Dom, na który warto zaczekać

kameralne 1
Strona główna » Dom, na który warto zaczekać

Wiele osób nie wyobraża sobie kupna czegoś, czego nie miało się okazji zobaczyć na własne oczy. Podobne wątpliwości towarzyszą m.in. wszystkim, którzy stoją przed wyborem nieruchomości z rynku pierwotnego – dom gotowy czy na etapie budowy? Czy jest się czego obawiać przez krótki czas oczekiwania na własne cztery kąty?

Kto kupuje nieruchomość od dewelopera?

Nieruchomość od dewelopera to rozwiązanie dla kogoś, kto chce zamieszkać w nowym domu, a jednocześnie chciałby pominąć niełatwy etap poszukiwania działki, architekta, który wykona projekt oraz ekipy budowlanej. Każdy, kto nie wyobraża sobie długich miesięcy na działce, przeznaczonych na kontrolę budowy własnego domu na bieżąco, powinien przejrzeć oferty najnowszych deweloperskich inwestycji. Wśród coraz to nowszych projektów, na pewno znajdzie się taki, który trafi w gusta nawet najbardziej wymagającego klienta.

Inwestycje deweloperskie mają zwykle wiele do zaoferowania. Świetna lokalizacja, duże metraże, garaż czy piwnica, to niektóre z elementów, o które starają się zadbać deweloperzy, w powstających dopiero projektach mieszkań czy domów, aby zapewnić komfort potencjalnym kupcom. Nierzadko oferują też liczne promocje w postaci dodatkowych pieniędzy na urządzenie domu, pokrywają koszty ekipy pomagającej przy przeprowadzce czy doradzają w uzyskaniu odpowiedniego kredytu hipotecznego. Mimo to, inwestycje deweloperskie i tak tanieją, a nowy dom czy mieszkanie można nabyć już za cenę rzędu 200 tys. złotych, a nawet poniżej tej kwoty.

kameralne dom

Po konsultacji z deweloperem, możemy jeszcze zmienić niektóre elementy projektu

Niezwykle istotne jest to, że w fazie budowy inwestycji, większość deweloperów otwarta jest na propozycje i zmiany, jakie zasugeruje przyszły właściciel nieruchomości. W granicach nieodbiegających znacznie od sporządzonego projektu, istnieje możliwość indywidualnej aranżacji jego poszczególnych elementów. Wszystko to można uzgodnić z deweloperem, we wczesnym etapie budowy.

Kupno czegoś, czego nie ma

Zakupom, w których nie można zobaczyć czy dotknąć nabywanych towarów, mogą towarzyszyć pewne emocje. Tym bardziej jeśli zakup ten, to dom czy mieszkanie, co wiąże się ze sporym wydatkiem i decyzją podejmowaną na długie lata.

Dobrze przygotowana inwestycja, ma swoją oficjalną stronę w Internecie, gdzie znajdziemy wizualizacje i zrzuty poziomów nieruchomości. Indywidualny doradca sprzedaży, na każdym etapie będzie naszym opiekunem. Od niego pozyskamy wszelkie potrzebne nam informacje, a wybór oferty spełniającej jak najwięcej naszych oczekiwań, pozwoli w przyszłości cieszyć się wymarzonym domem.

Jeśli nie jest to pierwsza inwestycja danego dewelopera, a nasz potencjalny dom czy mieszkanie stanowi jej kolejny etap, decyzję o wyborze oferty podejmiemy łatwiej. Widząc, że obok interesującej nas, powstającej nieruchomości stoją już podobne budynki, a całość tworzy zwarte osiedle, przeprowadzka do takiego lokum od razu wydaje się bardziej rzeczywista, a czas który do niej pozostał o wiele krótszy. Sąsiedzkie budynki zwykle mają już swoich właścicieli. Tak było w przypadku inwestycji inwestycji Kameralnego Banina, której pierwszy etap został sprzedany w niespełna cztery miesiące i zyskał świetne opinie mieszkańców.

karolina samulewicz

 

Inwestycja Kameralne Banino, już teraz tworzy bardzo przytulne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Realizacja wszystkich budynków pierwszego etapu, została zakończona w terminie. Obecnie powstają kolejne dwa etapy inwestycji, które dołączą do tego atrakcyjnego, nie tylko pod względem lokalizacji obszaru. – o osiedlu powstającym przy ulicy Bajecznej w Baninie, opowiada jej opiekun Karolina Samulewicz, z biura Tyszkiewicz Nieruchomości.

Ponadto, każdą taką transakcję kupna nieruchomości, musi regulować stosowna umowa, obowiązująca obie, podpisujące ją strony. Jeżeli zatem mamy taki dokument, który zawiera dokładne plany budynku oraz wszystkie warunki kupna, to nawet jeśli dopiero powstają fundamenty pod naszego przyszłego domu, nie ma się czego obawiać.

Randka w ciemno z sąsiadem

Nie widząc jeszcze swojego domu czy mieszkania nie wiemy też, kto zdecydował się na kupno nieruchomości z tej samej inwestycji. W większości przypadków, sąsiedztwo okazuje się być jednak jednym z największych plusów podjętej decyzji, o kupnie nieruchomości od dewelopera.

Na inwestycje, takie jak ta wspomniana powyżej w Baninie, decydują się dziesiątki osób. Bardzo często są to ludzie w podobnym wieku.  Nie jest to kwestia przypadku, gdyż oferty czasami skierowane są do pewnej ściśle określonej grupy – np. młodych małżeństw czy singli, dla których te akurat nieruchomości będą wyjątkowo komfortowe. Głównym motywem takich zakupów jest zwykle dostępność danego domu czy mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych, który na starcie w dorosłe życie, pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

sand-summer-outside-playing-large

Dorastające wspólnie dzieci, zwykle zawiązują bardzo trwałe przyjaźnie

Jeśli w mieszkaniu czy domu obok mieszkają osoby w podobnym wieku, łatwo będzie nawiązać wspólny kontakt. A nóż okaże się, że z naszym nowym znajomym zza ściany znajdziemy wiele wspólnych tematów do rozmowy, okazje do spędzania wspólnie czasu, a stąd już niedaleka droga do sąsiedztwa doskonałego.

Decydując się na takie inwestycje, które tworzą kameralne, a jednocześnie swobodne osiedle, zyskujemy gwarancję miłych i przyjaznych sąsiadów. Gdy mamy w perspektywie mieszkanie obok siebie, z czasem mają szanse zawiązać się przyjaźnie na długie lata. W końcu będziemy mieć teraz podobny adres, czeka nas przyszłość, jakby nie spojrzeć – czy to bliźniak, szeregowiec czy mieszkanie – pod jednym dachem, a nasze dzieci będą razem dorastać.

Ekipa buduje, my planujemy

Jednym z istotnych pozytywów kupna nieruchomości od dewelopera jest świadomość, że deweloper zajmie się budową naszego przyszłego domu, a my dostaniemy go w tzw. stanie deweloperskim – to znaczy, że pozostanie nam tylko jego wykończenie i umeblowanie. Kto z was nie marzył o możliwości swobodnej aranżacji przestrzeni własnego mieszkania czy domu?

furniture-998265_960_720

Gdy powstają już fundamenty naszego domu, można zacząć planowanie wymarzonego wnętrza

Profesjonalna ekipa budowlana zatrudniona przez dewelopera, ma obowiązek zająć się nieruchomością od podstaw, dbając o każdy szczegół wykonywanego projektu. My musimy tylko wybrać inwestycję wedle gustów, upodobań i wymarzonej lokalizacji. Jeśli na rzutach parteru czy piętra, podane są dokładnie wszystkie wymiary nieruchomości, nic nie stoi na przeszkodzie, by móc zacząć planować wystrój wnętrz i rozglądać się za ich wyposażeniem.

Opiekun i doradca pomogą w formalnościach

Zaangażowany w budowę inwestycji deweloper, zwykle nie zajmuje się bezpośrednio jej sprzedażą. Staje się ono zadaniem wyznaczonego biura, z którym współpracuje. Takie biuro sprzedaży danej inwestycji, odpowiedzialne jest za udzielanie o niej informacji i prezentację nieruchomości zainteresowanym kupnem klientom. Dlatego wszelkie pytania należy kierować pod jego adresem, by na bieżąco śledzić postępy realizacji inwestycji.

W kwestiach prawnych i technicznych, dotyczących samej umowy z deweloperem, szczegółów projektu czy indywidualnych ustaleń, szczególnie pomocne okażą się dwie osoby. Pierwszą z nich będzie opiekun oferty, który zna wszystkie jej wytyczne jak nikt inny. Dzięki kompetentnej osobie możemy zaczerpnąć informacji od kogoś, kto jest w stanie, bez wahania, odpowiedzieć na wszystkie pytania, nurtujące potencjalnego kupca.

Przed podpisaniem umowy, doradca finansowy powinien wyjaśnić wszystkie niejasności

Przed podpisaniem umowy, doradca finansowy powinien wyjaśnić wszystkie niejasności

Doradca kredytowy, zwłaszcza ten specjalizujący się w branży nieruchomości, wyjaśni wszelkie niejasności i procedury, z jakimi wiąże się kupno domu lub mieszkania od dewelopera. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości, które jest jednocześnie wyłącznym biurem sprzedaży kilku deweloperskich inwestycji, znajduje się specjalny Dział Tyszkiewicz Finanse, w którym pracują doradcy specjalizujący się właśnie w tej dziedzinie.

Zakup domu od dewelopera, nie budzi dziś żadnych obaw, wręcz przeciwnie. Po podjęciu decyzji o zakupie wymarzonej do zamieszkania przestrzeni, można spać spokojnie i tylko czekać na dzień odbioru kluczy, w międzyczasie planując wystrój naszego nowego domu.

Domy i mieszkania od dewelopera znajdziesz na www.tyszkiewicz.pl/od-dewelopera
Znalazłeś u nas interesującą inwestycję? Zadzwoń – 58 558 53 53

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *