Jakie korzyści z mieszkania oferuje nam Małe Trójmiasto Kaszubskie?

Strona główna » Wpisy » Jakie korzyści z mieszkania oferuje nam Małe Trójmiasto Kaszubskie?

Moda na ucieczkę z wielkich miast staje się coraz bardziej zauważalna. Doceniamy uroki mieszkania w mniejszych miejscowościach, gdzie życie wydaje się płynąć nieco wolniej, gdzie łatwiej odnaleźć upragniony spokój i ciszę.

Okazuje się, że wybór lokalizacji, w której zamieszkamy, oddalonej od ogromnych aglomeracji, wcale nie musi być związany z ograniczeniem naszych możliwości rozwoju, pracy czy rekreacji. Dobrym przykładem świetnie prosperującego organizmu złożonego z mniejszych miast, jest Małe Trójmiasto Kaszubskie, obejmujące Rumię, Redę i Wejherowo. Jego korzystne położenie względem nieodległego Trójmiasta oraz linii brzegowej Bałtyku, sprawia, że warto poznać tę coraz bardziej docenianą lokalizację. Korzyści płynące z wyboru owej „trójki” na miejsce zamieszkania, dostrzegli deweloperzy, których inwestycje rosną, niczym grzyby po deszczu, tworząc nowe enklawy na niezagospodarowanych dotąd terenach.

Co właściwie przyciąga ludzi do Małego Trójmiasta Kaszubskiego lub sprawia, że obecni mieszkańcy za żadne skarby nie chcieliby go opuścić?

Pogodni ludzie

Mieszkańcy tych kaszubskich miast wydają się żyć jakby wolniej, spokojniej. Nie ma się co dziwić. Zadbane, pełne zieleni przestrzenie – działają tu jak codzienna odskocznia, dająca odrobinę relaksu. Wielkie, hałaśliwe miasta zostają gdzieś jakby w tyle. Po co więc się stresować, skoro wokół jest tak przyjemnie? Właśnie po ten upragniony spokój przyjeżdża tu coraz więcej osób. Ostatnie lata wskazują także na niemalejący ruch turystyczny.

Równe szanse

Ci, którzy myślą, że poza wielkimi aglomeracjami nie mają szansy na dobrą pracę, edukację, rozwój, czy wychowanie dziecka na najlepszym poziomie, są w dużym błędzie. W Małym Trójmieście Kaszubskim istnieje dużo prężnie działających firm dających zatrudnienie. W Rumi, Redzie i Wejherowie jest też wiele docenianych placówek szkolnych, przedszkoli i liceów. Nie trzeba przekraczać granic miasta, by korzystać tu z szerokiej oferty usługowo-handlowej. Warto zwrócić uwagę, że same zakupy mogą okazać się tu bardziej przyjemne, pozbawione tłumu ludzi i długich kolejek. Jeśli zawodowo związaliśmy się z Gdynią, czy Gdańskiem, nic nie stoi na przeszkodzie by mimo to zamieszkać w Małym Trójmieście Kaszubskim. Komunikacja miejska jest tu bardzo dobrze rozwinięta i rozplanowana. Codzienne trasy możemy pokonywać wygodną i szybką kolejką, autobusami lub autem.

Niższe koszty na życiowy start

Już sam zakup mieszkania nie dociąży mocno naszego budżetu. Nie dość, że mamy w czym wybierać, to inwestycje mieszkaniowe powstające na terenach Redy, Rumi czy Wejherowa w żadnym stopniu nie odbiegają od tych, stawianych przez największych trójmiejskich deweloperów. Miejscowi inwestorzy stawiają na nowoczesne trendy budowlane. Ciekawa architektura osiedli, rozplanowanie przestrzeni, przemyślane rozkłady wnętrz, to już oczekiwany standard – w korzystniejszej względem Trójmiasta cenie.

Swoją premierę, dosłownie przed kilkoma dniami, miała inwestycja Kwartet Moniuszki. Warto więc się jej przyjrzeć.

Cztery trzykondygnacyjne budynki obejmować będą mieszkania o metrażach od 33,75m2 do 102,73m2 i nowoczesnych funkcjonalnych rozkładach. Deweloper przygotował ofertę tak, by swoje miejsce na ziemi znaleźli tam zarówno single doceniający nietuzinkowe rozwiązania, rodziny z gromadką dzieci, a nawet osoby marzące o własnym ogrodzie lub iście „loftowym” dwupoziomowym mieszkaniu z nowoczesną antresolą lub obszernym tarasem. Młode małżeństwa, które chcą rozpocząć nowy etap w miejscu, które może stworzyć bezpieczną przestrzeń na długie lata, także mają w czym wybierać. Na uwagę zasługuje ogrzewanie podłogowe zastosowane tu w standardzie. Oferowane ceny rozpoczynają się od 3890 zł/m2.

Inwestycja powstanie przy skrzyżowaniu ulic 12 Marca i Moniuszki. Miejsce to jest ustronne, nieopodal znajduje się las, który zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Samo osiedle będzie bardzo kameralne, z zamkniętą przestrzenią mieszkalną, która zapewni poczucie bezpieczeństwa.

Małe Trójmiasto Kaszubskie ma naprawdę wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Warto zastanowić się nad przeprowadzką w tamte rejony. Zwłaszcza, gdy szukamy dobrego, spokojnego miejsca do życia, mając ograniczony budżet. Reda, Rumia czy Wejherowo, pod wieloma względami mogą stawać na równi z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Jest opcja, że dla niektórych osób mogą wręcz je przebić, biorąc pod uwagę wybrane korzyści.


 

Więcej o inwestycji Kwartet Moniuszki znajdziesz na: kwartetmoniuszki.pl 

Zapraszamy do biura sprzedaży – Tyszkiewicz Nieruchomości, ul. Świętojańska 116/2, Gdynia / tel. 58 55853 53 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *