Dom szeregowy połączy dom i mieszkanie

Strona główna » Wpisy » Dom szeregowy połączy dom i mieszkanie

Dom w zabudowie szeregowej to świetne rozwiązanie dla rodzin, które poszukują o wiele więcej przestrzeni niż dostępna w mieszkaniu, a na dom wolnostojący nie pozwala zbyt niski budżet. Czym się charakteryzuje i dla kogo idealny będzie szeregowiec?

Układ w szeregu z działką i sąsiadem

Nieruchomość w zabudowie szeregowej składa się z przylegających do siebie sąsiednich budynków, w których dwie “wolne” niestykające się z niczym ściany, stanowią przednią i tylną elewację. Dokładny układ takich domów w szeregu, obecność garażu czy działki obok, jest zależna od danego planu konkretnej nieruchomości. Zamieszkanie w szeregu sąsiednich budynków docenią wielbiciele dużych przestrzeni, nielubiących jednak żyć w odosobnieniu. Ogromną zaletą są przy tym koszty, które będą niższe niż przy inwestycji w dom wolnostojący.

478795_raw

Wśród nieruchomości na rynku wtórnym nie brakuje również atrakcyjnych domów szeregowych

Takie domy łączą w sobie wszystkie zalety domu wolnostojącego i mieszkanie w bloku. Zabudowa pozwala właścicielowi na posiadanie własnego garażu oraz często bardzo przestronnego ogrodu, w którym można spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na szereg skrajny, będziemy dysponować nieco większą przestrzenią. Układ domu niebędącego szeregiem skrajnym, a środkowym, wzbogaci mieszkańców o dwójkę sąsiadów za ścianą. Mimo to, szeregi charakteryzuje zdecydowanie większa swoboda niż ciasne mieszkania w bloku.

Szeregowce wtórne czy pierwotne?

Domy w zabudowie szeregowej stanowią sporą część wśród wszystkich ofert nieruchomości dostępnych na rynku. Są wśród nich zarówno ogłoszenia obejmujące te prosto od dewelopera, jak i sprzedawane przez aktualnego właściciela, trafiające na rynek wtórny. I jedne i drugie cieszą się sporą popularnością, co widać po coraz nowszych inwestycjach, stawiających właśnie na tego typu zabudowę.

Baza ofert Tyszkiewicz Nieruchomości również zawiera bardzo atrakcyjne oferty nieruchomości w zabudowie szeregowej. Do jednej z nich należy Mueller Dream Haus w Baninie przy ulicy Sezamkowej, gdzie polsko-niemiecki deweloper oferuje szeregowce o jednej z największych powierzchni dostępnych w tym segmencie na rynku. Powierzchnia użytkowa domów wynosi aż ponad 134 metry kwadratowe, co pozwala w świetny sposób zorganizować dostępną przestrzeń według gustu przyszłego właściciela. Inwestycję wyróżniają ogromne działki o wielkości od 302 do aż 468 metrów kwadratowych.

_DSC5854

Szeregowce Mueller Dream Haus w Baninie, już niedługo będą gotowe do zamieszkania

Miejscowości w okolicach Gdańska, Gdyni i Sopotu, kryją w sobie niezwykły potencjał. Deweloperzy świetnie zdają sobie sprawę z rosnącego zainteresowania nieruchomościami na rozrastających się przedmieściach. Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości, oprócz Mueller  Dream Haus, prowadzi w Baninie sprzedaż domów szeregowych na Osiedlu Leśne Zacisze przy Łąkowej oraz na Osiedlu Migdałowym w Pępowie przy ulicy Jana Rejtana. To, że zabudowa szeregowa staje się coraz bardziej modna, widać zwłaszcza wśród ofert rynku pierwotnego, gdyż inwestorzy wśród wszystkich typów domów, decydują się coraz częściej właśnie w szeregi.

maciej kiedrowiczIstnieje cały zestaw argumentów przemawiających za wyborem domu w zabudowie szeregowej. Największą popularnością wśród tego typu zabudowy cieszą się budynki skrajne, o które bardzo często pytają nas klienci zainteresowani na przykład inwestycjami w Baninie, których sprzedaż na wyłączność prowadzi nasze biuro. – popularność szeregowców potwierdza Maciej Kiedrowicz, Specjalista ds. sprzedaży rynku wtórnego.

Decydując się na kupno nieruchomości, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę dom szeregowy, które stanowią kompromis między domem jednorodzinnym a mieszkaniem, stojąc pomiędzy nimi zarówno pod względem przestrzeni jak i budżetu, jaki należy na niego przeznaczyć.

Poszukujesz nieruchomości w zabudowie szeregowej? Nasi specjaliści z rynku pierwotnego lub wtórnego pomogą Ci znaleźć idealny dom. Sprawdź naszą bazę na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53.

2 Comments

  • Moim zdaniem warto „przetestować” szeregówkę, przed zdecydowaniem się na zamieszkanie w niej. Cena jest często zdecydowanym plusem takiego rozwiązania, no i mamy sąsiada jeżeli lubimy, kosztem trochę naszej prywatności bo nie jest jej tyle co w domu wolno stojącym.

    Starsze szeregówki, te z rynku wtórnego, często też mają więcej miejsca wokół domu i są trochę bardziej odseparowane od siebie, chociażby z uwagi na fakt że drzewa i krzewy miały sporo czasu żeby podrosnąć 🙂

    Ale pomimo wszystko radziłbym nie skreślać takiego rozwiązania i zdecydowanie wziąść pod uwagę również taką opcję, szukając swojego nowego domu.

  • Katarzyna pisze:

    Szeregowiec to dobry pomysł, najlepiej kupić w środku, koszty ogrzewania niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *