Kaszuby polecają się na wakacje

Strona główna » Wpisy » Kaszuby polecają się na wakacje

Nadeszły upragnione wakacje, a wraz z nimi plany na spędzenie ich w jakimś uroczym miejscu, z dala od zgiełku miasta i obowiązków. Czy Kaszuby nie są ku temu opcją idealną?

Piękne Kaszuby na wyciągnięcie ręki

W Polsce jest kilka szeroko polecanych i wyjątkowo atrakcyjnych regionów, gdzie można świetnie wypocząć i ciekawie spędzić urlop. Oprócz oczywistej opcji, jaką jest wypoczynek nad Bałtykiem, na listę miejsc w Polsce, gdzie można spędzić wczasy, wpisuje się południe kraju, Mazury oraz Kaszuby, które mieszkańcy Trójmiasta mają w zasięgu ręki.

Ten region kulturowy północnej Polski, będący częścią Pomorza, może pochwalić się ogromnym bogactwem naturalnym w postaci licznych jezior, lasów, ścieżek pieszych i rowerowych. Takie warunki z pewnością sprzyjają odprężeniu, zwłaszcza dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu. Sporty wodne, spacery i rowerowe wojaże na Kaszubach zachwycą każdego, kto lubi sporty wodne i rekreację na świeżym powietrzu.

kaszuby-999862_960_720

Kaszuby to jeden z najbardziej urokliwych regionów w Polsce

Do głównych miast Kaszub należą Kościerzyna i Bytów, gdzie Tyszkiewicz Nieruchomości również mają swoje oddziały, a także Żukowo, Kartuzy, Wejherowo i Puck. To głównie w nich używa się języka kaszubskiego oraz kultywuje długoletnie tradycje. Od lat Kaszuby spierają się tylko o to, które z miast powinno nosić miano stolicy tego pięknego regionu. Nie tylko w samym regionie, ale również poza nim istnieją rozbieżne zdania, nazywające duże miasta i mniejsze miasteczka tym centralnym ośrodkiem Kaszub.

Wielokrotnie ma blogu pisaliśmy o atrakcyjności tej części Polski, co do której nie powinno być żadnych wątpliwości. Tereny te, nie skażone przemysłem, idealne są dla osób szukających ciszy i spokoju w otoczeniu przyrody, a przy pięknej pogodzie, relaksu zażywać można na pięknie położonej działce rekreacyjnej. Do tego Polacy zaczynają przywiązywać coraz większą rolę do aktywnego odpoczynku i regeneracji, zamiast spędzania wolnych dni przed telewizorem.

Agroturystyka jedna z najpopularniejszych

W każdym z ośmiu kaszubskich powiatów, zwolennicy letniego wypoczynku znajdą coś dla siebie. Malowniczo położone jeziora, lasy i liczne tereny zielone, to znak charakterystyczny ziemi kaszubskiej. W takim otoczeniu od razu lepiej się wypoczywa, a kilka dni na świeżym powietrzu idealnie regeneruje organizm podczas urlopu.

W tym regionie nie brakuje kwater i domków na wynajem, które w czasie wakacji przeżywają prawdziwe oblężenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te miejsca położone w pobliżu zbiorników wodnych. Rolnicy mający swoje gospodarstwa na Kaszubach również nie mogą narzekać. Agroturystyka kwitnie w tej części Polski, a chętnych na skorzystanie z oferty tamtejszych rolników nie brakuje. Tym bardziej, że mieszkając w takim gospodarstwie można spróbować tych najbardziej tradycyjnych potraw i poczuć się jak prawdziwy Kaszub.

wood-nature-sunny-forest-large

Wakacje w takich miejscach jak Kaszuby, umożliwiają obcowanie z naturą

Obok agroturystyki i wynajmu domków nad pięknymi kaszubskimi jeziorami, idealnym miejscem do wypoczynku będzie również własna przestrzeń rekreacyjna, której nieocenionym plusem jest możliwość jej dowolnej aranżacji według gustu właściciela. Wiosenne i letnie miesiące to czas, kiedy zainteresowanie nie tylko wynajmem, ale i kupnem nieruchomości rekreacyjnych znacznie idzie w górę. Tym wyższy popyt na działki i domki letniskowe, w im bardziej atrakcyjnym miejscu są położone. Jak łatwo się domyśleć, Kaszuby zaliczają się do jednych z nich.

Kaszuby o zapachu lata i odpoczynku

Wakacje można oczywiście spędzać w bardzo różnorodnych miejscach. Kiedy potrzebny jest odpoczynek od pracy, urlop nawet we własnym domu będzie cieszył bardziej niż codzienny stres i konieczność wypełniania obowiązków. Jeśli nie mamy możliwości udania się na wakacje w dalekie zakątki świata, warto zostać w Polsce i docenić uroki naszych regionów, w których turystyka podczas letnich miesięcy nie zwalnia nawet na chwilę.

Mieszkańcy Trójmiasta mają to szczęście, że aby spędzać wolny czas nad wodą, nie muszą wybierać się na długie wycieczki. Mimo to, urlop nad jeziorem w kameralnym domku to jednak coś nie to samo, co pełna turystów plaża, głośna i niesprzyjająca wypoczynkowi.

Na Kaszubach najbardziej poszukiwane są niewielkie nieruchomości nad jeziorem, bez tłumu turystów wokół, gdzie zgodnie z opiniami naszych klientów można relaksować się dzięki szumowi wody, poczuć zapach lasu czy drewnianego domku, kojarzący się z wakacjami. – o dużej atrakcyjności ofert rekreacyjnych w sezonie letnim mówi Edyta Gliszczyńska, Specjalista ds. obrotu nieruchomościami z oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości w Bytowie.

Podczas wakacji każdy z nas woli jednak spędzać czas w miejscach, które w niczym nie przypominają murowanego domu czy biurowca, w którym przebywa się każdego dnia w pracy. Dlatego też co roku dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane domki położone nad zbiornikami wodnymi. W takim otoczeniu od razu czuć wakacje.

Działka idealna dla każdego

Bogata baza biur nieruchomości gwarantuje szeroką ofertę zarówno domków rekreacyjnych czy działek, które w sezonie letnim wybierane są przez wszystkich urlopowiczów najczęściej. Również Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości utworzyło specjalną zakładkę na stronie internetowej, na której można znaleźć tylko nieruchomości rekreacyjne, co bardzo ułatwia poszukiwania. W takiej bazie zarówno starsi jak i młodsi zainteresowani zakupem własnej ziemi, znajdą coś dla siebie.

działka rekreacyjna 3

Nie ma nic lepszego podczas urlopu, jak własna nieruchomość w urokliwej okolicy

Wiele rodzin marzy o posiadaniu działki, na której będą mogli wypnie tylko wypoczywać w wolnych chwilach, a przy tym mieć także możliwość dbania o duży ogród czy uprawiania warzyw i owoców na własny użytek. Wszyscy młodzi zwolennicy relaksu na świeżym powietrzu, woleliby pewnie wypoczywać na działce z dostępem do jeziora czy w niedalekiej odległości od lasów, gdzie będą mogły urządzać rowerowe i piesze wycieczki.

Własna oferta noclegowa

Wynajęcie domku czy pokoi na Kaszubach nie powinno stanowić większego problemu, na kilka miesięcy przed planowanymi wakacjami. Kiedy jednak zbliża się koniec roku szkolnego, a pogoda jest coraz piękniejsza, bogata dotychczas baza noclegowa staje się coraz mniej dostępna. Takiego problemu nie znają ci, którzy mają na Kaszubach własne nieruchomości.

Czas wiosenno-letni to najlepsza pora, by rozejrzeć się za domami i działkami na sprzedaż na terenie Pomorza i Kaszub i zaaranżowanie ich według własnych upodobań. Wtedy zasłużony urlop można spędzić już u siebie, nie martwiąc się o dostępność noclegów nad jeziorem. Mając własne lokum w tym pięknym regionie można odpoczywać w każdy weekend, i bez względu na porę roku.

Poszukujesz nieruchomości rekreacyjnej na Kaszubach? Koniecznie sprawdź stronę www.tyszkiewicz.pl/rekreacyjne, gdzie znajdziesz bogatą bazę ofert naszego biura. Jeśli znalazłeś to czego szukasz, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń – 58 558 53 53!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *