Internet radzi w temacie nieruchomości

pexels-photo-196655
Strona główna » Internet radzi w temacie nieruchomości

Masz nowe mieszkanie i nie wiesz jak ciekawie je urządzić? A może kupiłeś nieruchomość z drugiej ręki i szukasz rozwiązania, by poczuć się jak u siebie? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem nieruchomości, kiedyś szukaliśmy w czasopismach branżowych. Inspiracje czerpaliśmy także z witryn sklepów meblowych. Czasami próbowaliśmy też uzyskać jakąkolwiek opinię od członków rodziny, jednak dla niektórych takie dyskusje często były niemałym wyzwaniem. Teraz jesteśmy w stanie zasięgnąć rady nie ruszając się z domowej kanapy i nie narażając się na niepotrzebny stres. Wystarczy, że odwiedzimy najpopularniejsze portale społecznościowe.

Rozrywka to nie wszystko

Jeśli myślicie, że Facebook czy Instagram są portalami stworzonymi wyłącznie do korzystania z rozrywki, jesteście w dużym błędzie. Oczywiście, nie brakuje tam wpisów i zdjęć z życia naszych znajomych. Możemy także znaleźć tam dowcipne memy, quizy, gry, czy wiadomości. Dzięki wielkiej popularności portali społecznościowych na całym świecie, znaleźć możemy grupy łączące osoby z różnych kręgów zainteresowań i pasji. Niektórzy dołączają do grup, w których można dokonać sprzedaży lub zakupu, inni do grup pasjonujących się zwierzętami, bądź zrzeszających fanów danego zespołu czy aktora. W social mediach możemy także podziałać w temacie nieruchomości. hands-woman-laptop-notebook

Siła zdjęć

Jeśli szukamy inspiracji w trakcie aranżacji nieruchomości, najlepiej sprawdzą się zdjęcia. Najwięcej znajdziemy ich na serwisie Instagram lub Pinterest, gdyż są to portale właśnie im poświęcone. Ciekawych fotografii możemy szukać po wpisaniu konkretnych haseł, np. „cegła na ścianie”, albo dać się ponieść surfowaniu po różnych opcjach związanych z dekoracją wnętrz. Swoje konta na portalach społecznościowych mają pozakładane także firmy zajmujące się produkcją mebli, sklepy wnętrzarskie, jak i najlepsi dekoratorzy i architekci, którzy chętnie dzielą się inspiracjami ze swoimi fanami. Musimy jednak uważać, czasami świetnych propozycji jest tyle, że ciężko jest się zdecydować na jeden konkretny styl!

Pytanie – odpowiedź

Nie wiecie co zrobić, gdy „fachowiec” źle zamontuje waszą kuchnię? Chcielibyście pomalować meble ale nie wiecie jaka farba jest najlepsza? A może potrzebujecie porady dotyczącej jakości kanapy, którą chcecie kupić w konkretnym sklepie? Odwiedźcie grupy związane z poradami od internautów. To nieprawdopodobne ile nowych rzeczy i ciekawostek można wynieść z takiego miejsca. Super sprawą jest to, że poruszane tematy nie dotyczą wyłącznie remontów, ale także sprzętów AGD i RTV, sposobów na czyszczenie mebli i wielu innych kwestii z tematu nieruchomości. Ludzie w grupie integrują się, podrzucają sobie nowe pomysły, porady. To mała społeczność pasjonatów odnowy mieszkań i dekoracji wnętrz. Mimo, że nie znają się osobiście, są w stanie inspirować się, wspierać i zachęcać do działania. wyzwanie

Social media przyjacielem agenta

Kanały społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram są także idealnym narzędziem ułatwiającym pracę agenta nieruchomości. Znów wracamy tu do siły grup skupiających osoby zainteresowane jednym tematem. Dzięki nawiązywaniu kontaktów z innymi agentami nieruchomości, specjaliści są w stanie pomóc sobie w pracy, wymienić się uwagami, ciekawostkami, czy zmianami prawnymi na rynku nieruchomości. Co więcej, agenci mogą współpracować ze sobą podczas poszukiwań idealnej nieruchomości dla swoich klientów, czy informować się o nowych, jeszcze gorących ofertach nowych nieruchomości na sprzedaż bądź wynajem. Agenci, którzy chcą być na czasie i odnaleźć się idealnie w dzisiejszym świecie zdecydowanie powinni sprawdzić możliwości mediów społecznościowych. spod lady Jak widać, media społecznościowe opanowały nasze życiowe działania. Również dotyczy to tematu nieruchomości. Warto korzystać z dóbr, które oferują. Dzięki nim możemy inspirować się, czerpać wiedzę, nowe pomysły i pomoc od ogromnej grupy ludzi. Ciekawych inspiracji możecie szukać także na naszej stronie internetowej www.tyszkiewicz.pl, Facebooku lub Instagramie.


Jesteśmy dla Was. Chcecie poznać nasze oferty z Trójmiasta i Kaszub? Skontaktujcie się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdźcie na stronę www.tyszkiewicz.pl. 

3 Comments

  • Oj tak, internet ma tę nieocenioną moc, która pozwala się uporać z największymi problemami budowlanymi/nieruchomościowymi itp. Ja często korzystam z porad, które znajdę w internecie, aż nie mogę się im oprzeć! 😉

  • Media społecznościowe to absolutna podstawa :) Bardzo często z nich korzystam, szczególnie jeśli widzę, że porady są zamieszczane przez osoby dokładnie znające temat :) Pozdrawiam!

  • HomeBroker.pl pisze:

    W internecie można znaleźć bardzo dużo ciekawych i użytecznych informacji zarówno odnośnie samego szukania i kupna mieszkania, jak i jego urządzania. Dzięki temu można sie dowiedzieć wszystkich niezbędnych informacji i trochę się orientować w tej tematyce. Praktycznie każdy większość osób rozwiewa swoje wątpliwości właśnie za pomocą internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *