Jak przygotować wnętrze na wiosnę – cztery proste kroki

Strona główna » Jak przygotować wnętrze na wiosnę – cztery proste kroki

Długie dni pełne słońca w końcu zaczynają nas powoli rozpieszczać. Wiosna to moment, w którym wszystko dostaje nowej energii. Promienie słoneczne pobudzają nas i oknami wchodzą do naszych wnętrz. Jak zadbać o pozytywną aurę także w naszym mieszkaniu lub domu? Dziś cztery podstawowe i proste kroki dotyczące tego, jak przygotować dom na wiosnę, aby czuć się w nim jak najlepiej.

Krok 1. Zaplanuj porządki

W jakich przestrzeniach czujemy się dobrze? W czystych i naładowanych pozytywną energią. Co możemy zrobić, by tak się poczuć? Oczywiście, posprzątać. Mimo iż, każdy z nas regularnie dba o swoje wnętrze, na wiosnę warto wykonać gruntowne sprzątanie. Promienie słoneczne zdecydowanie chętniej odwiedzą nas przez umyte okna z czystymi firankami. Wyprane chodniki i dywany będą prezentować się pięknie w wiosennym wnętrzu. Możemy wyczyścić je sami lub skorzystać z pomocy specjalisty lub pralni. To samo tyczy się obić naszych sof i foteli. Bardzo dużej świeżości we wnętrzu nada także wypranie koców i poduszek. Przyda się także gruntowne umycie podłóg, drzwi i wszystkich kątów, do których nie zaglądamy na co dzień. Istotne jest, by dokładnie rozplanować wszystkie zadania, aby nie przesadzić i nie wziąć za dużo obowiązków na swoje barki. Możemy podzielić zadania według pomieszczeń lub konkretnych czynności.

Krok 2. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Bądźmy szczerzy, przy każdym gruntownym sprzątaniu okazuje się, że nasz dom wypełniony jest nie tylko niezbędnymi przedmiotami, ale także rzeczami, które od lat nie były przez nas używane i tylko zbierają kurz. Jak przygotować dom na wiosnę? Również poprzez zrobienie dla niej miejsca dzięki pozbyciu się wszystkiego, co niepotrzebne. Podczas tej czynności warto zrobić selekcję. Nie wszystko należy bez zastanowienia wyrzucać na śmietnik. Jeśli przedmioty, których nie używamy nadal są w dobrym stanie, lub do możliwej naprawy, podzielmy się nimi z kimś, komu mogą się przydać. W social mediach istnieje wiele grup, na których można oddać lub sprzedać przedmioty i nadać im nowe życie u kogoś innego. Mówiąc o niepotrzebnych rzeczach, mowa także o ubraniach. „Czystki” w szafie z pewnością pomogą w nabraniu pozytywnej, nowej energii na wiosnę.

Przegląd garderoby to wspaniały pomysł na wiosnę

Krok 3. Pomyśl nad wystrojem

Co doda Twojemu wnętrzu nowej energii? Z pewnością zmiana wystroju. Nie mówimy tu o diametralnych zmianach czy totalnych remontach. Oczywiście, odmalowanie ścian na pewno byłoby świetnym wiosennym odświeżeniem, jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie poświęcenie co sezon. Aby w naszym mieszkaniu zrobiło się wiosennie i przyjemnie, można przemyśleć zmianę stylu. Jeśli mamy możliwości, ciekawym rozwiązaniem może być zmiana układu mebli. Świetnie sprawdzi się także wymiana dekoracji na nowe. Lampki, obrazy, obrusy czy zastawa – każda zmiana może wnieść odrobinę świeżej energii. Dekoracyjne poduszki, kocyki i narzuty możemy także wymienić na typowo wiosenny komplet. Czasami nawet niewielka zmiana może zapewnić przyjemny dla oka efekt.

Kwiaty świetnie sprawdzą się jako wiosenny, dekoracyjny print na poduszkach lub innych dodatkach

Krok 4. Wprowadź typowo wiosenne elementy

Kiedy nasze wnętrze jest już dokładnie wysprzątane, pozbyliśmy się zalegających rzeczy i wprowadziliśmy nieco nowości do wystroju, warto postawić kropkę nad „i”. O czym mowa? O charakterystycznych dla wiosny dodatkach. Z wiosną kojarzą się przede wszystkim kwiaty. Cięte w delikatnych wazonach, czy te doniczkowe w kolorowych osłonkach – każde z pewnością będą prezentować się pięknie. Kwiaty mogą zostać także wykorzystane jako piękny wiosenny deseń, na przykład na poszewkach poduszek czy pościeli. Aby nadać przyjemnego charakteru możemy udekorować dom kompozycjami z zielonych gałązek czy bazi. Dodatkowo, dobrze też wprowadzić w nasze wnętrze jasne, delikatne kolory – energetyczną żółć, czystą biel, delikatny błękit czy pozytywną zieleń. Wiosna kojarzy się z energią, nowym życiem i lekkością. Wszystko to, co sprawi, że poczujemy się lepiej będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wiosenne kompozycje wprowadzą do Twojego wnętrza pozytywną energię


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.