Jesień w Twoim domu – trendy 2021

Strona główna » Wpisy » Jesień w Twoim domu – trendy 2021

Każda zmiana sezonu to dobry pretekst do wprowadzenia nowego oddechu we wnętrze Twojego domu. Ogólna sytuacja na świecie oraz nowe wymagania dotyczące wnętrz powstałe w wyniku częstszego spędzania czasu w domu, mają mocny wpływ na wygląd naszych czterech kątów. Tej jesieni stawiamy na spokój, harmonię i dobrze rozplanowaną przestrzeń.

Opanowana kolorystyka

Tegoroczna jesień żegna typowe dla tej pory roku barwy. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było modne, pozbądź się ostrych i jaskrawych barw czerwieni, schowaj głęboko żółcie i butelkowe zielenie. W tym sezonie króluje neutralna kolorystyka i delikatne barwy ziemi oraz beże, które mają za zadanie ukoić nerwy i wprowadzić do domu spokój. Nasze mieszkania mają zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa i harmonii, których brakowało nam w czasach pandemii. Dodatkowo, do łask wraca kolor brązowy, nadający ciepło, tak samo jak kamień piaskowiec – kolejne odkrycie tej jesieni. Barwy natury, szarości, głębokie brązy, beże i kremy, to zdecydowanie zestaw, który może zrelaksować zszargane nerwy. Jesienne wnętrze powinno zostać wypełnione miękkimi i ciepłymi kocami i poduchami w tych właśnie kolorach. Do przełamania delikatnej kolorystyki można użyć dodatków w kolorze bursztynowym bądź uznawanym za typowo jesienny – pomarańczowym. Świetnie sprawdzi się również odcień miedzi. Równie ważnym elementem poza kolorystyką, jest wyposażenie domu w modne dodatki, które wprowadzą we wnętrze odrobinę nowego stylu.

Tegoroczną jesień charakteryzuje opanowana kolorystyka

Retro minimalizm

To kolejny trend, który chętnie wprowadzamy do domu w ostatnim czasie. Proste formy, wygodne rozwiązania, meble w stylu retro – to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych stylów. Obecnie w każdej popularnej sieci z meblami znajdziemy komody, krzesła, sofy czy dodatki stylizowane na czasy PRL-u. Czasem, aby nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru wystarczy jeden, dobrze wyeksponowany oryginalny mebel. Dodatkowy charakter we wnętrzach w stylu retro stworzą mosiężne bądź miedziane akcenty, wykorzystywane między innymi w lampach, misach, ramach czy nogach od stołu. Będą one również świetnie grały z aktualnie modną ziemistą kolorystyką. Warto także zwrócić uwagę na proste kształty takie jak między innymi figury geometryczne, dominujące w tym rodzaju stylizacji domu.

Meble w stylu retro to hit ostatnich miesięcy

Podział przestrzeni

W tym sezonie jesiennym totalnie przearanżujemy przestrzeń w naszym domu. W związku z wymuszoną na niektórych pracą zdalną, nauczaniem online, czy częstszym spędzaniem czasu w czterech ścianach, zaczęliśmy poszukiwać miejsca dla siebie. Duże przestrzenie odchodzą w niepamięć na rzecz podziału na mniejsze powierzchnie w formie domowych gabinetów, miejsc do pracy lub nauki, bądź kącików do zaczerpnięcia odrobiny prywatności. Otwarte przestrzenie, które prezentowały się zawsze bardzo okazale, straciły na swojej funkcjonalności. Coraz częściej doprowadzamy do podziału pomieszczeń w naszym domu. Osobom, które nie mogą sobie pozwolić lub nie chcą przeprowadzać generalnego remontu, wychodzą naprzeciw sklepy wnętrzarskie oferujące wiele rozwiązań na podział przestrzeni, takich jak kotary, parawany, czy eleganckie ścianki. Do podziału pomieszczeń w domu świetnie sprawdzić się mogą także lamele, czyli pionowe drewniane pasy, które dodatkowo wprowadzą modny klimat retro. Strefy w mieszkaniu możemy także podzielić za pomocą mebli, bądź blatów – w przypadku oddzielenia aneksu kuchennego od salonu.

Podział przestrzeni to trend zapoczątkowany ze względu na pandemię

 


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *