Dynamiczna Rumia idealna do zamieszkania – Małe Trójmiasto cz. 2

Strona główna » Dynamiczna Rumia idealna do zamieszkania – Małe Trójmiasto cz. 2

Nieruchomości na sprzedaż w sąsiedztwie Trójmiasta

Rumia, mimo że nie należy do trójmiejskiej aglomeracji, wraz z Redą i Wejherowem, wchodzi w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Niemal 50-tysięczna Rumia leży najbliżej Trójmiasta, dzięki czemu połączenie z najważniejszymi punktami w jego okolicach, tj. lotniskiem, portem czy autostradą, jest tak samo znakomite co z Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Dlatego też na rumskim rynku nieruchomości, sprzedaż czy wynajem mieszkań i domów nie zna złej koniunktury. Powierzchnia Rumi to około 30 km kwadratowych, co czyni je największym miastem, niebędącym siedzibą powiatu w Polsce.

Rumia 2

Ceny mieszkań i domów w Rumi pozwalają wielu młodym osobom na kupno własnej nieruchomości

Ceny nieruchomości w Rumi, w zależności od lokalizacji i rodzaju budownictwa, wahają się od 3 do nieco ponad 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mieszkania i domy wciąż są jednak tańsze niż w położonej po sąsiedzku Gdyni. Dlatego na Rumię decyduje się sporo młodych osób, które dodatkowo korzystają z dofinansowania MdM i kupują w tym mieście nieco większe mieszkanie, a dzięki sprawnej komunikacji dojeżdżają do pracy w Trójmieście.

Kasia KrawczunNieruchomości w Rumi cieszą się dużym zainteresowaniem, czego dowodem może być ilość ofert w tym mieście, jaką aktualnie mamy w naszej bazie. Są to mieszkania i domy zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Przykładem inwestycji prosto od dewelopera są mieszkania w dzielnicy Biała Rzeka, których sprzedażą zajmuje się również nasze biuro – o nieruchomościach w Rumi mówi Katarzyna Krawczun z gdyńskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości.

Jako część Małego Trójmiasta Kaszubskiego, Rumia stanowi alternatywę dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy szukają mieszkania czy domu w mniejszym i mniej obleganym przez turystów mieście. Odległość między Gdynią Główną a Rumią to tylko 11 km, a najszybsze połączenie SKM pokonuje tę trasę w niecałe 10 minut. Również mieszkańcy okalających Rumię wsi, chętnie przenoszą się do miasta, które dzięki obecności wielu terenów zielonych, nie ma wciąż mocno urbanistycznego charakteru.

Rumia „naturalnie pomysłowa”

O „naturalnie pomysłowej” Rumi mówi hasło, które od jakiegoś czasu promuje to miasto. Można się z nim zgodzić w stu procentach, gdyż w Rumi dużo się dzieje, a wszystkie wydarzenia, czy to sportowe czy kulturalne, są dowodem na pomysłowość i kreatywność jej mieszkańców.

Miasta na Pomorzu i Kaszubach intensywnie wspierają sport i rekreację, co widać chociażby po ilości obiektów sportowych, jakie się w nich buduje. Również Rumia nie pozostaje pod tym względem w tyle, a w mieście można aktywnie spędzać czas idąc na pływalnię, grając na kortach tenisowych, hali czy boisku oraz próbować swoich sił w Skateparku. W mieście działa aż ponad 20 stowarzyszeń i klubów sportowych, w tym kilka tanecznych, rugby czy karate. W zeszłym miesiącu, ku uciesze wielu maluchów, otwarto w Rumi suche lodowisko. Mieszkańcy mogą korzystać też z kilku siłowni na świeżym powietrzu i spacerować po trzech uroczych parkach – zlokalizowanym przy Urzędzie Miejskim, Starowiejskim oraz Żelewskiego. Rumia sprzyja wszystkim miłośnikom kolarstwa górskiego, będąc – wraz z Redą i Gdańskiem – gospodarzem zawodów z serii MTB Garmin Series, w których regularnie bierze udział prezes naszej firmy Pan Łukasz Tyszkiewicz.

639087_raw-001

W Rumi nie brakuje ścieżek rowerowych i licznych terenów rekreacyjnych

Dla miłośników kultury, Rumia też oferuje liczne atrakcje, regularnie organizując wystawy, wernisaże, koncerty i spotkania tematyczne. O wszystkie tego typu wydarzenia, dbają dwa domy kultury, Miejski i działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo.

Obecnie być może mało osób pamięta, że Rumia ma w swojej historii nawet epizod lotniczy. W latach 1935 do 1945 w mieście aktywnie działało lotnisko, które w dwa lata po otwarciu, obsłużyło niemal trzy tysiące pasażerów, a kierunkiem podróży mogła być Kopenhaga, Wenecja, Rzym czy Budapeszt. Pod koniec wojny lotnisko zostało zniszczone, a w kilka lat później ostatecznie je zlikwidowano. Do dziś można jednak napotkać pozostałości rumskiego portu lotniczego w postaci schronów, magazynów, a nawet drogowego odcinka lotniskowego.

Film promujący miasto, promowany hasłem „Rumia. Naturalnie pomysłowa”.

Poszukujesz nieruchomości w Rumi? W naszej bazie znajdziesz kilkadziesiąt ofert domów, mieszkań, lokali komercyjnych oraz działek w tym mieście. Sprawdź na www.tyszkiewicz.pl
Znalazłeś już ofertę dla siebie lub chcesz sprzedać nieruchomość? Zadzwoń – 58 558 53 53