Dom w Baninie bliżej niż kiedykolwiek

Strona główna » Wpisy » Dom w Baninie bliżej niż kiedykolwiek

Sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kawiarnie, supermarkety, szkoły, warsztaty i stacje benzynowe – to wszystko znaleźć można w centrum Banina. W godzinach szczytu miasteczko wprost tętni życiem, ponieważ w ciągu ostatnich lat zyskało kilka tysięcy nowych mieszkańców. Banino to obecnie jedna z najbardziej popularnych lokalizacji mieszkaniowych w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiasta. Przeprowadzają się tam zarówno osoby z miasta, szukające wytchnienia od zgiełku, jak i mieszkańcy Kaszub i miast z Pomorza, którym zależy na bliskości Gdańska.

Banino to miejsce w sam raz dla tych, którzy chcieliby połączyć mieszkanie w spokojnym, cichym miejscu, z bliskością dużego miasta i wszystkich jego udogodnień. Jednakże, samo centrum Banina coraz mniej ma wspólnego z sielskim krajobrazem spokojnego przedmieścia. Przy głównej ulicy cały czas coś się dzieje. Jeżdżą samochody, chodzą piesi, nie brakuje dzieci z tornistrami zmierzających do banińskiej podstawówki. Ostoją ciszy i spokoju cały czas są za to obrzeża Banina, w szczególności jego górna część po prawej stronie ulicy Lotniczej.

W takim właśnie pewnym oddaleniu, powstaje nowa inwestycja domów bliźniaczych, realizowana przez polsko – niemieckiego dewelopera, Mueller Dream Haus. Domy, stawiane z tradycyjnych, czerwonych cegieł, odznaczają się nie tylko jakością, ale również solidnością wykonania. Są większe, niż typowe w tym rejonie szeregowce, powierzchnia użytkowa każdego domu to aż 134 metry kwadratowe. Dzięki temu w domu mieszczą się nie tylko cztery pokoje, ale również trzy garderoby, spora kuchnia, łazienka z oknem i rzadko spotykane w szeregowcach udogodnienie, czyli garaż.

x3941_251851793_n

Szeregowce to dziś bardzo często wybierana alternatywa dla mieszkań w bloku. Nie dość, że dom szeregowy jest porównywalny cenowo do mieszkania w centrum miasta, to jeszcze oferuje o wiele większą swobodę i przestrzeń swoim mieszkańcom. Dla wielu osób decydujących się na takie rozwiązanie mieszkaniowe, kluczową rolę odgrywa ogród. – Obecność ogrodu bardzo ważna jest dla rodzin z dziećmi. Wiele z nich decyduje się na stworzenie tam placu zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami, postawienie dziecięcego domku, a czasem nawet dmuchanego basenu – wylicza Karolina Samuleczwicz, specjalista ds. sprzedaży rynku pierwotnego Tyszkiewicz Nieruchomości.

Doradczyni dodaje, że własny ogród stwarza ogromne możliwości i zazwyczaj przysparza domownikom wiele radości. To nie tylko przestrzeń do grillowania, ale przede wszystkim codzienna strefa relaksu. Miejsce na poranną kawę, popołudniową herbatę, wieczornego drinka. Dodatkowo, dom z ogrodem to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć psa. W przestronnym wnętrzu, czy na ogrodzonej działce pełnej zieleni, zwierzak bez wątpienia będzie się czuć lepiej, niż w mieszkaniu w bloku.

xK08PXLZP2Y

Wokół domów rozciąga się sielankowy kaszubski widok – pełne polnych roślin łąki, pola obsiane zbożem, leśne zagajniki. To krajobraz zupełnie inny od wielkomiejskiego. Sąsiedztwo stanowią inne domy szeregowe oraz domy jednorodzinne, co jest gwarancją spokoju i odpowiedniego nasłonecznienia (nieruchomości nie są wysokie, więc nie będą niczego zasłaniać).

Dla osób wybierających domy w Baninie odległość od Gdańska nie stanowi żadnego problemu. Nie bez przyczyny mówi się, że w XXI wieku odległości się zmniejszają. Wiadomo, że stwierdzenie to odnosi się przede wszystkim do dużych dystansów, ale w tym przypadku istnieje także przełożenie w skali mikro. Obecnie dojazd z centrum Gdańska do Banina zajmuje ok. 20 minut. Zdecydowanie pomagają nowe drogi, a także niedaleka obwodnica.

Komunikację Banina z Gdańskiem ułatwiają także miejskie autobusy oraz Pomorska Kolej Metropolitalna. Przystanek znajduje się klika minut jazdy od centrum Banina, a w najbliższych latach obok przystanku ma zostać wybudowany węzeł komunikacyjny i duży parking typu park and ride, pozwalający na bezpieczne pozostawienie samochodu i dalszy dojazd komunikacją miejską. Można więc bezpiecznie założyć, że w najbliższych latach, nie tylko komfort mieszkania w Baninie, ale także komfort dojazdu z i do miejscowości będzie się zwiększać.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *