Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują domy na wynajem

domy wynajem trójmiasto
Strona główna » Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują domy na wynajem

Domy na wynajem to nieruchomości, które – obok mieszkań – cieszą się coraz większą popularnością.

Dom na wynajem gotowy do zamieszkania

Domy na wynajem, to zwykle nieruchomości pochodzące z rynku wtórnego, z umeblowaniem i wyposażeniem w cenie.  Taka oferta, w której najemcy oferowany jest cały dom, a do tego umeblowany, jest dla najemcy bardzo korzystna. Najęta przez niego nieruchomość, jest po podpisaniu umowy, praktycznie gotowa do zamieszkania. Do tego nie wymaga nakładów finansowych. Zdarza się tak najczęściej, kiedy właściciel chcący wynajmować swoje lokum, np. przebywa za granicą lub urządza inną, nowszą nieruchomość, a meble i sprzęty z poprzedniego miejsca zamieszkania, nie są mu potrzebne.

domy wynajem trójmiasto

Często osoba wynajmująca dom, zostawia w nim niezbędne meble i sprzęty

Dom, to zwykle o wiele większa powierzchnia użytkowa oraz możliwości aranżacyjne. Przy najmie tego typu nieruchomości, istnieje też większe prawdopodobieństwo posiadania ogródka. Do tego, garaż do własnej dyspozycji, ucieszy zmotoryzowanych lokatorów.

W naszej bazie, najwięcej ofert domów do wynajęcia na terenie Trójmiasta, pochodzi z takich dzielnic jak Gdańsk Morena, Osowa oraz Gdynia Chwarzno-Wilczno czy Wielki Kack. Wszystkie z nich, położone są na kameralnych i rodzinnych osiedlach. Tym samym, najmując dom w takiej okolicy, w cenę wpisane jest także miłe sąsiedztwo.

O atutach Trójmiasta, jako miejscu do życia, nie trzeba nikogo przekonywać. Gdańsk, Gdynia i Sopot, od wielu już lat stanowią jedne z najczęściej wybieranych przez Polaków lokalizacji, zarówno tych szukających nieruchomości na wynajem jak i sprzedaż.

Dla kogo dom na wynajem w Trójmieście?

Opcja najmu, jest atrakcyjna dla młodych małżeństw i rodzin z dziećmi, których nie stać na kupno własnego domu lub kupna działki i budowy na własną rękę. Dom na własność, zwykle wiąże się z na tyle dużym wydatkiem, że potrzebne jest zaciągnięcie kredytu. W zależności od rodzaju zatrudnienia, dotychczasowej historii kredytowej czy stanu cywilnego, zdolność kredytowa może nie być wystarczająca, by uzyskać odpowiednie wysokie dofinansowanie i spełnić marzenia o kupnie domu – mówi Daniel Banaś, doradca kredytowy Tyszkiewicz Nieruchomości.

Domy na wynajem to też komfort dla osób, które nie znalazły jeszcze swojego miejsca i wciąż nie zdecydowały, gdzie chcą zainwestować we własną nieruchomość. Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują tak duży wybór lokalizacji, że przez czas najmu można zastanowić się, czy właśnie któraś z nich będzie tą idealną na lata.

domy wynajem trójmiasto

Pomoc specjalisty w procedurze wynajmu, zaoszczędzi czasu poświęcony na kalkulacje m.in. finansowe

Nie tylko niezdecydowane osoby lub młode małżeństwa, których nie stać jeszcze na kupno własnej nieruchomości, decydują się na takie rozwiązanie. Zamiast typowo studenckich mieszkań, młodzi ludzie zaczynają najmować całe domy. Jako że są one zazwyczaj o wiele bardziej przestronne niż lokale w bloku, do najmu może dołączyć się więcej osób, a co za tym idzie – koszta nie będą mocno wygórowane, czasami mogą nawet być niższe niż za mieszkanie. Trzeba mieć tylko na uwadze, że sezon grzewczy, przez wzgląd na zwykle dużo wyższy metraż, będzie nieco bardziej kosztowny niż w przypadku mniejszych mieszkań. Dlatego przed podpisaniem umowy najmu, warto zapytać właściciela nieruchomości o chociaż orientacyjne dodatkowe koszta, jakie mogą pojawić się na jesieni i w zimie. W przypadku współpracy z biurem Tyszkiewicz Nieruchomości, procedurą wynajmu zajmuje się doradca, doświadczony w tym zakresie. Przed specjalistą, żadne koszty nie będą miały tajemnic.

Może się wydawać, że między dwoma rodzajami nieruchomości – mieszkaniem a domem, istnieje znaczna różnica w cenie wynajmu. Okazuje się jednak, że ceny takich domów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, zaczynają się już od niecałych trzech tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od metrażu, standardów wykończenia oraz dokładnej lokalizacji, a miesięczne koszty za dobrą ofertę, mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście tysięcy. Jednak za wysoki standard w mieszkaniu na wynajem, również trzeba zapłacić niemałą kwotę.

W bazie Tyszkiewicz Nieruchomości, znajdą Państwo oferty domów do wynajęcia na terenie całego Trójmiasta i Kaszub.
Sprawdź na www. tyszkiewicz.pl

2 Comments

  • Dominik pisze:

    Taki dom może być też spełnieniem marzeń. Dobra umowa najmu na naście/dziesiąt lat i można spokojnie zamieszkać :)

  • Ania pisze:

    Jeśli marzy nam się zamieszkanie w domku, a nie stać nas na jego budowę a nie chcemy/możemy wziąć kredytu na budowę to wynajem dożywotni nie jest wcale złym rozwiązaniem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *