Kobieta Agent

Strona główna » Wpisy » Kobieta Agent

Czy nam się to podoba, czy nie, na rynku pracy wciąż można zaobserwować podział na zawody „męskie” i „damskie”. Takie podejście staje się coraz mniej popularne, jednak w świadomości ludzkiej, górnikiem zawsze będzie mężczyzna, a przedszkolanką kobieta. Niektóre zawody wymagają konkretnych cech, umiejętności, które czasem przeważają u danej płci. Jak sprawa przedstawia się biorąc pod uwagę zawód agenta nieruchomości? Czy jest to zawód idealny dla konkretnej płci? Natchnieni minionym Dniem Kobiet, podpytaliśmy nasze koleżanki z biura Tyszkiewicz Nieruchomości o to, czy agent nieruchomości to odpowiednie zajęcie dla płci pięknej.

kasia-avatar

Kasia Krawczun, pracuje w gdyńskim oddziale Tyszkiewicz Nieruchomości już wiele lat. Co ciekawe, oddział ten składa się w większości z kobiet.

„Moim zdaniem zawód agenta nieruchomości jest idealny dla kobiet. Dlatego też odnalazłam w nim siebie. My kobiety, nieco inaczej patrzymy na świat. Kierujemy się intuicją, która często sprawdza się w temacie sprzedaży nieruchomości. Umiemy wyczuć potrzeby klientów lepiej niż mężczyźni. Z obserwacji swojej osoby oraz koleżanek, wywnioskowałam, że jesteśmy bardzo mocno nastawione na osiąganie założonego celu i nie odpuszczamy tak łatwo. Może nie jest to cecha typowo kobieca, jednak wydaje mi się, że to my jesteśmy bardziej uparte niż panowie. Kolejna rzecz, to organizacja pracy. Panie często są wielozadaniowe, a w tej branży to bardzo istotne. Potrafimy robić wiele rzeczy naraz, załatwiać ogromną ilość spraw, a przy tym mieć czas na luźniejsze tematy i chwilę oddechu w trakcie dnia.”

natalia-avatar

Natalia Wielewicka z oddziału w Chojnicach podkreśliła także kilka innych kwestii:

„My kobiety mamy wielką siłę, która składa się z wielu czynników. Jesteśmy mądre, spostrzegawcze, umiemy łączyć fakty, wczuć się w sytuację innych ludzi oraz… jesteśmy piękne. Zadbana, pewna siebie kobieta, idąca z podniesioną głową przez życie, jest w stanie zwojować świat. A w zawodzie agenta nasze poczucie własnej wartości wzbudza zaufanie Klientów. Nie ma co ukrywać, że urok osobisty może pomóc w załatwieniu trudnych spraw. Kobiety za pomocą wrodzonego sprytu potrafią doprowadzić nawet najcięższe przypadki do szczęśliwego końca, bez niepotrzebnych nerwów, którym czasami dają się ponieść Panowie.”

beata-avatar

Beata Okoń, agentka z oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości w Kościerzynie, zwróciła uwagę na sam charakter pracy agenta.

„ Jeśli kobiecie zależy na elastycznym czasie pracy, zawód agenta jest stworzony dla niej. Jak wiadomo, kobieta często musi godzić obowiązki domowe z zawodowymi. Będąc agentką nieruchomości, jestem w stanie sama rozłożyć sobie zadania i wykonywać je w określonym momencie. Dzięki temu jestem w stanie i świetnie pracować i prowadzić dom. Czasami obowiązków jest mnóstwo, jednak jako kobieta, czerpię ogromną satysfakcję z każdego sukcesu i dobrze załatwionej sprawy. Dodatkowo, mam wrażenie, że Panie są bardziej otwarte i chętne do nawiązywania kontaktów, co w pracy agenta nieruchomości jest ogromnie ważne. Panowie są bardziej konkretni i czasami umykają im pewne niuanse, ogromnie ważne w nawiązywaniu relacji z Klientem.”

aneta-avatar

Aneta Zarzycka, kierownik gdańskiego działu sprzedaży nieruchomości, zauważyła wpływ zawodu agenta na rozwój osobisty kobiet:

„Kobieta w zawodzie agenta ma nieograniczone możliwości rozwoju osobistego, co jest ogromnie ważne. Kiedyś panowało podejście, że kobieta nie powinna wychodzić z kuchni. Na szczęście to się zmieniło. Pracując jako agent nieruchomości codziennie poznaje nowe rzeczy, nowe sytuacje, uczę się. Czuję, ze spełniam się zarówno wewnętrznie, jak i finansowo. To ważne, aby kobieta czuła, że jest niezależna i że potrafi poradzić sobie z każdym problemem. Tego uczy nas praca w branży nieruchomości. Zajmując stanowiska kierownicze od wielu lat, byłam w stanie zaobserwować zmiany, jakie zachodziły w moich podopiecznych, gdy nabierały doświadczenia w pracy agentek. Każda trudniejsza chwila, momenty, w których musiały wychodzić z opresji, sukcesy, radość z pomocy innym, sprawiały, że z dnia na dzień stawały się coraz bardziej pewne siebie, zdecydowane, otwarte na świat. Wszystko to jest bardzo ważne. Dodatkowo, takie cechy wzbudzają duży podziw wśród panów. A chyba każda z nas lubi być postrzegana jako seksowna, pewna siebie kobieta, prawda?”

28408003_10155433289916909_35323895_o

Agentki Tyszkiewicz Nieruchomości to pewne siebie, wspaniałe kobiety.

W zawodzie agenta nieruchomości liczy się empatia, umiejętność nawiązywania relacji, jak również odporność na stres i duża motywacja w dążeniu do celu. Powyższe wypowiedzi pokazały, że kobiety charakteryzują się właśnie takimi cechami. Dlatego namawiamy wszystkie Panie do spróbowania swoich sił w tej branży.


 

Poznaj najlepsze oferty nieruchomości z Trójmiasta i Kaszub. Zapraszamy! Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

2 komentarze

  • Marek Meller pisze:

    Sprzedawaliśmy mieszkanie w bloku w Chojnicach. Mieszkając za granica próbowaliśmy sprzedać prywatnie poprzez ogłoszenia i przez pośrednika lokalnego ( nie firma Tyszkiewicz). Był mały odzew a z firma – pośrednikiem tez cisza. Dostałem maila z propozycja sprzedaży poprzez Biuro Tyszkiewicz które otwiera filie w Chojnicach. Zastanowiłem się i podjąłem decyzje na TAK. Po spotkaniu z przedstawicielka panią Natalią Wielewicką już wiedziałem ze długo nie będę czekał na sprzedaż. Bardzo miła, profesjonalne podejście , zaangażowanie i częsty kontakt telefoniczny z nami . Nie musieliśmy długo czekać na sprzedaż. Wszystkie formalności p. Natalia załatwiła , a my przylecieliśmy tylko na Akt Notarialny. Bardzo polecamy p. Natalię Wielewicka jako agenta gdyż długo nie spotkaliśmy się z takim profesjonalizmem i obsługa ( w różnych biurach, nawet za granica). Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług biura nieruchomości Tyszkiewicz, a szczególnie z p. Natalia Wielewickiej w Chojnicach.
    Klienci Roma i Marek

  • Klientki Mirosława i Hania pisze:

    Po dwóch miesiącach samotnych prób sprzedaży mieszkania w Człuchowie dostałyśmy wiadomość od Tyszkiewicz Nieruchomości. Zgłosiła się do nas Pani Natalia Wielewicka z oddziału w Chojnicach. Profesjonalne podejście, częsty kontakt i zarażanie pozytywną energią 🙂 Wszelkie obawy z „papierologią” i zastanawianie się czy uda nam się sprzedać mieszkanie na 4. piętrze poszły w kąt. Były nowe zdjęcia, nowe ogłoszenie i wszystko ruszyło „z kopyta”. Mieszkanie udało się sprzedać mimo, że był grudzień. Polecamy Panią Natalię Wielewicką, osobę godną zaufania, profesjonalną, zawsze uśmiechniętą. Dajemy jej szóstkę z PLUSEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *