– Zawsze interesował mnie temat nieruchomości. Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości kojarzyłam od dawna. Pewnego dnia, po zakończeniu pracy w policji, zobaczyłam ogłoszenie na portalu trojmiasto.pl o naborze na agentów nieruchomości właśnie do tego biura i… postanowiłam spróbować swoich sił. Lubię kontakt z ludźmi, chętnie poznaję nowe osoby i pomagam im w spełnianiu marzeń.

Uprawianie sportu ćwiczy także naszą wytrwałość, co na pewno pomaga w zawodzie agenta nieruchomości. Jakimi jeszcze cechami powinien odznaczać się skuteczny agent?

– Dobry agent – poza wytrwałością, systematycznością, pracowitością, otwartością, empatią i serdecznością – powinien być po prostu sobą. Sztuczna poza i uśmiech nie wróżą sukcesu. Dobry agent musi wzbudzać zaufanie i zapewniać bezpieczeństwo transakcji.

Skoro już o zawodzie agenta mowa… zdradź nam, jakie nieruchomości lubisz mieć pod swoimi skrzydłami?

– Moim „konikiem” są zdecydowanie mieszkania. Lubię i te do remontu, i te pod klucz. Największą frajdę sprawia mi sprzedaż mieszkań, w których sama mogłabym stworzyć własne gniazdko.

Sprawdź szczegóły oferty – 2-pokojowe mieszkanie w Gdańsku Oruni

Czy zauważyłaś wśród swoich Klientów zmianę preferencji, jeśli idzie o zakup wymarzonego gniazdka, która nastąpiła w dobie pandemii?

– Pandemia i wprowadzone obostrzenia sprawiły, że Klienci poszukują własnego gniazdka, które będzie uniwersalnym miejscem – domem, biurem, miejscem wypoczynku i rekreacji wśród ogródkowej zieleni. Wzrosło więc zainteresowanie mieszkaniami z własnym ogródkiem, tarasem czy dużym balkonem. Większym powodzeniem cieszą się także domy – wolnostojące, szeregi, bliźniaki – oraz działki. Bardzo często o wyborze wymarzonej nieruchomości decyduje bliskość lasów i terenów zielonych.

Które lokalizacje w Trójmieście oceniasz jako najbardziej atrakcyjne pod rodzinne gniazdko, a które pod inwestycję?

– Moim zdaniem nie ma lokalizacji typowych pod inwestycję czy do zamieszkania. Każdy z nas jest inny i każdy szuka zupełnie innych atutów wśród nieruchomości. Mieszkania pod inwestycję bardzo często są kupowane lub sprzedawane w lokalizacjach bliskich uczelniom, dużym kompleksom biurowym, a także w pasie nadmorskim i oczywiście w samym centrum. Są również dzielnice typowe do zamieszkania. Rodziny przeważnie wybierają dobrze skomunikowane lokalizacje, blisko szkół i przedszkoli, z pełną infrastrukturą handlowo-usługową w pobliżu. Nieruchomości inwestycyjne to przeważnie kawalerki lub mieszkania 2-pokojowe, z kolei rodziny wybierają zdecydowanie większe metraże na swoje gniazdko.

Czy Klienci szukający nieruchomości pod inwestycję również zmienili swoje preferencje w związku z pandemią?

– Odczuwam taką tendencję. Obecnie można zauważyć mniejsze zainteresowanie inwestycjami pod wynajem dla studentów z racji ich nauki zdalnej. Większą popularnością cieszy się za to najem krótkoterminowy oraz dla rodzin. Bardziej niż przed pandemią pożądane są pod inwestycję również mieszkania z własnym ogródkiem, balkonem, tarasem.

Pandemia wprowadziła niemały zamęt w wielu dziedzinach życia i branżach. Jakie rady przekazałabyś osobom, które szukają aktualnie nieruchomości na sprzedaż?

– Pandemia faktycznie wprowadziła zamęt i większy ruch w świecie nieruchomości. Zakup nieruchomości to świetna lokata kapitału. W dzisiejszych czasach warto zaufać jednak specjalistom, którzy nie tylko służą radą, ale także znają rynek i wszystkie niuanse z nim związane. Każdemu Klientowi powtarzam, że gdy transakcję prowadzi doświadczone biuro nieruchomości są one w 100% bezpieczne. W dobie pandemii i niepewności to bardzo ważne. Zawsze z chęcią pomogę i wesprę sprzedaż oraz zakup nieruchomości. Zapraszam więc do kontaktu.

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Sopocie

Jeśli szukasz doświadczonego agenta nieruchomości, skorzystaj ze wsparcia Iwony Kakowskiej z oddziału w Gdańsku.

Polecamy uwadze atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się nasza Agentka Miesiąca – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 537 111 281 | i.kakowska@tyszkiewicz.pl