Agent Miesiąca: wywiad z Katarzyną Krawczun

katarzyna-krawczun
Strona główna » Wpisy » Agent Miesiąca: wywiad z Katarzyną Krawczun

Bohaterką dzisiejszego wpisu jest Katarzyna Krawczun z naszego oddziału w Gdyni, która w ubiegłym miesiącu zdobyła największą liczbę pozytywnych opinii Klientów i otrzymała tym samym tytuł Agenta Miesiąca. Dzisiaj w krótkim wywiadzie opowiada bliżej o sobie, zdradza rąbka tajemnicy z zawodu agenta i porusza aktualny temat na rynku nieruchomości – pandemię i zmiany z nią związane. Zachęcamy do lektury.

biuro-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Małym Kacku

Na wstępie serdecznie gratulujemy pierwszego miejsca w rankingu opinii klientów, sumowanych w grudniu 2020 r.

– Jest mi bardzo miło, ponieważ to duże docenienie ze strony Klientów. Dzięki zadowoleniu moich Klientów wiem, że to, co robię ma sens.

Z tego, co wiem, to już kilkanaście lat pomagasz Klientom w kupnie i sprzedaży nieruchomości. Ile dokładnie lat jesteś w zawodzie agenta?

– Tak, to prawda. W zawodzie jestem od 2008 roku.

Dlaczego wybrałaś akurat ten zawód?

– Nieruchomości zawsze były moją pasją. Wszystko zaczęło się od pasji związanej z ich fotografowaniem, która później ewaluowała i tak zaczęłam pracę w jednym z gdyńskich biur nieruchomości, w którym jednak nie do końca podobała mi się atmosfera. Dopiero tutaj, w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości, poczułam się jak u siebie.

Jaki jest Twój przepis na sukces zawodowy?

– Przepis jest bardzo prosty: nastawienie na cel, elastyczność w podejściu do Klientów, umiejętność rozwiązywania konfliktów, ciągłe samodoskonalenie się i duża szczypta życiowego optymizmu.

Przepis wręcz doskonały. A co daje Ci praca w zawodzie agenta nieruchomości?

– Przede wszystkim bycie agentem nieruchomości zapewnia mi zawodowe spełnienie i środki do życia. Łączę w tym zawodzie pasję i zarobek.

Jak wygląda życie agenta po godzinach?

– Agent nieruchomości to praca 24h na dobę. Gdy mam jednak wolną chwilę lubię łapać endorfiny na siłowni, fotografować i spotykać się ze znajomymi.

biuro-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 2-pokojowe mieszkanie w Redzie

Przejdźmy teraz do pytań związanych z rynkiem nieruchomości i zmianami, jakie spowodowała pandemia. Jakie wnioski nasuwają Ci się automatycznie?

– Biorąc pod uwagę prawie rok pandemii, zauważam zdecydowanie zwiększony popyt na nieruchomości, najbardziej na działki, ale również na domy i mieszkania. Czasy radykalnie się zmieniły, nastał lockdown, więc klienci zaczęli doceniać posiadanie własnego kawałka ziemi, a także ogrodu czy bliskości lasów i terenów rekreacyjnych. Dlatego nastąpiła zmiana preferencji zakupowych. Z drugiej strony inwestycja w nieruchomości to zawsze dobra lokata kapitału, zważywszy na niepewność finansową dzisiejszych czasów i coraz większą inflację.

Jak obecnie wygląda sytuacja związana z wynajmem mieszkań?

– Aktualnie możemy zaobserwować zmniejszony popyt na wynajem mieszkań w porównaniu z poprzednimi latami. Wielu studentów zrezygnowało z wynajmu ze względu na zdalne nauczanie. Podobnie jest w przypadku sporej grupy klientów zza wschodniej granicy, która została zmuszona do powrotu do swoich krajów. Pandemia spowodowała jednak, że więcej Klientów zwraca się o pomoc do naszego biura nieruchomości, a nasza praca polega na tym, żeby – mimo niesprzyjającej sytuacji – korzystnie wynająć mieszkania. I to na szczęście robimy z sukcesem.

A jak wypada na tym tle sprzedaż mieszkań?

– Nadal jest popyt, ponieważ klienci dalej szukają swojego wymarzonego gniazdka lub chcą zainwestować środki w jedną z najpewniejszych opcji na dzisiejszym rynku.

Czy Klienci faktycznie – z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych – zaczęli szukać mieszkań z własnym ogródkiem?

– Tak, zauważyliśmy wzrost zainteresowania mieszkaniami na parterze, które wcześniej były kupowane raczej przez osoby starsze lub te z problemami w poruszaniu się. Domy również stały się bardziej pożądane i to nie tylko w Trójmieście, ale także na Kaszubach, właśnie z racji posiadania kawałka własnego ogródka.

Lockdown spowodował zamknięcie wielu firm i biznesów. Czy w związku z tym zwiększyła się liczba lokali usługowych na wynajem? Jeśli tak, to w jakich lokalizacjach?

– Tak, od czasu pandemii zwiększyła się liczba oferowanych lokali na wynajem. Głównie są to lokale w centrum miasta, aczkolwiek praktycznie w każdej lokalizacji zauważalny jest wzrost wolnej powierzchni komercyjnej. Duża liczba pustych lokali to skutek zamykania się firm, np. z branży gastronomicznej.

Czy pandemia wprowadziła zmiany na rynku pierwotnym? Czy nadal jest tak duży popyt na nieruchomości od dewelopera? Czy ceny za metr kwadratowy uległy zmianie?

– Deweloperzy nadal mogą pochwalić się wysokim poziomem sprzedaży. Ceny w dobrych lokalizacjach – mimo pandemii – wzrosły. Obniżki cen na wybrane lokale najczęściej dotyczą tych najmniej atrakcyjnych, ale to miało miejsce również przed pandemią.

biuro-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdyni Chwarznie-Wiczlinie

Jeśli chcesz sprzedać lub kupić nieruchomość, oddaj swoje plany i marzenia w doświadczone ręce Katarzyny Krawczun. Polecamy również atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się nasza Agentka Miesiąca – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 604 138 292 | k.krawczun@tyszkiewicz.pl

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *