Gdańsk zaprasza na majówkę

Strona główna » Wpisy » Gdańsk zaprasza na majówkę

Rozpoczynamy ulubiony okres wszystkich amatorów grillowania, relaksu na świeżym powietrzu i słodkiego lenistwa – majówkę. Tegoroczna majówka wypada bardzo korzystnie, zwłaszcza dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na trzy dodatkowe wolne dni w środku tygodnia. Tym sposobem, niektórzy z nas będą mieli aż dziewięciodniowy urlop majowy! Co robić z tak dużą ilością czasu? Warto spędzić go aktywnie. Co ważne, wcale nie musi się to wiązać z opuszczaniem miasta. Jeśli nie mamy planów wyjazdowych, udajmy się na wycieczkę po Gdańsku. Czeka tam na nas wiele atrakcji. Istnieje możliwość, że niektórych doświadczymy po raz pierwszy.

Historyczny Gdańsk

Gdańsk to miasto przepełnione historią. Wolne majowe dni są idealną okazją, by się w nią zagłębić. Podróż proponujemy zacząć od spaceru Królewską Drogą. Niektórzy pewnie kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, ile razy przemierzali już w swoim życiu królewski szlak. Jest to trasa zaczynająca się od Bramy Wyżynnej, przez ulicę Długą, w kierunku Długiego Targu. Idąc nią zwiedzimy wszystkie najważniejsze zabytki – Złotą Bramę, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, czy Fontannę Neptuna. Przy okazji spaceru, będziemy mogli wstąpić do klimatycznych knajpek, aby posilić się w trakcie drogi.

W Gdańsku istnieje wiele interesujących miejsc, które są gratką dla wielbicieli historii. Osoby, które nigdy nie czuły się pewnie w tej dziedzinie, również nie będą się nudzić. Do punktów koniecznych do odwiedzenia zaliczyć można Westerplatte, tereny stoczniowe, Europejskie Centrum Solidarności, czy świeżo wybudowane Muzeum II Wojny Światowej. W dwóch ostatnich w bardzo ciekawy, interaktywny sposób można przybliżyć sobie dawne czasy. To świetna opcja na spędzenie wolnego czasu dla dorosłych oraz dzieci. A jeśli mamy ochotę na ucztę dla ucha, warto wybrać się do Parku Oliwskiego, gdzie poza podziwianiem piękna natury, można wstąpić do Katedry Oliwskiej i wysłuchać koncertu organów. To dopiero niecodzienna rozrywka!

Złote wyroby

Gdańsk słynie także z dwóch rzeczy o pięknej złotej barwie – bursztynu i… piwa. Zacznijmy od pierwszego. Bursztyn to prawdziwe złoto Bałtyku. Poza swoim pięknym wyglądem, bursztyn ma także właściwości lecznicze. Kamień odgrywa ogromną rolę w lokalnej kulturze. Polecamy poznać jego historię w Muzeum Bursztynu, w Wieży Więziennej. Jest to jedno z najciekawszych miejsc w regionie.

Po obejrzeniu bursztynowych zbiorów, koniecznie trzeba wybrać się na degustację złotego trunku w okolicznych browarach. Nie każdy wie, że Gdańsk ma bardzo rozwiniętą tradycję browarnictwa. Zapiski o piwie znaleźć można w najstarszych dokumentach związanych z historią Gdańska. Na cześć tego specyfiku nazwę dostała także chętnie odwiedzana ulica Piwna. Nie wszyscy wiedzą, że głównym źródłem utrzymania słynnego astronoma Jana Heweliusza była produkcja tego uwielbianego alkoholu. Majówka jest idealnym momentem, aby uczcić gdańską tradycję piwną w lokalnych browarach.

Trochę ruchu

Majowa piękna pogoda zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Także w tej kwestii Gdańsk nas nie zawiedzie. Ogromna ilość ścieżek rowerowych prowadzących przez lasy, bądź biegnących w okolicach morza sprawi radość amatorom kolarstwa. Jeśli lubimy delikatną wspinaczkę i piękne widoki skierujmy swoje majówkowe plany w stronę Góry Gradowej lub punktu widokowego Pachołek. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pięknym, zadbanym Parku Reagana ciągnącym się wzdłuż morza oraz plaży. W razie deszczowych dni po odrobinę ruchu możemy udać się na zamknięte ścianki wspinaczkowe, do parku trampolin lub do krytych placów zabaw, w których nasze dzieci pozbędą się nadmiernej energii.

Jak widzicie, Gdańsk oferuje bardzo wiele osobom, które postanowią spędzić w nim wolne majowe dni. Resztę atrakcji odkryjcie sami podczas wycieczek po tym pięknym mieście. Uwierzcie, że naprawdę warto!


 

Szukasz nieruchomości w Gdańsku lub w innej trójmiejskiej lokalizacji? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *