ekipa remontowa – jak wybrać najlepszą

Strona główna » Wpisy » ekipa remontowa – jak wybrać najlepszą

O ekipach remontowych chodzą już legendy. Ponoć znalezienie odpowiedzialnej, profesjonalnej ekipy praktycznie graniczy z cudem. A jeśli już taka się pojawi, za pewne zedrze z nas ogromne kwoty pieniędzy. O pracy ekip remontowych powstały nawet programy telewizyjne, w których przedstawia się wszelkiego rodzaju błędy, które popełniają. Każdego, kto kupił dom bądź mieszkanie, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, prędzej czy później czekać będzie wyzwanie zmierzenia się z remontem. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekipy remontowej, żeby nie wyrywać sobie włosów z głowy patrząc na efekty jej pracy?

Czas

Pamiętajmy, że jeśli chcemy, aby ekipa, która przeprowadzi dla nas remont była jak najlepsza, musimy poświęcić trochę czasu na jej wybór, oraz na czekanie na termin. Najlepsze ekipy mają pozajmowane terminy nawet do kilku miesięcy w przód. Jeśli chcemy być zadowoleni z efektów, musimy uzbroić się w cierpliwość. W końcu ich zapełniony kalendarz świadczy o jakości, którą się charakteryzują. Ekipa mówi, że może zacząć od razu? Warto się zastanowić – skoro nie mają żadnych zleceń, nie świadczy to o nich najlepiej.

Kwestia czasu wiąże się także z samym wykonaniem zlecenia. Pamiętajmy, że nie zawsze szybciej znaczy lepiej. Liczy się jakość wykonania. Chyba lepiej poczekać nawet tydzień dłużej na zakończenie prac, niż odebrać mieszkanie wyremontowane „po łebkach”, prawda?

pexels-photo-209235

Polecenie

Bardzo istotną kwestią jest zasięgnięcie języka u znajomych, rodziny, przyjaciół. Bardzo często współpracowali już z różnymi ekipami i są w stanie kogoś polecić. A nawet jeśli nie polecić, to odradzić – co też jest cenną informacją. Musimy pamiętać, że remont domu lub mieszkania to ogromnie istotna rzecz. To, co wykona we wnętrzu ekipa, zostanie z nami na lata. Warto dlatego skorzystać z usług kogoś zarekomendowanego przez bliskie nam osoby.

Cena

Ekipa nie jest w stanie w żaden sposób wycenić zlecenia, mimo, że przedstawiliśmy nasze wymagania w najdrobniejszych szczegółach? A może podaje kwotę „mniej więcej”, bądź stwierdza, że o koszcie remontu dowiemy po jego skończeniu? Żadna z tych praktyk nie jest mile widziana. Oczywiście, jeśli my nie potrafimy określić tego, o co nam chodzi i czego oczekujemy, trudno żeby budowlańcy mogli podać nam cenę co do złotówki. Wszystko również zależy od tego, jak umówimy się względem zakupu materiałów. Mimo wszystko, cena za usługę powinna zostać ustalona wcześniej i najlepiej spisana na umowie. Nie dajmy się zwieść nieprofesjonalnym majstrom.

construction-worker-concrete-hummer-vibrator-38600

Jedna ekipa czy kilku specjalistów?

To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących remont. Zazwyczaj praca osób działających w pojedynkę w konkretnej dziedzinie wychodzi nieco taniej niż całościowa ekipa. Jednak z drugiej strony, jedną firmę łatwiej rozliczyć z wykonanych prac oraz cała odpowiedzialność za nie spada wyłącznie na jedną stronę. Przy różnego rodzaju problemach, które mogą się pojawiać w trakcie remontu, specjaliści z jednej ekipy będą się wspierać. Przy różnych osobach, prawie pewne jest, że za każdą przeszkodę obwiniać będą siebie nawzajem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy w ekipie znajdują się fachowcy od różnych działań. Jeśli jedna osoba, zarówno kładzie płytki, jak i proponuje wykonanie drewnianych mebli na wymiar, warto sprawdzić czy faktycznie ma pojęcie w jednym i drugim.

pexels-photo-221027

Podsumowując, podczas szukania godnej ekipy remontowej, warto zwrócić się do bliskich po rekomendację. Pamiętajmy też, żeby być otwartym i traktować specjalistów z szacunkiem, gdyż to od nich zależy to, jak będą wyglądać wnętrza, w których spędzimy przynajmniej kilka lat – do następnego remontu.


 

Szukasz odpowiedniej nieruchomości na sprzedaż lub wynajem? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji z Trójmiasta i Kaszub.

6 komentarzy

 • Bardzo fajny artykuł! Wydaje mi się, że nie jest tak źle z doborem odpowiedniej ekipy, jak głoszą to media. Pozdrawiam!

 • Ekipa budowlana to faktycznie zawsze ryzyko. Napewno warto wcześniej podpisać umowę na remont i uzgodnione warunki.

 • Sprzętowiec pisze:

  Sama ekipa to pierwsza składowa sukcesu. Liczy się także jej wyposażenie w niezbędny sprzęt, który ma na celu usprawnić cały proces budowy. Liczne rusztowania, wiertarki, ale także drabina aluminiowa to tylko część z tych podstawowych elementów. Wiadomo, że fach w ręce musi iść w parze z solidnymi narzędziami.

 • Complete Home pisze:

  Jak ktoś wyżej napisał – nie tylko wybór jest ważny. Firma musi być dobrze przygotowana i posiadać odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Bardzo często jest tak, że firma nie do konca jest w stanie podołać zleceniu właśnie z takich względów. Warto zwrócić uwagę czy nasze zlecenie nie będzie przerastało wykonawcy…

 • Karol pisze:

  Rekomendacje przede wszystkim! Jednak ostatnio byłem pod ścianą, wszystkie firmy jakie znałem z okolicy bez terminów. Z pomocą przyszła strona building-companion. Udało się na szczęście szybko znaleźć fachowca i poradziłem sobie z niespodziewanym mini-remontem.

 • Powermat pisze:

  Oj, wybór odpowiedniej ekipy to bardzo ciężkie zadanie. Ale myślę, że taki mini poradnik pozwoli większości z nas znaleźć dokładnych i znających się na rzeczy fachowców!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *