Idealne mieszkanie prawdziwego mężczyzny

Strona główna » Wpisy » Idealne mieszkanie prawdziwego mężczyzny

Kobiety i mężczyźni zwykle mają inne wizje wystroju swojego wymarzonego lokum. Zależy im na różnych elementach, które sprawią, że ich życie będzie przyjemne i komfortowe. Z racji tego, że koniec września łączy się ze świętem, które widnieje w kalendarzu jako Dzień Chłopaka, warto wspomnieć o tym, co powinno zawierać typowo męskie wnętrze. Oczywiście, każdy mężczyzna jest wyjątkowy i ma swojego rodzaju wymagania. Jednak mimo to, w tym temacie króluje kilka prawd i zabawnych stereotypów, stworzonych głównie przez kobiety.

Męskie barwy

Zacznijmy od najpopularniejszej kolorystyki. W mieszkaniu prawdziwego mężczyzny dominują stonowane odcienie. Głównie należą do nich eleganckie, głębokie brązy, nienarzucające się szarości, czy mieszanka czerni z bielą. Co bardziej ekstrawaganccy, dodają do swojego wnętrza mocne akcenty, np. w postaci czerwonej ściany lub innych kontrastujących dodatków. W lokum zamieszkanym przez mężczyznę z krwi i kości, nie ma co liczyć na romantyczne pastele bądź kwieciste tapety.

pexels-photo-1

Barwy męskich wnętrz są zwykle bardzo stonowane

Salon alfa

Po przyjściu do domu z ciężkiej pracy, prawdziwy mężczyzna potrzebuje odpoczynku i rozrywki, aby naładować na nowo swoje akumulatory. Jego salon to miejsce, które idealnie odpowiada tym wymaganiom. Najważniejsze elementy w tym pomieszczeniu to wygodny fotel i wielki telewizor. Niektóre panie są zdania, że to zdecydowanie wystarczy, aby panowie odczuli pełnię szczęścia. Pójdźmy jednak o parę kroków dalej. Poza fotelem, warto, aby w salonie alfa znalazła się również duża kanapa, potrzebna mężczyźnie do zapewnienia wygodnego miejsca siedzącego swoim kolegom podczas wspólnego oglądania meczu. Kolejny istotny element to stolik, na tyle duży, by pomieścić wszelkie niezbędne przekąski i napoje. Dodatkową częścią wystroju jest nowoczesna konsola, na której grając, mężczyzna może wcielić się w rolę najlepszego piłkarza, nieustraszonego żołnierza czy kierowcę rajdowego. Jeśli chodzi o ozdoby w pokoju, raczej główną rolę odgrywają tu przedmioty funkcjonalne, jak na przykład elegancka, prosta lampa lub nowoczesny stół…do bilarda. Oferty ciekawie urządzonych mieszkań z rynku wtórnego można znaleźć na stronie biura Tyszkiewicz Nieruchomości.

Męski salon powinien być zarówno miejscem odpoczynku, jak i rozrywki

Męski salon powinien być zarówno miejscem odpoczynku, jak i rozrywki

Sypialnia mistrza

Odpoczynek jest najważniejszy. Sypialnia to równie istotne pomieszczenie w mieszkaniu prawdziwego mężczyzny. Głównym elementem jest tu wygodne i, przede wszystkim, duże łóżko. W sypialni powinna znaleźć się także praktyczna szafa, z miejscem na powieszenie koszul i innych elementów garderoby. Formą dekoracji może być tutaj pościel, bądź poduszki. Jednak ich zbyt duża ilość zdecydowanie nie jest wskazana. Codzienne układanie ozdób na łóżku, to zbyt duża strata czasu.

Duże wygodne łóżko jest podstawą w męskiej sypialni

Duże wygodne łóżko jest podstawą w męskiej sypialni

Funkcjonalna kuchnia

Każdy prawdziwy mężczyzna lubi dobrze zjeść. Dlatego w jego kuchni powinny znaleźć się sprzęty, które ułatwią mu przygotowanie posiłku i sprzątnięcie po nim. Należą do nich kuchenka mikrofalowa, elektryczny czajnik, ekspres do kawy, pełna lodówka (najlepiej z funkcją kostkarki do lodu) i oczywiście zmywarka. Dla panów, z szerszymi umiejętnościami kulinarnymi przyda się także nowoczesny piekarnik. Dodatkiem, który nada charakteru wnętrzu może być elegancki komplet ostrych noży, ustawiony w widocznym miejscu, lub wysoki stolik jadalny z hokerami do siedzenia.

Panowie cenią w kuchni proste rozwiązania, nowoczesne sprzęty i łatwość sprzątania

Panowie cenią w kuchni proste rozwiązania, nowoczesne sprzęty i łatwość sprzątania

Jaka łazienka?

Tak jak inne pomieszczenia w mieszkaniu, łazienka powinna być funkcjonalna. Kolorystyka także musi być stonowana. Ciemne kafle, metalowe akcenty, jednokolorowe ręczniki – to coś co spodoba się męskiemu oku. Z racji tego, że długie relaksujące kąpiele są głównie domeną kobiet, w łazience prawdziwego mężczyzny zauważyć można prysznic. Świetnie sprawdzi się tutaj kabina z dodatkowymi „gadżetami”, takimi jak opcja hydromasażu, możliwość wyboru oświetlenia, bądź wmontowane radio. Dla wszystkich, którzy chcieliby kupić dom lub mieszkanie, z możliwością zaaranżowania pomieszczeń od początku do końca według swojego pomysłu zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi nieruchomościami z rynku pierwotnego.

Łazienka, tak jak inne pomieszczenia, powinna być stonowana i komfortowa

Łazienka, tak jak inne pomieszczenia, powinna być stonowana i komfortowa

Pokój marzeń

Idealne mieszkanie mężczyzny to takie, w którym będzie on mógł rozwijać swoje pasje. Nie zawsze jest to możliwe, jednak każdy pan z pewnością byłby zadowolony z dodatkowego pomieszczenia, które byłoby związane z jego hobby. Idąc tym tropem, mężczyzna mógłby wykorzystać jeden z pokoi na prywatną siłownię wyposażoną w niezbędne sprzęty i ciężarki, warsztat, w którym poszerzałby swoje umiejętności majsterkowania, czy małe studio fotograficzne, w przypadku amatora sztuki.

Miejsce do rozwijania hobby we własnym mieszkaniu to marzenie wielu mężczyzn

Miejsce do rozwijania hobby we własnym mieszkaniu to marzenie wielu mężczyzn

Mężczyźni poszukujący mieszkania, stawiają zwykle konkretne wymagania. Głównie cenią prostotę, funkcjonalność i nowoczesność.

Poszukujesz mieszkania w męskim stylu? Chciałbyś odnaleźć idealne lokum dla siebie? W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości pomożemy Ci dobrać najlepszą ofertę. Wejdź na www.tyszkiewicz.pl i zapoznaj się z propozycjami nieruchomości lub zadzwoń – 58 558 53 53 – nasi specjaliści chętnie zapoznają się z Twoimi potrzebami.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *