Agent Miesiąca: wywiad z Piotrem Żylińskim

tyszkiewicz-nieruchomosci
Strona główna » Agent Miesiąca: wywiad z Piotrem Żylińskim

Piotr Żyliński z naszego oddziału w Gdańsku to synonim skuteczności i szybkiego działania. Potwierdzają to udane transakcje i opinie zadowolonych Klientów na temat pracy i zaangażowania naszego agenta. Nie dziwi więc fakt, że Piotr zdobył tytuł Agenta Miesiąca w drugiej edycji firmowego rankingu. Dzisiaj w krótkiej rozmowie opowie nam, co jest jego pasją, a także przybliży rynek nieruchomości inwestycyjnych. Zapraszamy do lektury.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 4-pokojowe mieszkanie w Sopocie

Piotrze, ogromnie gratulujemy tytułu Agenta Miesiąca, czyli zaszczytnego pierwszego miejsca w rankingu opinii Klientów w styczniu 2021 r.

– Dziękuję. W ubiegłym miesiącu zająłem drugie miejsce, więc tym razem chciałem sięgnąć po jeszcze więcej. Jestem wdzięczny moim Klientom za dobre słowo na temat mojej pracy i zaangażowania. Zadowolenie klientów z mojej pracy to niezwykle miłe i motywujące uczucie. Dostałem kolejnego „kopniaka” do działania.

Wiemy, że nie tylko takie „kopniaki” są Twoimi motywatorami. Zdradź nam, co jeszcze daje Ci energię do działania?

– Przede wszystkim aktywny wypoczynek. Pozyskane w ten sposób endorfiny starczają na bardzo długo, więc w pracy lepiej napędzają do działania niż filiżanka kawy. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze, pływam, chodzę po górach… Są też takie dni, że jedynym o czym marzę jest chwila z książką w ręku, z muzyką w tle lub przy dobrym filmie.

Niewątpliwie jesteś pasjonatem rożnego rodzaju aktywności, nie tylko fizycznej. Gdybyś miał wybrać tylko jedno hobby, które najlepiej odzwierciedla Twoją osobę?

– Odpowiedź jest prosta. Kocham chodzenie po górach i nie mógłbym żyć bez naszych Tatr.

Z chodzeniem po górach jest chyba trochę jak z zawodem agenta nieruchomości – wspinasz się sukcesywnie do celu.

– Dokładnie. Lepiej tego nie ująłbym.

tyszkiewicz_nieruchomosci

Nasz Agent Miesiąca – Piotr Żyliński – podczas górskiej wspinaczki

Skoro już o zawodzenie agenta mowa, powiedz nam, jak zaczęła się Twoja przygoda?

– Moja przygoda z nieruchomościami zaczęła się od współpracy z pewną firmą, w której nie pracowałem jako agent, ale miałem do czynienia z branżą od strony kupującego. Moja rola polegała na zakupie nieruchomości dla Klienta w celach inwestycyjnych. Aby dobrze poznać rynek nieruchomości jeździłem na różne szkolenia i czytałem literaturę fachową. W końcu nadszedł ten czas, w którym rozpocząłem szkolenia stricte w kierunku bycia agentem. Zanim trafiłem do biura Tyszkiewicz Nieruchomości pracowałem jeszcze w trzech firmach. Jednak dopiero tutaj poczułem, że to jest moje miejsce. Świetna atmosfera, sympatyczny i pomocny zespół, a do tego wsparcie firmy, przekładające się na moje efekty i dobre wyniki.

Czy zdobyte wcześniej doświadczenie handlowe przełożyło się na pracę w biurze nieruchomości?

– Zdecydowanie. Sprzedaż bezpośrednia i kontakt z klientem, czyli doświadczenie handlowca, to dobra szkoła i wprowadzenie do zawodu agenta nieruchomości.

Jakie cechy Twoim zdaniem powinien mieć dobry agent?

– Jest ich na pewno wiele. Myślę, że trzeba przede wszystkim lubić ludzi, a do tego być miłym, umieć słuchać i doradzać. Ważne jest także zaangażowanie i prawdziwa chęć wsparcia Klienta, żeby jak najlepiej zrealizować jego potrzeby. Tak w skrócie – uśmiech, bycie sobą i poświęcenie to dobre trio, wróżące agentowi sukces.

Posiadanie powyższych cech na pewno ułatwia sukces w zawodzie. Ale to nie wszystko… Zdradź nam swój autorski przepis na skuteczną sprzedaż nieruchomości.

– Trzeba poznać dobrze nieruchomość i jej okolicę, a także potrzeby sprzedającego. Ważne, żeby uwierzyć i poczuć, że to właśnie ta oferta jest dopasowana do wymagań Klienta. I co najważniejsze – trzeba to robić z uśmiechem i przyjemnością.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie w Gdańsku Oliwie

Często mówi się o zakupie nieruchomości jako inwestycji w przyszłość. Czy w dobie pandemii nadal jest to dobra lokata pieniędzy?

– Lokatę pieniędzy w nieruchomości zawsze uważam za bardzo dobry kierunek inwestycji. Podczas pandemii nadal obserwujemy popyt na zakup nieruchomości, również tych inwestycyjnych. Jeśli kupujący chce później wynajmować swoje mieszkanie, to faktycznie może obecnie napotkać niewielkie problemy, ponieważ czas na znalezienie najemcy trochę się wydłużył. Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu znajdujemy najemców naszym Klientom, więc nadal pod każdym względem nieruchomość to dobra inwestycja.

Jakie nieruchomości nadają się pod inwestycję?

– Najbardziej korzystne są kawalerki i mieszkania 2- oraz 3-pokojowe. Bardzo ważne, żeby nieruchomość miała dobrą lokalizację, np. blisko komunikacji miejskiej, terenów zielonych, ścieżek rekreacyjnych i oczywiście morza.

Czy zakup własnego M uważany jest również jako inwestycja w nieruchomość?

– Jak najbardziej. Własne mieszkanie można z czasem wynajmować lub sprzedać po wyższej cenie.

Czy zauważyłeś wzrost sprzedaży mieszkań pod inwestycję na trójmiejskim rynku nieruchomości?

– Wzrost to za dużo powiedziane. Nadal jednak obsługujemy Klientów, którzy chcą dokonać zakupu nieruchomości z takim przeznaczeniem.

Sprawdź szczegóły oferty – 2-pokojowe mieszkanie w Gdańsku Wrzeszczu

Jaką radę dałbyś Klientom, którzy chcą sprzedać mieszkanie wymagające remontu? Czy lepszą opcją jest odświeżenie wnętrza przed wystawieniem oferty? A może kupujący daną nieruchomość pod inwestycję nie patrzy na jej wygląd, ponieważ chce wyremontować ją pod siebie lub pod przyszłego najemcę?

– Przeważnie doradzam, aby nie remontować, ponieważ każdy z nas ma inny gust i zwyczajnie możemy nie trafić w upodobania potencjalnego kupca. Czasem wystarczy tylko lekkie odświeżenie, ale to oczywiście zależy od stanu nieruchomości.

Czy dalsze lokalizacje, czyli krańcowe dzielnice miasta, również mogą być atrakcyjne pod kątem zakupu nieruchomości pod inwestycję?

– Tak, zdecydowanie. Dalsze lokalizacje są odpowiednie dla osób pracujących, które są mobilne i – właśnie ze względu na pracę – chcą szybko dostać się na obwodnicę czy autostradę. Również popularna ostatnio praca zdalna sprzyja zakupom nieruchomości w dalszych, spokojniejszych dzielnicach miasta, gdzie osoby pracujące w ten sposób poszukują bliskości zieleni i bardzo często własnego ogródka. Każda lokalizacja może być zatem korzystna inwestycyjnie. Chętnie pomogę i doradzę w temacie zakupu nieruchomości pod inwestycję i nie tylko.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Nasz Agent Miesiąca – Piotr Żyliński z oddziału w Gdańsku – skutecznie przeprowadzi Cię przez proces kupna lub sprzedaży. Już dziś zainwestuj w przyszłość!

Polecamy uwadze atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się nasz Agent Miesiąca – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 660 762 935 | p.zylinski@tyszkiewicz.pl