Dlaczego warto wynajmować mieszkania studentom?

Strona główna » Wpisy » Dlaczego warto wynajmować mieszkania studentom?

Koniec sierpnia to moment, w którym bardzo duża grupa osób poszukujących mieszkań do wynajęcia zaczyna rozglądać się za dogodnym lokum. O kim mowa? Oczywiście o studentach. Istnieją zarówno zwolennicy, jak i bardzo wielcy przeciwnicy wynajmu nieruchomości młodym ludziom zaczynającym nowy etap swojego życia. Niektórzy obawiają się zniszczeń, zaległości w opłatach i innych problemów, przez co od razu wykluczają tę grupę, bardzo wyraźnie podkreślając ten fakt w ogłoszeniach. Jednak czy faktycznie mają rację? Wynajem mieszkania „młodym dorosłym” wcale nie musi wiązać się z najczarniejszymi scenariuszami. Dziś co nieco o tym, dlaczego warto postawić na wynajem studentom.

Długotrwały zarobek

Młody człowiek zaczynający studia w dużym mieście, zwykle planuje pozostać w nim na dłużej. Aktualnie studia trwają minimum trzy lata. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem – student będzie radził sobie na uczelni, a relacje z właścicielem mieszkania będą układały się pomyślnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieszkanie będzie miało lokatora przez cały ten czas. Dzięki temu właściciel nieruchomości będzie miał pewny wynajem i zarobek. Młodzi ludzie często decydują się pozostać w wybranym mieście nawet po ukończeniu studiów i zdarza się, że wynajmują jedno mieszkanie przez kilka dobrych lat.

Blogmlodzi

Pewność wynajmu

Oczywiście, nie każdy student chce spędzać okres wakacyjny z dala od rodzinnego domu. Duża grupa wynajmuje mieszkania w czasie roku akademickiego i rezygnuje z nich w trakcie lata, nie chcąc narażać się na dodatkowe opłaty. To wcale nie musi oznaczać straty dla właścicieli. Miesiące od czerwca do sierpnia można wykorzystać na wynajem krótkoterminowy przyjezdnym. Zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się w mieście turystycznym jak np. Gdańsk, Sopot czy Gdynia. Takie rozwiązanie może być bardzo korzystne finansowo. Jeśli studenci będą chcieli wrócić do wcześniej wynajmowanego mieszkania po wakacjach, właściciel ma zagwarantowanych lokatorów na kolejne miesiące. Nawet gdy wcześniejsi wynajmujący się nie zdecydują, z pewnością najemca nie będzie miał problemu ze znalezieniem zastępstwa, gdyż mieszkania na wynajem dla studentów rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

Niższe koszty urządzenia wnętrza

Właściciel nieruchomości, któremu zależy na wynajmie swojego mieszkania rodzinie, osobom pracującym, bądź ceniącym wysoki komfort życia, musi w odpowiedni sposób przygotować swoje lokum, aby było atrakcyjne. W celu przyciągnięcia zainteresowania potencjalnych wynajmujących powinien zagwarantować im wysoki standard wyposażenia. Studenci mają zazwyczaj ograniczone możliwości finansowe, dlatego nie oczekują „złotych gór”. Wystarczy im podstawowe wyposażenie kuchni, czy proste meble w pokojach, które można zakupić w atrakcyjnych cenach. Oczywiście, nie powinniśmy wynajmować młodym ludziom mieszkania w opłakanym stanie, ze zniszczonym wyposażeniem. Mimo niektórych opinii, studenci doceniają czystość i zadbane wnętrze.

Duże mieszkanie dużym atutem

Najchętniej wynajmowane mieszkania to zwykle nieruchomości 2 pokojowe. Idealnie nadają się pod wynajem dla par, singli, małych rodzin czy dwójki znajomych. Jeśli jesteśmy właścicielami większego mieszkania, możemy mieć problem z jego wynajmem. W takim wypadku znowu warto postawić na studentów. Młodzi ludzie często dobierają się w grupki, w których chętnie wynajmują 3, 4 a nawet 5-pokojowe mieszkania. Można także zdecydować się na wynajem pojedynczych pokoi poszczególnym osobom, co może wiązać się nawet z wyższym zarobkiem.

Wynajem mieszkania studentom to dobry pomysł, zwłaszcza gdy zależy nam na pewności długotrwałego zarobku. Warto pamiętać, że nie należy oceniać ludzi po pozorach i stereotypach. Nie każdy student to imprezowicz, którego ulubionym zajęciem jest niszczenie wnętrza, w którym mieszka.


Szukasz pomocy w wynajmie swojej nieruchomości? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

2 komentarze

  • Marcin pisze:

    Wynajmuję mieszkanie studentom, w mieście gdzie jest dużo uczelni , jest to mieszkanie 3 pokojowe i wiem że jest to zarobek na lata, każdy ze studentów zajmuje jeden pokój , wyposażenie w każdym jest takie samo , koszty urządzenia takiego mieszkania były naprawdę małe , jak dla mnie jest to bardzo pewny interes na lata.

  • Wynajem mieszkań studentom to bardzo dobry pomysł, gdy połączy się go z wynajmem dla przyjezdnych na wakacje to wydaje się jeszcze lepszy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *