Kolor roku 2019 został wybrany

Strona główna » Kolor roku 2019 został wybrany

Już jest! Jak zawsze w grudniu, poznaliśmy kolor, który będzie królował w przyszłym roku. Marzy Wam się odświeżenie mieszkania lub domu i zastanawiacie się, na jaką barwę postawić, by podążać za najnowszymi trendami? Chcecie pokazać znajomym, że jesteście na topie i potraficie wpleść w swoje wnętrza modne smaczki? Zaproście ich do siebie, ale wcześniej niech zagości u Was kolor roku 2019 – Living Coral.

Specjaliści od kolorów

Zacznijmy jednak od tego, kto ustala, jaki kolor będzie rządził w określonym czasie, a także, jakie kryteria wpływają na ostateczną decyzję w jego wyborze. Trendy w tym temacie od lat ustala The Pantone Color Institute. Jest to amerykańska firma działająca w obszarze systemów będących wykorzystywanych przez branżę poligraficzną. Przedsiębiorstwo znane jest z opracowania własnej skali kolorów oraz wzorca barw. Od wielu lat marka ta jest uznawana za wyrocznię w określaniu trendów kolorystycznych. Rok do roku, instytut publikuje grafikę z najbardziej „gorącym” kolorem na przyszłe 12 miesięcy.

Kolor roku 2019 w różnych odsłonach

Kolor roku 2019 w różnych odsłonach

Trudna decyzja

Na wybór konkretnej barwy wpływa wiele istotnych czynników. Proces selekcji opiera się na głębokich przemyśleniach i szczegółowej analizie trendów. Eksperci Pantone zwracają uwagę na to, czego od życia oczekuje społeczeństwo, do czego dąży oraz na jakich rzeczach się skupia. „Pod lupę” biorą różne dziedziny, takie jak moda, design, styl życia, nowe technologie, przemysł rozrywkowy, a nawet najczęściej odwiedzane destynacje turystyczne. Specjaliści zdobywają szeroką wiedzę z zakresu trendów w mediach społecznościowych, wydarzeń, które mogą przykuwać globalną uwagę, a także problemów, z jakimi boryka się nasz świat i na tym opierają swoją decyzję w wyborze pożądanej barwy.

Living Coral świetnie łączy się z innymi mocnymi barwami

Living Coral świetnie łączy się z innymi mocnymi barwami

Naładuj się pozytywnie

Barwa roku 2018, energetyczny Ultra Violet (przeczytaj więcej), za chwilę ustąpi miejsca nowej królowej. Rok 2019 będzie… koralowy! Łącząca ze sobą odcienie pomarańczu, różu, przeplatana złotem ciepła barwa, ma pomóc ludziom zbliżać się do siebie i nawiązywać pozytywne relacje. Ściany, meble czy dodatki w mieszkaniu w tym kolorze mają za zadanie pobudzać nas, nastawiać do podjęcia działania, by zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą. Specjaliści Pantone doszli do wniosków, że potrzebujemy bardziej rzeczywistych bodźców. Odłóżmy telefony, komputery, zajmijmy się sobą nawzajem i planetą, na której mieszkamy.

Eksperci Pantone przywiązują wagę do  problemów środowiska

Eksperci Pantone przywiązują wagę do problemów środowiska

Natura inspiruje

Motyw ziemi i ochrony środowiska mocno przeważa w wyborze tej barwy na trend przyszłego roku. Społeczeństwo wykazuje coraz większą świadomość zagrożeń oraz problemów, które dotykają nasze środowisko naturalne. Niestety wciąż mamy do czynienia z bezmyślnym zatruwaniem przyrody, co za tym idzie, obserwujemy zwiększanie się ilości zagrożonych gatunków zwierząt oraz ekosystemów. Idealnym przykładem na ten stan są umierające rafy koralowe, które stały się inspiracją przy wyborze koloru roku 2019.

Zaskocz swoich znajomych koralowym wnętrzem

Zaskocz swoich znajomych koralowym wnętrzem

KoraLOVE wnętrze

Jak wykorzystać ten kolor w swoim wnętrzu? Świetny efekt, bardzo przykuwający uwagę z pewnością stworzy koralowa ściana. Jeśli boimy się mocnych barw, nie musimy malować całego mieszkania czy pokoju. Dodatki dobrane ze smakiem, z pewnością będą wspaniale prezentowały się na tle bardziej stonowanej reszty. Może być to zarówno kolekcja ramek do zdjęć, poduszek, jak i mocny element w postaci mebla w odcieniu Living Coral. Żeby nieco ułatwić sprawę i zainspirować swoich odbiorców, Instytut Pantone do każdej topowej barwy przygotowuje kilka rodzajów palet kolorystycznych, przedstawiających, z jakimi kolorami najlepiej ją łączyć.

Niech nic Was nie ogranicza. Zatopcie się w koralowym świecie i naładujcie się pozytywną energią do działania na cały przyszły rok!


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.