Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Trójmieście

Strona główna » Wpisy » Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Trójmieście

Trójmiasto określane jest jedną z najlepszych lokalizacji do życia. Z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę w te rejony, zarówno na chwilę, jak i na stałe. W związku z rozwojem kompleksów biurowych oraz stacjonujących w nich firm, wiele osób zjawia się tu w poszukiwaniu pracy, lub przyjeżdża na kontrakty. Nie mając pewności co do swoich planów na przyszłość, warto zdecydować się na wynajem mieszkania. Dziś sprawdzimy dlaczego Trójmiasto jest wspaniałym wyborem na chociażby kilka lat życia, a między słowami podrzucimy kilka ciekawych opcji mieszkań do wynajęcia.

Morski klimat

To niezaprzeczalnie najważniejszy plus mieszkania w Trójmieście. Dostęp do morza, dla niektórych z nas jest ważnym kryterium przy wyborze miejsca do życia. Morze uspokaja, daje poczucie wolności. Do tego spacery brzegiem plaży świetnie wpływają na zdrowie, dzięki wysokiej zawartości jodu we wdychanym powietrzu. Korzyści z nadmorskiego życia nie są związane wyłącznie z latem, czy wiosną. Warto skorzystać z jego uroków także w chłodniejsze pory roku – może podczas morsowania? Mieszkając w Trójmieście, wszystko to masz pod nosem, bez konieczności ogromnych opłat, z którymi muszą liczyć się turyści.

Komunikacja miejska

Nie masz samochodu? Jesteś wyznawcą ekologicznego stylu życia i troszczysz się o środowisko? Trójmiasto zaprasza do siebie! Nawet jeśli zamieszkasz w Gdańsku, a Twoja przyszła praca będzie mieścić się Gdyni, nie będziesz miał problemu ze stawieniem się w biurze na czas. Wszystkie trzy miasta są ze sobą świetnie skomunikowane. Do dyspozycji mieszkańców jest Szybka Kolej Miejska, Pomorska Kolej Metropolitalna, ogromna ilość autobusów i tramwajów. W Gdyni dodatkowo istnieje szansa skorzystania z trolejbusów, co dla niektórych może być ciekawostką, a nawet atrakcją. Od niedawna w Trójmieście można także wypożyczyć skuter bądź rower elektryczny na minuty i pędzić nim po ogromnych ilościach ścieżek.

Pełna kultura

Trójmiejska oferta kulturalna jest szeroka i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. W każdym z miast można odwiedzić kino, do dyspozycji są także teatry, sale koncertowe oraz muzea. Dla wielbicieli muzyki idealnym miejscem będzie Teatr Muzyczny w Gdyni, popularny festiwal Open’er lub wybrany koncert w sopockiej Operze Leśnej. Warto wybrać się także do Teatry Szekspirowskiego w Gdańsku. Ci, którzy chcą liznąć nieco historii, powinni skierować swoje kroki do Europejskiego Centrum Solidarności, czy Muzeum II Wojny Światowej.

Do wyboru do koloru

Trójmiasto jest bardzo zróżnicowane pod względem mieszkaniowym. Każda dzielnica charakteryzuje się czym innym. Niektóre to typowe skupiska biznesowe, pełne biurowców, restauracji i kawiarni. Inne znajdują się nieco na uboczu i bardziej przypominają kameralne wioski. Znajdą się tu zarówno dzielnice idealnie dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi, jak i studentów, oczekujących od życia nieco innych rozrywek niż place zabaw. Sopot oraz niektóre dzielnice Gdańska i Gdyni uważane są za typowo luksusowe, dla bardzo wymagających. Oferta jest bardzo szeroka, a po jej przestudiowaniu na pewno można idealnie dopasować okolicę swojego przyszłego mieszkania do swoich wymagań i oczekiwań.

Jeśli zastanawiasz się nad ciekawym miejscem do życia, spróbuj pomieszkać chociaż przez chwilę w Trójmieście. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz chciał pozostać tu na zawsze.


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *