Dom idealny dla każdego

Strona główna » Wpisy » Dom idealny dla każdego

Każdy z nas w zależności od wieku, ma inne wyobrażenie na temat idealnej do zamieszkania nieruchomości. Dom czy mieszkanie, miasto czy wieś, duży taras czy własny ogród  – każdy ma inne kryteria i sam wie, w której przestrzeni odnajdzie się najlepiej.

Maluchy marzą o domku na drzewie

Dla małego dziecka dom bez względu na metraż, lokalizację czy rozkład, zawsze będzie doskonałym placem zabaw i kopalnią pomysłów do spędzania czasu wolnego, którego dzieci mają pod dostatkiem. Czy będzie to nieduże mieszkanie w mieście czy przestronny dom z dużym ogrodem, maluchy dzięki swojej ogromnej wyobraźni w każdym z tych miejsc będą czuły się doskonale. Na osiedlu znajdą trzepak i uczynią z niego miejsce spotkań z kolegami i koleżankami, na wsi zorganizują długie wyprawy w celu poszukiwania ukrytych skarbów.

Czego dziecko najardziej potrzebuje w swoim rodzinnym domu? Oprócz własnego pokoju, gdzie będzie mógł przechowywać swoje najcenniejsze zdobycze, mały odkrywca i poszukiwacz przygód na pewno chciałby poszerzyć pole swoich codziennych tropów o przestrzeń na świeżym powietrzu. Ogród w otoczeniu przyrody na pewno stwarza ku temu doskonałe możliwości. Mało które dziecko nie marzy o swoim własnym domku na drzewie lub nocy pod namiotem na działce pełnej groźnych pułapek. 🙂

sand-summer-outside-playing-large

Dla małych dzieci jedne z ważniejszych miejsc w domu to ulubiona przestrzeń do zabawy

Gdy do tego najmłodszy członek rodziny posiada czworonożnego przyjaciela, rajem dla jednego i drugiego będzie możliwość wspólnych spacerów i zabaw na trawie. Różnice między miastem a mniejszą miejscowością mogą w tym przypadku również nie grać ogromnej roli, będą może bardziej istotne dla rodziców, którzy będą obawiać się o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Studenci odnajdą się w kawalerce

Kiedy małe dzieci dorastają i zaczynają się usamodzielniać, coraz częściej na czas studiów i startu w dorosłe życie, decydują się opuścić rodzinny dom i wynająć pokój lub mieszkanie. Mobilni i dynamiczni młodzi ludzie, najczęściej wybierają w okresie nauki w szkole i pracy mieszkania nieduże i kompaktowe. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj lokalizacja, która dla zabieganych studentów okazuje się być kluczowa. Zaraz po niej, to cena często decyduje o wyborze miejsca do życia na okres kilku miesięcy lub lat.

x2764-large

Młodzi ludzie najlepiej odnajdują się w centrach dużych miast

Kiedy przychodzi do podliczeń i kalkulacji, czasami okazuje się niestety, że kilkuletni wynajem pochłonął bardzo dużą sumę pieniędzy. Żeby uchronić się przed poczuciem, że nasze oszczędności przez lata nie były inwestowane kompletnie w nic, już przed rozpoczęciem studiów swojej pociechy, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu niż bardzo popularna stancja. Ceny mieszkań o mniejszej powierzchni nie są jeszcze na tyle wygórowane, by jako rodzice nie móc pozwolić sobie na taki wydatek. Tym bardziej, że na około 5 lat wynajmu – czyli średni okres trwania studiów – można wydać już całkiem spory wkład własny na nieruchomość, która w przypadku zdecydowania się na kupno należy jednak do nas. Przykładem doskonałej inwestycji dla młodych ludzi mogą być nowe kawalerki w Rotmance obok Pruszcza Gdańskiego, których ceny zaczynają się już od 121 tysięcy złotych!

Mało kto o tym myśli, bo o wiele wygodniej i mniej boleśnie wydaje się małe miesięczne kwoty niż kupuje od razu nieruchomość o dużej wartości. Po zakończeniu studiów świeżo upieczony absolwent również musi jednak gdzieś mieszkać. Dom rodzinny tylko u części kończących naukę wydaje się być świetnym rozwiązaniem i miejscem do życia i poszukiwania pracy. By móc się usamodzielnić, dobrze byłoby jednak mieć własne M, gdzie dorosłe życie na pewno od razu smakować będzie inaczej niż we własnym pokoju u rodziców. Więcej możliwości, dostępność do sklepów, usług i komunikacji miejskiej na wyciągnięcie ręki również zrobią swoje. Tym bardziej, jeśli osoba wchodząca w dorosłe życie nie ma jeszcze samochodu.

Młode pary i małżeństwa chcą budować na swoim

Nadal blisko centrum, jednak z większą już ilością przestrzeni. Takie oczekiwania mają nieco starsi już niż studenci młodzi, rozwijający się pracownicy na początku kariery zawodowej oraz przyszli rodzice. Ciasna kawalerka może już nie być tym idealnym miejscem do życia, które jak do tej pory wydawało się przecież strzałem w dziesiątkę.

D

Osiedle Pogodno w Rokitnicy obok Pruszcza to idealna inwestycja dla młodych osób, które szukają mieszkania z ogrodem w o wiele niższej cenie niż w centrum miasta

Zwykle zmotoryzowani młodzi ludzie, chętnie rozglądają się wówczas za większym mieszkaniem, z którego nadal bez problemu będą mogli dotrzeć do pracy. Pojawiają się pierwsze spore wydatki i – jeśli student nie ma swojej nieruchomości, a przez czas nauki wynajmował tylko pokój – pomysł na zakup czegoś swojego. Czy będzie to większa nieruchomość w jednej z miejskich dzielnic czy też domek na przedmieściach, wszystko zależy od posiadanego funduszu, pomysłów i możliwości.

Stając przed wyborem swojej wymarzonej nieruchomości na nowy start, warto już wcześniej określić kryteria, którymi będziemy chcieli się kierować. Poszukiwania mogą być długie i męczące, jednak z pomocą przyjdzie agent nieruchomości, który znając wszystkie najistotniejsze oczekiwania względem nowego domu czy mieszkania bardzo szczegółowo, dobierze odpowiednią ofertę do naszych potrzeb i co ważne – również do objętości naszego portfela.

Seniorzy zrelaksują się we własnym ogrodzie

Czym jest idealny dom dla seniora? Wyobraźmy sobie babcię i dziadka w ich wymarzonej posiadłości. Co ukazuje się naszym oczom? Kawalerka w głośnej i ruchliwej dzielnicy w centrum dużego miasta? Czy nieduży, komfortowy domek z ogródkiem na przedmieściach? Starsze osoby nie potrzebują mieć pod nosem galerii handlowych czy restauracji i barów, w których czas chętnie spędzają ich wnukowie. Na kolację czy zakupy zawsze można wybrać się autem, jednak popołudnia i chłodne wieczory miło będzie spędzić relaksując się na własnej działce lub w przytulnym salonie – do tego z klimatycznym kominkiem.

zima 4

Zimowe wieczoru we własnym salonie z kominkiem to chyba relaks, o którym marzy większość z nas

Kameralne osiedla, cicha i spokojna okolica nie należą tylko do wyborów seniorów, gdyż każdy ceni sobie możliwość odpoczynku w takich warunkach po ciężkim dniu pracy. Starsi jednak na pewno bardziej potrzebują wytchnienia i komfortu, przebywając z dala od zgiełku ruchliwego miasta. Najlepiej będzie zapytać bezpośrednio babci i dziadka, w jakich warunkach czuliby się najlepiej.

Bez względu na wiek, każdy ma swój własny typ wymarzonej nieruchomości. Czy to dom z ogromnym ogrodem czy mieszkanie z balkonem i widokiem na miasto – na każdy typ nieruchomości znajdują się inni nabywcy, za każdym razem niezwykle szczęśliwi ze swojego wyboru.

Poszukujesz idealnej przestrzeni dla siebie i bliskich? W bazie ofert Tyszkiewicz Nieruchomości na pewno znajdziesz nieruchomość, w której stworzysz prawdziwy dom! Wejdź na www.tyszkiewicz.pl i rozpocznij poszukiwania lub zadzwoń do nas – 58 558 53 53, powiedz czego oczekujesz, a my znajdziemy dla Ciebie to, na co czekasz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *