Dom pełen wiosny

fot. Magda Piechota
Strona główna » Wpisy » Dom pełen wiosny

Święta Wielkiej Nocy to okres kojarzący się z wiosną, rozkwitem i nowym początkiem. Wokół nas zaczynają pojawiać się pąki na drzewach, trawa się zieleni, a nasze oczy cieszy wysyp kwiatów w ogrodach. Wielkanoc to także moment wielkiego sprzątania i przygotowywania naszych wnętrz na wspólne, rodzinne biesiadowanie. Żeby poczuć się lepiej w naszym mieszkaniu, czy domu warto wprowadzić do niego chociażby kilka akcentów wiosennych. I nie jest to wcale bardzo pracochłonne!

fot. Magda Piechota

fot. Magda Piechota

Co innego bardziej łączy się z wiosną niż kwiaty? Wydaje mi się, że nic. Nie musicie od razu sprawiać by Wasz dom zamieniał siew dziki ogród. Kilka kwiatowych akcentów zdecydowanie wystarczy. Czasami mniej znaczy więcej. Jakie kwiaty będą dobrze prezentowały się na świątecznym stole? Najbardziej popularne są tulipany, bratki i żonkile. Inne roślinne ozdoby również sprawdzą się świetnie. Głęboka barwa bukszpanu, puchate bazie, zielony owies przypominający trawę, bądź własnoręcznie zasiana rzeżucha, z pewnością dodadzą uroku pomieszczeniu.

IMG_0837

fot. Magda Piechota

Jeśli święta to pisanki! Tu możecie poszaleć. Jajka to prawdziwe gwiazdy podczas Wielkanocy. Mogą one przybierać najróżniejsze kolory i być upiększone ciekawymi wzorami, w zależności od wyobraźni i pomysłów dużych i małych pisankowych artystów. Ostatnio do łask wracają naturalne barwniki, takie jak cebula czy buraki. Ci, którzy w przedświątecznym ferworze zapomną o malowaniu jajek, mogą udać się do sklepu i kupić gotowe barwniki. A skoro mamy jajko, musimy mieć także kurczaka! Małe, żółte kurczaczki i kolorowe kurki na pewno poprawią Wam nastrój podczas świąt.

fot. Magda Piechota

fot. Magda Piechota

Wiosna to także kolory. Świeże, intensywne zielenie, słoneczne żółcie, jasne pastele, biel – te barwy dominują podczas tej pory roku. Nie musicie malować ścian na każde święta, byłoby to raczej średnio komfortowe dla większości z nas. Warto jednak zastanowić się nad delikatnymi akcentami kolorystycznymi, które ożywią nieco nasze wnętrze. Efekt może przynieść np. wymiana zasłon na jaśniejsze, dołożenie ozdobnych poduszek w ciekawym wiosennym odcieniu czy przystrojenie stołu dziennego innymi serwetami niż zwykle. Małe rzeczy mogą tworzyć bardzo ciekawe świąteczne rozwiązania.

fot. Magda Piechota

fot. Magda Piechota

Dom bądź mieszkanie, a raczej ich wnętrza, to nie wszystko! Pójdźmy nieco dalej. Dlaczego nie mielibyśmy ustroić także naszego balkonu, tarasu, bądź klatki schodowej? Na zewnątrz możemy umieścić kwiatki w doniczkach, np. kolorowe bratki, które są bardzo odporne na zmienną pogodę. Stroiki powieszone na drzwiach nie są wyłącznie domeną świąt Bożego Narodzenia. Zróbcie wielkanocny wieniec i powieście go na drzwiach wejściowych. Będzie on cieszył zarówno Was, jak i oczy Waszych sąsiadów.

fot. Magda Piechota

fot. Magda Piechota

Wielkanoc to czas radości. Powinniśmy więc przestać skupiać wyłącznie na średnio przyjemnych obowiązkach takich jak sprzątanie czy kilkudniowe siedzenie w kuchni. Przygotowywanie ozdób do naszego wnętrza jest zarówno pożyteczne, jak i bardzo przyjemne. Jeśli jesteście rodzicami dajcie ponieść się artystycznym pomysłom razem z dziećmi. To zdecydowanie będzie świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy cały zespół Tyszkiewicz Nieruchomości życzy Wam radości w sercach, pozytywnego myślenia, sukcesów i domowego ciepła.

17951515_1412861958766454_2616666648074599248_n

Chcesz kupić mieszkanie, działkę lub dom z pomocą profesjonalisty? Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *