Agent Miesiąca: wywiad z Joanną Toporek

tyszkiewicz-nieruchomosci
Strona główna » Wpisy » Agent Miesiąca: wywiad z Joanną Toporek

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kolejną Agentkę Miesiąca. Tym razem naszą bohaterką jest Joanna Toporek z gdyńskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości. Zawodowo Joanna to skuteczna agentka, która lubi nieruchomości z duszą. Prywatnie zaś jest entuzjastką aktywnego spędzania wolnego czasu. W krótkim wywiadzie opowie o swoich pasjach, jak również podzieli się radami dla rodzin szukających wymarzonego mieszkania lub domu. Zachęcamy do lektury.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Pogórzu

Jak zaczęła się Twoja przygoda w zawodzie agenta nieruchomości?

– To był absolutny przypadek! Pamiętam, że od razu w pierwszych dniach wciągnął mnie wir pracy. Nieznana mi dotąd praca agenta nieruchomości okazała się ciekawa i absorbująca, co bardzo mi się podobało i podoba do dziś. Lubię, gdy dużo się dzieje.

Za co lubisz swój zawód?

– Przede wszystkim za różnorodność. Każda transakcja jest inna. Rzadko zdarzają się powtarzalne sytuacje. Różnorodność w świecie nieruchomości to zarazem ciekawość i odmienność każdego dnia w pracy. Bardzo lubię to uczucie.

Jakie trudności towarzyszą agentowi podczas pracy?

– Agent Nieruchomości to ogólnie trudny zawód. Przede wszystkim wymaga od nas poświęcenia sporej ilości czasu, aby sprostać oczekiwaniom Klienta. Zazwyczaj jest to praca o różnych porach, niemająca nic wspólnego z biurowymi ośmioma godzinami. Taki tryb też trzeba lubić, ponieważ w przeciwnym razie można się szybko wypalić.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Nasza Agentka Miesiąca podczas zawodów rowerowych w Gdyni

Zdradź nam swój złoty środek, jak zostać dobrym agentem?

– Każdy ma na pewno inny złoty środek, ale mój autorski to bycie sobą, a także otwartość i zainteresowanie Klientem. Uważam, że im lepiej poznamy Klienta, tym łatwiej i precyzyjniej sprostamy jego potrzebom.

Każdy agent musi kiedyś odpocząć, więc opowiedz nam, jak najchętniej spędzasz wolny czas?

– O, jest tego dużo! Uwielbiam aktywnie wykorzystywać wolny czas. Mój numer jeden to rower MTB, czyli moja nowa-wielka miłość. W dalszej kolejności pływanie, rower szosowy i bieganie, czyli triathlon. Bardzo lubię również biegi trailowe i… przyznam, że nie jestem słabeuszem w tej kwestii. Jeśli mam z kolei więcej wolnych chwil, a mam już na myśli urlop, to wówczas wybieram się w podróż. Najlepiej do Azji!

Opowiedz nam więcej o swoim udziale w biegach ulicznych, a także górskich?

– Biegi uliczne i biegi górskie to ciężkie i wymagające dyscypliny. Biegi górskie mają w sobie magię i są zdecydowanie ciekawsze. Wszystko dzięki bliskiemu kontaktowi z przyrodą, różnorodności terenu, podbiegach i zbiegach… Czas wówczas szybciej płynie. Co ciekawe, biegi w terenie organizowane są również nocą. Jednym z moich ulubionych jest „Bieg ze świetlikami” w Gdyni. Uczestnicy biegną parami ze świecącymi czołówkami na głowie, dzięki temu na drzewach widać odblaski wskazujące drogę. Właśnie w takich zawodach braliśmy udział jako drużyna Tyszkiewicz Team z oddziału w Gdyni. Świetna inicjatywa!

tyszkiewicz-nieruchomosci

Joanna Toporek i Paweł Gesing, czyli drużyna Tyszkiewicz Nieruchomości podczas „Biegu ze świetlikami” w Gdyni

A czy poza aktywnym odpoczynkiem spędzaj czas bardziej… pasywnie i spokojnie?

– (śmiech) Tak, zdarza mi się. A tak naprawdę, to uwielbiam relaks z książką. Moja lista pozycji do przeczytania stale powiększa się zamiast sukcesywnie maleć. Książkoholicy chyba tak mają po prostu. Aktualnie czytam „Królestwo” autorstwa Jo Nesbo. W dalszej kolejności chcę sięgnąć po „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko , a następnie „Homo deus: Krótka historia jutra” Yuvala Noaha Harariego. Na mojej liście jest również książka polskiego stand-upera – Rafała Paczesia – zatytułowana „Grube wióry”.

Wróćmy jeszcze do tematu Twojej pracy. Co sprawia Ci największą przyjemność w zawodzie agenta nieruchomości?

– Lubię uczucie szczęścia, które daje mi pomoc i usatysfakcjonowanie Klientów. Uwielbiam mijać się na ulicy z byłym już Klientem, który uśmiecha się na mój widok i mówi z daleka: „Dzień dobry, Pani Joanno, mocno pozdrawiam”. To najlepszy moment! A do tego radość i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Po takim pozdrowieniu nic nie popsuje mi mojego dnia.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Karwinach

Jakie nieruchomości lubisz brać pod swoje skrzydła?

– Uwielbiam sprzedawać domy z duszą. Przebywanie w takich nieruchomościach i opowiadanie o nich to czysta przyjemność. Podobnie jest z klimatycznymi, gdyńskimi kamienicami, które są ciekawe i czuje je całą sobą.

Jakie obecnie mieszkania są najbardziej pożądane wśród rodzin z dziećmi?

– W tym przypadku sytuacja pozostaje niezmienna – są to przede wszystkim mieszkania 3- lub 4-pokojowe.

Czy pandemia wpłynęła na zmianę kryteriów wśród rodzin poszukujących wymarzonych mieszkań i domów?

– Pandemia źle wpłynęła przede wszystkim na nasze samopoczucie. Zamknięcie w domach sprawiło, że ruszyła fala zainteresowania mieszkaniami z ogródkiem, tarasem lub balkonem, a także domami szeregowymi czy bliźniakami, również z zielenią wokół. Wzrosła także sprzedaż działek, na których rodziny mogą wybudować własny dom lub po prostu stworzyć swoją przestrzeń do rekreacji i wypoczynku.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 4-pokojowe mieszkanie w Gdyni Grabówku

Które lokalizacje cieszą się największą popularnością, jeśli idzie o zakup domu/mieszkania dla rodziny?

– Gdynia ma to do siebie, że z reguły jest pożądanym miastem do życia. Niezależnie więc od tego, w jakim celu Klient szuka swojego wymarzonego M lub domu, każda lokalizacja jest popularna. Wyjątkiem są jedynie typowe blokowiska. Przeciwnie sytuacja wygląda w Gdańsku, gdzie na przykład słynne osiedla z tzw. „wielkiej płyty” na Przymorzu czy Zaspie stale cieszą się ogromną popularnością.

Czy działki pod budowę domu cieszą się popularnością wśród kupujących? Jeśli tak, to w jakich lokalizacjach i jakimi kryteriami kierują się kupujący?

– W Gdyni, z którą mam największą styczność z racji oddziału, najbardziej poszukiwane dzielnice pod zabudowę to Orłowo i Mały Kack. W dalszej lokalizacji jest Bojano, Koleczkowo i Kielno. Kupujący szukają z reguły działki z poprowadzonymi mediami. Zwracają również uwagę na wyrównanie terenu. Płaskie i równe działki cieszą się zatem największą popularnością.

Czy masz sprawdzone rady dla osób poszukujących rodzinnych mieszkań?

– Wszystko zależy od potrzeb i upodobań Klientów. Najbardziej sprawdzoną radą jest po prostu kompromis. Ważne, żeby w prezentowanej nieruchomości poczuć się, jak u siebie. To jest podstawa udanego zakupu, wróżącego szczęście w danym miejscu.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 5-pokojowe mieszkanie w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana

Jeśli szukasz doświadczonego i skutecznego agenta nieruchomości, skorzystaj ze wsparcia Joanny Toporek z oddziału w Gdyni.

Polecamy uwadze atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się nasza Agentka Miesiąca – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 666 034 481 | j.toporek@tyszkiewicz.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *