Kameralne Banino: domy na zamkniętym osiedlu

Strona główna » Wpisy » Kameralne Banino: domy na zamkniętym osiedlu

Kameralny to, według słownika PWN, dający wrażenie spokoju i przytulności. Kameralne Banino, nowa inwestycja złożona z domów bliźniaczych przy ul. Bajecznej w Baninie, swoim mieszkańcom ma stwarzać właśnie takie poczucie. To bardzo prywatne, ogrodzone miniosiedle zapewniające niezbędną osobistą przestrzeń. Zupełnie inne, niż popularne w tej okolicy szeregowe domki, a cenowo mogące konkurować z propozycjami wolnostojącymi.

W skład kompleksu Kameralne Banino wchodzą zaledwie cztery budynki, tworzące zabudowę ośmiu bliźniaczych domów z ogrodami. Powierzchnia każdego z nich to 79 metrów kwadratowych. Domy w takim wymiarze są ostatnimi laty najczęściej poszukiwane przez kupujących, ponieważ stanowią dobry kompromis pomiędzy odpowiednią wielkością, a ekonomicznym utrzymaniem i niskimi kosztami ogrzewania. W przypadku Kameralnego Banina, cały dom jest na tyle spory, że spokojnie pomieści rodzinę z dwójką dzieci, bez problemu zmieszczą się także pary z trójką dzieci, a miejsca wystarczy jeszcze na psa i kota.

465233_raw

Bliźniaki zostały zaprojektowane w sposób przemyślany i funkcjonalny. Na parterze, jak to zwykle w tego typu nieruchomościach bywa, znajduje się duży salon z wyjściem na taras oraz obszerna, jasna kuchnia z oknem. Z doświadczenia wiadomo, że ta przestrzeń samoistnie staje się zwykle sercem domu, w którym najchętniej przesiadują domownicy. Nie ma podstaw, żeby sądzić, by w tym przypadku mogło być inaczej – rozkład parteru wręcz zachęca do zaaranżowania salonu w nowoczesny, otwarty sposób. Piętro domu to klasyka – trzy ustawne pokoje i łazienka. Ustawienie inwestycji względem stron świata zapewnić odpowiednią ekspozycję pomieszczeń na słońce, co nie pozostaje bez wpływu na dobre samopoczucie domowników.

Ale czym byłby dom na przedmieściu bez ogrodu? To tego elementu najbardziej zazdroszczą posiadaczom domów mieszkańcy bloków w mieście. Do każdego z domów Kameralnego Banina przynależy ogród, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Wielkość działki różni się w zależności od usytuowania budynku, najmniejszy z nich ma 157 metrów kwadratowych, a największy aż 233 metry powierzchni. W każdym z nich bez problemu zmieści się huśtawka czy zjeżdżalnia dla najmłodszych, grill, stolik z krzesłami, leżaki, a nawet altanka w otoczeniu ozdobnych drzewek i krzewów. Przy bliźniakach znajdują się także brukowane podjazdy i tarasy.

4 x 3 wiz_banino_2

Na komfort życia w danej lokalizacji, oprócz samego budynku, bez wątpienia wpływa również otoczenie. Kameralne Banino, usytuowane jest wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej, niedaleko lasu, w miejscu pełnym ciszy i spokoju. Wokół nie ma dróg przelotowych, zakładów przemysłowych, warsztatów czy innych obiektów, które mogłyby generować hałas i zakłócać spokój mieszkańców. Okolica pełna jest terenów spacerowych, jest gdzie pojeździć rowerem czy iść z psem na spacer. Niedaleko znajduje się również popularne wśród wędkarzy jezioro Tuchomskie.

Dodatkowo Banino, administracyjnie przynależące do gminy Żukowo, w ostatnich latach zamieniło się ze zwykłej kaszubskiej wsi jakich wiele, w podmiejską miejscowość z prawdziwego zdarzenia. Znajdziemy tam niemal wszystkie miejskie ułatwiacze życia – jest przychodnia, szkoła, przedszkola, sklepy, centrum handlowe, restauracje, kawiarnie, a nawet fitness club. Brakuje kina, ale może i to się w niedalekiej przyszłości zmieni, bo Banino to obecnie chyba najszybciej rozwijająca się podgdańska lokalizacja.

Coraz lepiej jest także z dojazdem – drogę dojazdową od strony Gdańska niedawno poszerzono, do Banina kursują także autobusy, a tuż obok miejscowości wybudowano przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Blisko jest również do Gdyni – ze stacji kolejowej Rębiechowo codziennie kursuje kilkanaście pociągów do Gdyni i na Kaszuby, a samochodem do rogatek tego miasta jedzie się zaledwie kwadrans.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *