Dom otwarty dla kupujących

Strona główna » Wpisy » Dom otwarty dla kupujących

Sposobów na promocję nieruchomości na sprzedaż jest całe mnóstwo. Jednym z coraz częściej stosowanych są dni otwarte. Dlaczego dają najwięcej możliwości i najwyższą szansę sprzedaży?

Open house i jego zalety

Dzień pokazowy, otwarty i z angielskiego po prostu Open House to nazwy używane zamiennie na formę wydarzenia, podczas którego każdy potencjalny zainteresowany daną nieruchomością, może przyjść na miejsce, obejrzeć ją osobiście i gdy bardzo mu się spodoba, oczywiście dokonać zakupu.

Dom otwarty nie zobowiązuje zainteresowanego kupnem nieruchomości do żadnego kolejnego działania. Potencjalny nabywca może oddzwonić i spytać o szczegóły, umówić się na spotkanie z opiekunem oferty albo po prostu wrócić do domu i stwierdzić, że ta oferta okazała się nie być dla niego. To między innymi stanowi atut tej formy promocji. Pozwala przekonać się od razu, czy upatrzony w Sieci dom czy mieszkanie spełnia nasze oczekiwania.

bHNCK4127

Zapraszając potencjalnego klienta na Dni Otwarte dajemy mu okazję poczucia się już niemal jak u siebie 🙂

Niektórzy klienci nie preferują takiej formy i wolą obejrzeć dom czy mieszkanie sami z pośrednikiem bądź właścicielem na prezentacji. Podczas dni otwartych można jednak od razu zobaczyć, jaką mamy „konkurencję” wśród osób zainteresowanych tym samym lokalem. Pod tym względem takie wydarzenie promujące jest atrakcyjne również dla właściciela nieruchomości. Sprzedający ma wówczas okazję zobaczyć, jak duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów wzbudza jego nieruchomość. Gdy okaże się, że dni otwarte nie spotkają się z szerokim odzewem będzie to znak, że nad ofertą trzeba jeszcze popracować. Być może cena jest za wysoka? W ocenie ewentualnych poprawek pomoże agent nieruchomości, który obserwując tendencje na rynku dostosuje nasz dom czy mieszkanie do jego warunków.

Pierwotny i wtórny

Wśród ofert nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego, forma dni otwartych dobrze spełnia swoją rolę nie od dziś. Deweloperzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kupców, aranżują jedno z nowych mieszkań czy domów i zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wykończone wnętrza pomagają wyobrazić sobie, jak można urządzić lokum, gdy być może będzie stanowić już naszą własność. Mimo wiernej aranżacji pomieszczeń, czasami może być ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w takim domu. Tym bardziej, że zorganizowane całe wyposażenie jest tam zazwyczaj tylko na czas dni otwartych.

Nieruchomości z rynku wtórnego mogą być bardzo wdzięcznym obiektem do aranżacji dnia otwartego. Bez względu na to, czy sprzedajemy mieszkanie w centrum miasta czy dom z ogrodem na przedmieściu, przy każdej z nich będziemy mogli pokazać wszystkie atuty bezpośrednio i osobiście. Nawet najlepiej przygotowana oferta w Internecie, profesjonalne zdjęcia i porywający opis – mimo, iż takie ogłoszenia odwiedzane są najczęściej – nie jest w stanie pokazać przez ekran komputera tego, co tak naprawdę przyszły właściciel chciałby zobaczyć. Poza tym klient dzięki tej formie może na własne oczy przekonać się, czy rzeczywistość pokrywa się z tym, co do tej pory miał okazję oglądać na fotografiach w Internecie.

1098637_raw

Gdańsk Przymorze, ul. Słupska 9c. Zapraszamy na Dni Otwarte już 03 września o godzinie 10.00!

Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości również postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientom i rozszerzyć swoje działania marketingowe. W sobotę 3 września w niedalekiej odległości od gdańskiego oddziału Biura, odbędą się Dni Otwarte domu bliźniaczego przy ulicy Słupskiej. Nieruchomość w doskonałej lokalizacji i o bardzo dużej przestrzeni ma szansę znaleźć nowego nabywcę. Stan do remontu i niższa cena pozwolą inwestorowi zaaranżować ten dom w stu procentach według własnych gustów architektonicznych i upodobań. Warto przyjść i ocenić na własne oczy szeroki potencjał tego bliźniaka.

Otwieram dom dla klientów, co dalej?

Dni otwarte na rynku wtórnym muszą spotkać się przede wszystkim z akceptacją klienta sprzedającego daną nieruchomość. Podstawowe korzyści dotyczące przyspieszonej sprzedaży już znamy. Co jeszcze należy do atutów takiej formy promocji, o której powinien wiedzieć właściciel otwieranego na potencjalnych klientów domu czy mieszkania?

Nawet jeśli klient obejrzy zdjęcia, przeczyta opis i przeanalizuje rzut danej nieruchomości, zawsze jest prawdopodobieństwo, że nasuną mu jeszcze inne pytania, na które w ogłoszeniu nie znalazł odpowiedzi. Opiekun oferty, z którym nawiązaliśmy współpracę oczywiście na nie odpowie. Jednak o ile łatwiej rozmawiać na temat nurtujących kwestii zainteresowanych od razu! Poszukujący po wstępnych oględzinach i znajomości ogłoszenia z Internetu, po uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania będzie mógł łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

domy wynajem trójmiasto

Z coraz bardziej odważnymi formami promocji rośnie szansa na o wiele szybszą sprzedaż nieruchomości

Oprócz samej stworzonej przez ideę dni otwartych możliwości stworzonej klientom poszukującym, właściciel powinien wiedzieć, że na takie wydarzenie może również przyjść przedstawiciel innego biura nieruchomości. Taka wizyta czasami przyczynia się do sprzedaży wręcz błyskawicznej. Jeśli pośrednik akurat ma klienta na nieruchomość w tej okolicy i przyjdzie na prezentację domu otwartego z nim, istnieje bardzo duża szansa sprzedaży już podczas wydarzenia. Takie rzeczy się zdarzają udowadniając tym samym, jak skutecznym narzędziem mogą być dni otwarte nieruchomości.

Już w sobotę 03 września biuro Tyszkiewicz Nieruchomości zaprasza na Dni Otwarte domu w zabudowie bliźniaczej, przy ulicy Słupskiej 9c na gdańskim Przymorzu. Przyjdź i sprawdź atuty tej nieruchomości osobiście! A może sam chcesz sprzedać nieruchomość i zorganizować w niej tego takie wydarzenie, by zachęcić potencjalnych klientów? Zgłoś się do nas! Wypełnij formularz na stronie www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *