Falowiec – nieruchomość z charakterem

Strona główna » Wpisy » Falowiec – nieruchomość z charakterem

Przymorze to dzielnica, która słynie z bliskości gdańskich plaż, ogromnego i chętnie odwiedzanego Parku Reagana oraz przyjaznej okolicy zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i goniących za karierą biznesmenów. Poza tymi oczywistymi plusami, Przymorze znane jest także z dość nietypowej architektury, która dzieli jego mieszkańców na dwie grupy – tych którzy podchodzą do niej dość negatywnie oraz tych, którzy uważają ogromne bloki za budynki kultowe. Mowa oczywiście o falowcach. Wielu poszukiwaczy mieszkań na sprzedaż bądź wynajem, omija te gdańskie symbole epoki PRL-u szerokim łukiem. Czy faktycznie powinniśmy obawiać się mieszkania w falowcu?

Osiem gdańskich falowców powstało w latach 60 i 70. Wszystkie zostały zaprojektowane w podobnym stylu. Do mieszkań w większości wchodzi się przez zewnętrzne galerie, przypominające balkony. Nazwę zawdzięczają swojemu kształtowi przypominającemu falę. Największy falowiec w Gdańsku znajduje się przy ulicy Obrońców Wybrzeża. Jego wymiary są naprawdę imponujące. Blok ma 32 metry wysokości i aż 860 metrów długości! Mimo, że istnienie falowców było przewidziane jedynie na okres tymczasowy, wciąż stoją dumnie na Przymorzu i zapewniają dach nad głową tysiącom mieszkańców. Są tak rzadko spotykanym zjawiskiem, że turyści specjalnie odwiedzają nadmorską dzielnicę, by przyjrzeć się z bliska tym kolosom.

falowiec1

Niektórzy obawiają się życia w bloku, który był zaplanowany jako chwilowe rozwiązanie. Uważają, że tak duża ilość mieszkańców może być zbyt przytłaczająca i nie do końca ufają stabilności konstrukcji budynku. Falowce, mimo nie do końca dobrej sławy, są budynkami w naprawdę dobrej formie. Każdy z nich jest cyklicznie remontowany i odświeżany. Spółdzielnia dba o wnętrze klatek schodowych oraz porządek przed wejściami.

Ogromnym plusem mieszkania w falowcach jest ich lokalizacja. Kupując bądź wynajmując lokum w jednym z tych budynków będziemy mogli korzystać z szeroko rozwiniętego centrum handlowo-usługowego, które jest na wyciągnięcie ręki. Galerie handlowe, kino, restauracje i puby, supermarkety, placówki medyczne – wszystko to zlokalizowane jest w najbliższej okolicy. Nad morze można przejść się spacerkiem. Komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta.

faaaalowieeec

Oczywiście, istnieje wiele opcji do wyboru, biorąc pod uwagę kupno mieszkania. Dookoła buduje się coraz więcej pięknych, nowoczesnych osiedli. Każde z nich ma swój osobliwy styl. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach na rozpieszczanie swoich potencjalnych klientów. Czy nie warto jednak dać szansę budowli z prawdziwym charakterem? Tym bardziej, że ceny mieszkań w falowcach i w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich diametralnie się różnią. W falowcu z pewnością znajdziemy mieszkania w cenach okazyjnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność dzielnicy.

Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości ma w swojej ofercie kilka opłacalnych propozycji mieszkań. Pierwszą z nich jest dwupokojowe mieszkanie w falowcu przy ulicy Jagiellońskiej. Lokal jest idealny zarówno w celach inwestycyjnych, jak i mieszkalnych. Jego położenie na dziewiątym piętrze zapewnia piękny widok.

Kolejne mieszkanie znajduje się również przy alei Rzeczypospolitej. Jest za to większe o jeden pokój. Idealnie nada się dla rodziny lub dla inwestora, który z pewnością będzie mógł świetnie zarobić na wynajmie. Mieszkanie trzypokojowe jest nowocześnie urządzone. Z jego okien zaś rozpościera się wspaniały widok na miasto – lokum znajduje się na dziesiątym piętrze budynku.

Zapoznaj się z ofertą

Następna propozycja to mieszkanie na pierwszym piętrze falowca przy ulicy Jagiellońskiej. Mieszkanie zdecydowanie sprawdzi się pod wynajem, np. studentom. Bliskość morza, sklepów i komunikacji miejskiej będzie również zachęcało przyjezdnych do skorzystania z wynajmu krótkoterminowego.

Polecamy mieszkanie w falowcu dla wszystkich, którzy chcieliby zamieszkać w budynku z charakterystycznym klimatem i szukają nieruchomości w świetnej lokalizacji za okazyjną cenę.

Szukasz idealnego mieszkania na Przymorzu bądź w innej ciekawej lokalizacji w Trójmieście? Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *