Własna działka na Kaszubach – dlaczego warto?

Strona główna » Wpisy » Własna działka na Kaszubach – dlaczego warto?

Kaszuby – jeden z najbardziej malowniczych obszarów na mapie naszego kraju. Fakt ten z pewnością mogą potwierdzić zarówno turyści, wpadający tam tylko na chwilę, jak i sami Kaszubi, bardzo dumni z regionu.

Szukając swojego miejsca na Ziemi, i zawężając pole zainteresowań tylko na nasz kraj, warto skierować wzrok na jego północną część. Godnym uwagi regionem są przynależące do Pomorza Kaszuby. Zarówno domy, mieszkania jak i działki na Kaszubach pod zabudowę, będą wspaniałą inwestycją na lata.

Działkę na Kaszubach kupisz tylko do końca roku

Kaszuby położone są na zachód od Trójmiasta, aż po rzekę Łebę. Obejmują osiem powiatów, a główne miasta tej części Pomorza to Wejherowo, Puck, Kościerzyna, Kartuzy, Żukowo i Bytów.

Bogactwo kulturowe i atrakcje turystyczne co roku przyciągają tu wielu Polaków z innych części kraju. Prawdziwego piękna Kaszub nie pozna się jednak, odwiedzając je na moment. Ogrom możliwości stwarza grunt pod własną nieruchomość w tym rejonie. Zatem czy działka na Kaszubach nie jest wspaniałym pomysłem?

Jeziora, lasy, żyzna ziemia, brunatne gleby i nieskażone powietrze to tylko niektóre z wyróżników Kaszub. Niewiele potrzeba, by mieć to wszystko wokół siebie na wyciągnięcie ręki. Działki na sprzedaż, które można znaleźć w ofertach pomorskich biur nieruchomości, to często prawdziwe okazje, by własny dom na tak pięknym terenie stał się rzeczywistością.

Jednym z miejsc, które szczególnie zasługuje na uwagę, jest Kościerzyna – centrum turystyczne tego regionu. Działka na sprzedaż w Kościerzynie to bardzo popularne zapytanie wśród wszystkich zainteresowanych kupnem własnego gruntu.

Centrum miasta w Kościerzynie

Centrum miasta w Kościerzynie

Po wakacjach średnie ceny działek budowlanych w większości polskich miast spadły, stąd być może taki zwrot w kierunku tego rodzaju nieruchomości. Poza tym, co bardzo istotne – od nowego roku w życie wchodzi ustawa, która dużo zmienia w ofertach działek na sprzedaż, m.in. właśnie w Kościerzynie, gdyż ogranicza ich kupno osobom bez wykształcenia rolniczego. Nowe przepisy reguluje ustawa z 5 sierpnia 2015 r. o kształtowaniu ustroju rolnego. Na kupno działki na Kaszubach na dotychczasowych zasadach pozostają niespełna trzy miesiące, gdyż nowa regulacja wchodzi w życie z początkiem nowego roku.

Działka na sprzedaż dla aktywnych

Nic tak nie pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, jak popołudniowy spacer czy ruch na świeżym powietrzu. Kaszuby stwarzają całą gamę możliwości nie tylko dla sportowców, stanowiąc miejsce idealne do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. W regionie aż roi się od ścieżek rowerowych, a lasy, jeziora i piękne scenerie zachęcają do krajoznawczych wycieczek.

Kilka powodów, dla których warto mieszkać na Kaszubach

Kilka powodów, dla których warto mieszkać na Kaszubach

Kościerzyna nie odstaje pod tym względem w porównaniu do innych miejscowości regionu. To dodatkowo siedziba m.in. Centrum Kultury i Sportu im. Józefa Wybickiego. W mieście znajduje się Rezerwat przyrody “Strzelnica”, leśniczówka, wystawa przyrodnicza czy licznie odwiedzany Basen Aqua Centrum.

Działki na sprzedaż w Kościerzynie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców m.in. Trójmiasta, którzy szukają miejsca w niedalekiej odległości od Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale w regionie mniej zurbanizowanym i z dużą ilością przestrzeni. Miasto południowej części Pojezierza Kaszubskiego jest doskonałym miejscem ku temu, by móc korzystać z dóbr regionu tej części Polski.

fot. główne: alticam.pl

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *