Agent Miesiąca: wywiad z Joanną Toporek

tyszkiewicz-nieruchomosci
Strona główna » Wpisy » Agent Miesiąca: wywiad z Joanną Toporek

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kolejną Agentkę Miesiąca. Tym razem naszą bohaterką jest Joanna Toporek z gdyńskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości. Zawodowo Joanna to skuteczna agentka, która lubi nieruchomości z duszą. Prywatnie zaś jest entuzjastką aktywnego spędzania wolnego czasu. W krótkim wywiadzie opowie o swoich pasjach, jak również podzieli się radami dla rodzin szukających wymarzonego mieszkania lub domu. Zachęcamy do lektury.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Pogórzu

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda w zawodzie agenta nieruchomości?

To był absolutny przypadek! Pamiętam, że od razu w pierwszych dniach wciągnął mnie wir pracy. Nieznana mi dotąd praca agenta nieruchomości okazała się ciekawa i absorbująca, co bardzo mi się podobało i podoba do dziś. Lubię, gdy dużo się dzieje.

2. Za co lubisz swój zawód?

Przede wszystkim za różnorodność. Każda transakcja jest inna. Rzadko zdarzają się powtarzalne sytuacje. Różnorodność w świecie nieruchomości to zarazem ciekawość i odmienność każdego dnia w pracy. Bardzo lubię to uczucie.

3. Jakie trudności towarzyszą agentowi podczas pracy?

Agent Nieruchomości to ogólnie trudny zawód. Przede wszystkim wymaga od nas poświęcenia sporej ilości czasu, aby sprostać oczekiwaniom Klienta. Zazwyczaj jest to praca o różnych porach, niemająca nic wspólnego z biurowymi ośmioma godzinami. Taki tryb też trzeba lubić, ponieważ w przeciwnym razie można się szybko wypalić.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Nasza Agentka Miesiąca podczas zawodów rowerowych w Gdyni

4. Zdradź nam swój złoty środek, jak zostać dobrym agentem?

Każdy ma na pewno inny złoty środek, ale mój autorski to bycie sobą, a także otwartość i zainteresowanie Klientem. Uważam, że im lepiej poznamy Klienta, tym łatwiej i precyzyjniej sprostamy jego potrzebom.

5. Każdy agent musi kiedyś odpocząć, więc opowiedz nam, jak najchętniej spędzasz wolny czas?

O, jest tego dużo! Uwielbiam aktywnie wykorzystywać wolny czas. Mój numer jeden to rower MTB, czyli moja nowa-wielka miłość. W dalszej kolejności pływanie, rower szosowy i bieganie, czyli triathlon. Bardzo lubię również biegi trailowe i… przyznam, że nie jestem słabeuszem w tej kwestii. Jeśli mam z kolei więcej wolnych chwil, a mam już na myśli urlop, to wówczas wybieram się w podróż. Najlepiej do Azji!

6. Opowiedz nam więcej o swoim udziale w biegach ulicznych, a także górskich?

Biegi uliczne i biegi górskie to ciężkie i wymagające dyscypliny. Biegi górskie mają w sobie magię i są zdecydowanie ciekawsze. Wszystko dzięki bliskiemu kontaktowi z przyrodą, różnorodności terenu, podbiegach i zbiegach… Czas wówczas szybciej płynie. Co ciekawe, biegi w terenie organizowane są również nocą. Jednym z moich ulubionych jest „Bieg ze świetlikami” w Gdyni. Uczestnicy biegną parami ze świecącymi czołówkami na głowie, dzięki temu na drzewach widać odblaski wskazujące drogę. Właśnie w takich zawodach braliśmy udział jako drużyna Tyszkiewicz Team z oddziału w Gdyni. Świetna inicjatywa!

tyszkiewicz-nieruchomosci

Joanna Toporek i Paweł Gesing, czyli drużyna Tyszkiewicz Nieruchomości podczas „Biegu ze świetlikami” w Gdyni

7. A czy poza aktywnym odpoczynkiem spędzaj czas bardziej… pasywnie i spokojnie?

(śmiech) Tak, zdarza mi się. A tak naprawdę, to uwielbiam relaks z książką. Moja lista pozycji do przeczytania stale powiększa się zamiast sukcesywnie maleć. Książkoholicy chyba tak mają po prostu. Aktualnie czytam „Królestwo” autorstwa Jo Nesbo. W dalszej kolejności chcę sięgnąć po „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko , a następnie „Homo deus: Krótka historia jutra” Yuvala Noaha Harariego. Na mojej liście jest również książka polskiego stand-upera – Rafała Paczesia – zatytułowana „Grube wióry”.

8. Wróćmy jeszcze do tematu Twojej pracy. Co sprawia Ci największą przyjemność w zawodzie agenta nieruchomości?

Lubię uczucie szczęścia, które daje mi pomoc i usatysfakcjonowanie Klientów. Uwielbiam mijać się na ulicy z byłym już Klientem, który uśmiecha się na mój widok i mówi z daleka: „Dzień dobry, Pani Joanno, mocno pozdrawiam”. To najlepszy moment! A do tego radość i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Po takim pozdrowieniu nic nie popsuje mi mojego dnia.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Karwinach

9. Jakie nieruchomości lubisz brać pod swoje skrzydła?

Uwielbiam sprzedawać domy z duszą. Przebywanie w takich nieruchomościach i opowiadanie o nich to czysta przyjemność. Podobnie jest z klimatycznymi, gdyńskimi kamienicami, które są ciekawe i czuje je całą sobą.

10. Jakie obecnie mieszkania są najbardziej pożądane wśród rodzin z dziećmi?

W tym przypadku sytuacja pozostaje niezmienna – są to przede wszystkim mieszkania 3- lub 4-pokojowe.

11. Czy pandemia wpłynęła na zmianę kryteriów wśród rodzin poszukujących wymarzonych mieszkań i domów?

Pandemia źle wpłynęła przede wszystkim na nasze samopoczucie. Zamknięcie w domach sprawiło, że ruszyła fala zainteresowania mieszkaniami z ogródkiem, tarasem lub balkonem, a także domami szeregowymi czy bliźniakami, również z zielenią wokół. Wzrosła także sprzedaż działek, na których rodziny mogą wybudować własny dom lub po prostu stworzyć swoją przestrzeń do rekreacji i wypoczynku.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 4-pokojowe mieszkanie w Gdyni Grabówku

12. Które lokalizacje cieszą się największą popularnością, jeśli idzie o zakup domu/mieszkania dla rodziny?

Gdynia ma to do siebie, że z reguły jest pożądanym miastem do życia. Niezależnie więc od tego, w jakim celu Klient szuka swojego wymarzonego M lub domu, każda lokalizacja jest popularna. Wyjątkiem są jedynie typowe blokowiska. Przeciwnie sytuacja wygląda w Gdańsku, gdzie na przykład słynne osiedla z tzw. „wielkiej płyty” na Przymorzu czy Zaspie stale cieszą się ogromną popularnością.

13. Czy działki pod budowę domu cieszą się popularnością wśród kupujących? Jeśli tak, to w jakich lokalizacjach i jakimi kryteriami kierują się kupujący?

W Gdyni, z którą mam największą styczność z racji oddziału, najbardziej poszukiwane dzielnice pod zabudowę to Orłowo i Mały Kack. W dalszej lokalizacji jest Bojano, Koleczkowo i Kielno. Kupujący szukają z reguły działki z poprowadzonymi mediami. Zwracają również uwagę na wyrównanie terenu. Płaskie i równe działki cieszą się zatem największą popularnością.

14. Czy masz sprawdzone rady dla osób poszukujących rodzinnych mieszkań?

Wszystko zależy od potrzeb i upodobań Klientów. Najbardziej sprawdzoną radą jest po prostu kompromis. Ważne, żeby w prezentowanej nieruchomości poczuć się, jak u siebie. To jest podstawa udanego zakupu, wróżącego szczęście w danym miejscu.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 5-pokojowe mieszkanie w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana

Jeśli szukasz doświadczonego i skutecznego agenta nieruchomości, skorzystaj ze wsparcia Joanny Toporek z oddziału w Gdyni.

Polecamy uwadze atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się nasza Agentka Miesiąca – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 666 034 481 | j.toporek@tyszkiewicz.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *