Kobieta kupuje mieszkanie

Strona główna » Wpisy » Kobieta kupuje mieszkanie

W branży nieruchomości czasami słyszy się powiedzenie: „Kobieta wybiera mieszkanie, a mężczyzna je kupuje.” Czy faktycznie tak jest? Czy to prawda, że kobieta kieruje się wyłącznie emocjami, a do zadań mężczyzny należą twarde negocjacje? Po obserwacjach klientów biura oraz rozmowach z agentami okazuje się, że kobieta ma coraz więcej do powiedzenia i odgrywa bardzo dużą rolę w kwestii całego procesu zakupu nieruchomości.

Zacznijmy od początku, czyli od samej decyzji zakupu nowego lokum. Bardzo często to właśnie kobieta podejmuje pierwsze kroki w tym temacie. Kobiety stały się coraz bardziej niezależne, realizują swoje marzenia i podejmują ważne życiowe wyzwania. Sytuacje takie można zaobserwować nie tylko biorąc pod uwagę singielki, ale także panie w związkach. Często zdarza się, że prowodyrem zakupu nieruchomości jest właśnie płeć piękna.


Klamka zapadła, czas wybrać idealną nieruchomość. Znów okazuje się, że to właśnie kobieta jest bardziej zaangażowana w wybór niż mężczyzna. To ONA częściej jest gościem portali ogłoszeniowych w poszukiwaniu lokum i to ONA wykonuje pierwsze kroki w celu skontaktowania się z właścicielem bądź agencją. Świetnie obrazuje to ilość odwiedzin strony internetowej biura Tyszkiewicz Nieruchomości w minionym roku, którą w prawie 70% generowały właśnie kobiety. Nie ma się więc co dziwić, gdy dociera do nas informacja, że agencje nieruchomości tworzą ogłoszenia w taki sposób, aby trafiały w damski gust i oczekiwania.

Na co zwraca uwagę kobieta podczas weryfikacji ofert nieruchomości? Może niektórzy będą zdziwieni, ale priorytetem wcale nie są przede wszystkim względy estetyczne. Bardzo istotną kwestią jest rozkład mieszkania oraz jego funkcjonalność. Kobieta podczas prezentacji nieruchomości zaczyna w głowie analizę i wstępną aranżację przestrzeni. Myśli o potrzebach swoich, swojej rodziny, wyobraża sobie różnego rodzaju sytuacje, które będą odbywać się w domu, od razu wie także, czy w środku zmieści się jej wymarzona kanapa 😉 Dla kobiety ważne są opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości, wysokość czynszu, mediów. Planuje oraz porównuje oferty pod względem finansowym i logistycznym.

Na wyborze konkretnej nieruchomości może zaważyć także lokalizacja – bliskość komunikacji miejskiej, obiektów handlowych, czy szkół i przedszkoli dla dzieci. Ogromnie ważne jest bezpieczeństwo, a także możliwość wygodnego parkowania. Kobieta zadaje bardzo dużo technicznych pytań i jest dociekliwa. Z drugiej strony, nie ma co się oszukiwać i opierać wyłącznie na tym, że kobieta wybiera mieszkanie „na zimno”. Emocje, historia mieszkania, byli lokatorzy oraz jego wygląd są zwykle kropką nad „i” przy ostatecznej decyzji.

Gdy idealna nieruchomość zostaje wybrana, wkraczają kwestie transakcyjne. Wydawać by się mogło, że w tym momencie pierwsze skrzypce odkrywa mężczyzna, jednak nie zawsze tak jest. Mimo iż kobieta głównie zajmuje się wyborem mieszkania, tak samo mocno angażuje się w negocjacje ceny czy końcowe ustalenia. Jeśli kobieta jest samotna, bez problemu potrafi zawalczyć o swoje i nie boi się wyrażać swojego zdania, czy używać wszelakich technik negocjacyjnych. Jeśli to mężczyzna prowadzi rozmowę, kobieta aktywnie wspiera go w jego zadaniu, aby osiągnąć zamierzony cel.

Po zakupie nieruchomości, przychodzi czas na remont, aranżację wnętrza, wyposażenie. W tej kwestii zazwyczaj także króluje kobieta, jednak ten temat zdecydowanie zasługuje na osobny wpis 🙂


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *