Jakich mieszkań szukamy – popularne kryteria

Strona główna » Wpisy » Jakich mieszkań szukamy – popularne kryteria

Mieszkania dwu i trzypokojowe wciąż cieszą się wielką popularnością wśród osób poszukujących nieruchomości na sprzedaż. Wykorzystywane są pod dalszą inwestycję w formie wynajmu lub do własnego użytku. W obecnych czasach jest to bardzo dobra forma lokaty kapitału. Mimo to, zauważalne są także inne kryteria, którymi kierują się Polacy podczas zakupu mieszkań. Jakie wymagania coraz częściej słyszą agenci nieruchomości od swoich Klientów?

Z dala od centrum

Coraz częściej odnotowywaną zmianą w kryteriach poszukiwania jest kwestia lokalizacji. Mieszkania zlokalizowane w centrach wielkich miast powoli tracą na atrakcyjności. Spowodowane jest to przede wszystkim ich ceną, ale nie tylko. W związku z ciągłym rozwojem, dzielnice zlokalizowane na obrzeżach zyskują w oczach potencjalnych przyszłych mieszkańców dzięki nowoczesnej infrastrukturze, wygodnej komunikacji i większemu wyborowi nieruchomości. Na przykładzie Gdańska, dzielnica Jasień, jeszcze kilka lat temu niedoceniana, aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w związku z rozbudową dróg i linii komunikacji miejskiej oraz coraz to nowszym inwestycjom deweloperskim, w których osoby chętne do zakupu poszukują nowych mieszkań.

Bliskość natury

Z obrzeżami miast łączy się jeszcze jedna rzecz – bliskość natury i oddalenie od miejskiego zgiełku i tłumu. Obecna sytuacja związana z wciąż panującą pandemią zachęca do poszukiwań mieszkań położonych niedaleko lasów czy większych terenów zielonych znajdujących się dalej od cywilizacji. W tym momencie warto wspomnieć także o coraz większych możliwościach i popularności pracy zdalnej skłaniającej do wyboru mieszkań oddalonych od skupisk biurowych. Dodatkowym plusem dla poszukujących jest możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu – ścieżki rowerowe i trasy przystosowane do biegania są bardzo mile widziane! Jeśli w okolicy nie ma możliwości odpoczynku na łonie natury zostaje nam własny ogródek lub duży balkon. Mieszkanie z ogródkiem to ostatnio jedno z najczęściej pojawiających się wymagań, mimo zauważalnej wcześniej niechęci do życia na parterze.

Możliwość wygodnego parkowania

W związku z tym, że nasze społeczeństwo jest bogatsze niż kiedyś, można zaobserwować coraz większa ilość samochodów poruszających się po naszych drogach. Jak to się ma do tematu nieruchomości? Otóż, bardzo istotnym kryterium dla wielu osób jest miejsce parkingowe przynależne do mieszkania. W rodzinach liczba aut często wynosi już ponad jeden. Własne miejsce parkingowe może być w tym wypadku na wagę złota, zwłaszcza w mocno zaludnionych dzielnicach. Zdarza się, że brak przynależnego miejsca postojowego według niektórych całkowicie wyklucza mieszkanie z opcji zakupu.

Komfortowe rozplanowanie

Jak wygląda kwestia najbardziej pożądanych powierzchni nieruchomości? W tym wypadku niewiele się zmieniło. Wciąż popularne są mieszkania dwu i trzypokojowe, jednak coraz częściej potencjalni kupujący zwracają uwagę na układ pomieszczeń i możliwie najbardziej komfortowe rozplanowanie przestrzeni. Jeśli powierzchnię około 50-60m2 da się przerobić na dużą ilość pokoi, mieszkanie z pewnością będzie rozchwytywanym kąskiem! To kwestia najbardziej interesująca rodziny w modelu 2+2 lub inwestorów szukających mieszkań pod dalszy wynajem.

Współpraca z agentem

Poza zmianami dotyczącymi kryteriów związanych z samą nieruchomością, zauważa się także zmianę podejścia do formy poszukiwania mieszkań. Wiele osób zamiast spędzać długie godziny na śledzeniu ogłoszeń samodzielnie, zgłasza się bezpośrednio do profesjonalnego biura nieruchomości, aby proces poszukiwań idealnej oferty przejął za nie doświadczony agent, który jest w stanie nawet spod ziemi znaleźć dla nich prawdziwą perełkę. Współpraca z biurem to także możliwość skorzystania z pomocy podczas finansowania zakupu kredytem hipotecznym oraz większe bezpieczeństwo, spokój i pełna opieka podczas finalizacji transakcji.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *