Dlaczego nikt nie kupuje mojego mieszkania?

Strona główna » Wpisy » Dlaczego nikt nie kupuje mojego mieszkania?

To pytanie zadaje sobie wiele osób borykających się z trwającą dużo czasu, samodzielną sprzedażą swojego mieszkania. Telefon nie dzwoni, potencjalni kupcy składają niesatysfakcjonujące propozycje cenowe, „pewny” klient przestaje odbierać telefon, lub wybiera inną nieruchomość. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak można temu zapobiec? Podsumowaliśmy punkty najmocniej wpływające na czas i opłacalność sprzedaży mieszkania.

Wygórowana cena

Raczej nikogo nie powinien dziwić fakt, że większość osób sprzedających mieszkanie chciałaby na tym dobrze zarobić. W związku z tym, bardzo często właściciele ustalają mocno wygórowane ceny za swoje nieruchomości. Niekiedy są to kwoty, które kompletnie nie maja odzwierciedlenia w stanie mieszkania, jego lokalizacji czy powierzchni. Źle ustalona cena może być także wynikiem nieznajomości rynku i konkurencji. Sprzedający w wielu przypadkach kompletnie nie orientują się w sytuacji na rynku mieszkaniowym i nieświadomie sami „strzelają sobie w stopę” oczekując bardzo dużych pieniędzy. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Doświadczony specjalista pomoże ustalić dobrze wyważoną cenę sprzedaży nieruchomości, tak aby doprowadzić do szybkiej i zadowalającej transakcji.

Nieskuteczna promocja

Potencjalni kupcy zainteresują się ofertą w momencie, gdy będzie ona widoczna i będą mogli szybko ją znaleźć. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli sprzedawca chce dobrze wypromować swoją ofertę musi być aktywny na najlepszych portalach ogłoszeniowych, kontrolować pozycjonowanie oferty, wyróżniać ją… trochę dużo zamieszania, prawda? A do tego dochodzą wysokie opłaty za każde wrzucenie oferty na stronę portalu i podbijanie jej na listach. Jednak bez tego ciężko będzie ją znaleźć. A gdy oferta nie jest dobrze widoczna – sprzedaż może bardzo się wydłużyć. Biura takie jak Tyszkiewicz Nieruchomości, dysponują pakietami punktów, które wykorzystują na promocje ofert swoich klientów. Dodatkowo, pozycjonowanie ofert na liście nieruchomości jest kontrolowane i są one sukcesywnie wyróżniane. Biuro dba także, by poza dobrą widocznością na stronach ogłoszeniowych, oferta zwracała uwagę dzięki profesjonalnemu wyglądowi. Współpracując z agentem, masz pewność, że Twoja oferta będzie wyróżniać się pięknymi zdjęciami od fotografa oraz zachęcającym opisem.

camera-dslr-focus-8140

Brak czasu

W naszym zabieganym świecie czasami trudno znaleźć chwilę nawet na sprzedaż swojego mieszkania. Tym bardziej, że samo wrzucenie oferty na portale nie wystarczy. Przecież jeśli ktoś faktycznie zainteresuje się naszym mieszkaniem, będzie chciał je zobaczyć na żywo. Tu często zaczynają się schody. Praca, codzienne obowiązki, nagłe sytuacje – wszystko to stwarza problem, by umówić się z zainteresowanym na prezentację mieszkania. Brak czasu powoduje też niekiedy to, że ludzie nie odpowiadają na telefony, zapominają odpisać na maila. Nie ma co się dziwić, że w takim wypadku sprzedaż mieszkania trwa bardzo długo. Jeśli właściciel odda swoje mieszkanie w ręce profesjonalnego agenta może być spokojny. Wystarczy przekazać klucz od mieszkania, aby agent pokazał je zainteresowanym. Można także zapomnieć o umawianiu i potwierdzaniu spotkań – od tego jest specjalista.

glass-hourglass-hours-39396

Trudna sytuacja prawna

Szybką sprzedaż mieszkania może utrudnić także jego trudna sytuacja prawna. Czasem nawet niewielki problem, może spowodować, że potencjalny kupiec zrezygnuje z transakcji. Co może odstraszyć zainteresowanych? Może to być duża ilość współwłaścicieli mieszkania, wysoka hipoteka, własność na zasadzie udziałów, ustanowiona służebność osobista dla innej osoby i wiele innych. Szczegółowe informacje na temat nieruchomości znajdują się w Księdze Wieczystej – więcej o niej znajdziesz tutaj. Jeśli właściciel nie wie jak poradzić sobie z wyprostowaniem sytuacji prawnej, powinien skorzystać z pomocy agenta nieruchomości. Dzięki takiej pomocy, sprzedający dostaje pewne wskazówki odnośnie działań, które należy wykonać, ma obok siebie doświadczonego człowieka, który krok po kroku wytłumaczy mu co zrobić oraz wesprze go na duchu.

To tylko niektóre punkty, które mogą przeszkodzić w szybkiej sprzedaży mieszkania. W każdym z nich może pomóc specjalista. Agenci Tyszkiewicz Nieruchomości chętnie pomogą przy sprzedaży mieszkania, domu czy działki. Nie ma na co czekać – czas ucieka!


 

Szukasz pomocy w sprzedaży swojej nieruchomości? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie. 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *