Inwestycja w nieruchomości – czy to się opłaca?

tyszkiewicz-nieruchomosci
Strona główna » Wpisy » Inwestycja w nieruchomości – czy to się opłaca?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy inwestycja w nieruchomości wciąż jest opłacalna? Pandemia spowodowała zmiany w wielu branżach i dziedzinach życia, w tym również na rynku nieruchomości. Na nurtujące w tej kwestii pytanie wypowie się w dzisiejszej publikacji nasz dwukrotny Agent Miesiąca – Piotr Żyliński z oddziału w Gdańsku – który zrealizował niejedną ofertę inwestycyjną. Nasz specjalista poleci również kilka ciekawych propozycji w Trójmieście, doskonałych jako lokata środków finansowych. Zachęcamy do lektury.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Agent Miesiąca i zdobywca tytułu Super Debiut 2020 – Piotr Żyliński z oddziału w Gdańsku – poleca nieruchomości pod inwestycję

Mimo pandemii nadal obserwujemy popyt na zakup nieruchomości, w tym także pod inwestycję. Inwestowanie w nieruchomość to bezpieczna i opłacalna opcja. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – inflacja rośnie, a stopy procentowe maleją. Lokaty w bankach nie są zatem tak opłacalne jak wcześniej, a inwestycja – na przykład w mieszkanie pod wynajem – to trafny sposobów na lokowanie środków finansowych.

Wynajmując mieszkanie lub lokal możemy osiągnąć zyski na poziomie od 10-20% zwrotu rocznie. Inwestowanie w nieruchomości jest nadal opłacalne i warto wziąć pod uwagę właśnie taką formę lokaty swoich oszczędności. Tym bardziej, że ceny mieszkań stale rosną, a zatem za jakiś czas obecna nieruchomość będzie warta znacznie więcej. Można ją zatem sprzedać z zyskiem lub nadal korzystnie wynajmować” – tłumaczy Piotr Żyliński.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – luksusowa rezydencja o pow. 418 m2 – Gdynia Chwarzno

W Polsce cały czas odczuwany jest deficyt mieszkań. Rośnie więc popyt na zakup, a co za tym idzie w najbliższych latach możemy spodziewać się dalszego wzrostu cen nieruchomości. Inwestorzy stale obserwują rynek i obecnie to właśnie ta grupa Kupujących pozyskuje ponad 40% mieszkań.

„Jeśli decyzja o inwestycji w nieruchomość jest już za nami, warto wybrać odpowiednią ofertę, która faktycznie będzie przynosić zyski. Jakie nieruchomości nadają się zatem pod inwestycję? Przede wszystkim kawalerki i mieszkania 2- lub 3-pokojowe. Ogromne znaczenie ma również lokalizacja. Ważne, żeby wybrać nieruchomość w dobrze skomunikowanej okolicy. Bliskość komunikacji miejskiej czy szybki dostęp do obwodnicy Trójmiasta to niezaprzeczalne atuty lokalizacyjne. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych, ścieżek rekreacyjnych, morza oraz pełnego zaplecza handlowo-usługowego to równie ważne kryteria” – podpowiada Piotr.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 4-pokojowe mieszkanie – Sopot

Na trójmiejskim rynku nieruchomości nie odnotowaliśmy większego wzrostu sprzedaży nieruchomości pod inwestycję. Gdańsk, Sopot i Gdynia od dawna są pożądanymi inwestycyjnie miastami. Podczas pandemii zmieniły się jednak kryteria zakupowe Klientów. Inwestując środki finansowe w nieruchomość, warto wziąć je pod uwagę w kontekście wyboru chociażby mieszkań i domów nastawionych na zysk z wynajmu. Największa zmiana, jaką możemy zaobserwować wśród Klientów to przede wszystkim poszukiwanie mieszkań z balkonem, tarasem lub własnym ogródkiem. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych ma aktualnie również ogromne znaczenie.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – 3-pokojowe mieszkanie z ogródkiem – Gdańsk Wrzeszcz

Zakup własnego M również można traktować w kategorii inwestycji, ponieważ – uwzględniając stale rosnące ceny nieruchomości – w przyszłości można je wynająć lub sprzedać po wyższej cenie. Jak już wspomniałem wcześniej, ważna jest dobra lokalizacja, ale nie w każdym przypadku. Nieruchomości usytuowane w dalszych dzielnicach również mogą być atrakcyjne, ale dla innej grupy Klientów. Przede wszystkim takie lokalizacje są odpowiednie dla osób pracujących i jednocześnie mobilnych, które chcą szybko dojechać do obwodnicy czy autostrady. Drugą grupę stanowią osoby pracujące zdalnie, które szukają spokoju i bliskości zieleni, właśnie w dalszych dzielnicach. Łatwo więc zauważyć, że tak naprawdę każda lokalizacji może być atrakcyjna pod względem inwestycyjnym” – mówi Piotr.

tyszkiewicz-nieruchomosci

Sprawdź szczegóły oferty – dwie kawalerki o pow. 17 m2 – Gdańsk Wrzeszcz

Zakup nieruchomości to inwestycja w przyszłość. Warto już dziś zastanowić się nad taką formą lokaty środków finansowych i wybrać najbardziej odpowiednie mieszkanie, dom lub lokal pod inwestycję. Nasz doświadczony i skuteczny Agent Miesiąca – Piotr Żyliński z gdańskiego oddziału – chętnie wesprze Cię w poszukiwaniach inwestycji doskonałej.

Polecamy uwadze atrakcyjne oferty, którymi opiekuje się Piotr Żyliński – sprawdź tutaj.

Zapraszamy do kontaktu | 660 762 935 | p.zylinski@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *