Kolor roku 2020 – Classic Blue w Twoim wnętrzu

Strona główna » Wpisy » Kolor roku 2020 – Classic Blue w Twoim wnętrzu

Zastanawia Cię, w jakich barwach urządzić mieszkanie? Instytut Pantone po raz kolejny wybrał kolor, który będzie królował przez najbliższy rok. Wszyscy fani głębokich, spokojnych odcieni z pewnością będą zadowoleni. Poznajcie „Classic Blue” – kolor roku 2020.

Instytut Pantone

Pantone Inc. to światowe „guru” w kwestii kolorów. Do jego głównych zadań należy, między innymi, systematyka barw, pomysły na wykorzystanie ich w różnych dziedzinach, czy pomoc w identyfikacji wizualnej i marketingu przedsiębiorstw. System kolorów Pantone jest powszechnie znany. W jego budowaniu pomaga Instytut Pantone, który bada trendy, oddziaływanie kolorystyczne na ludzki umysł i jest głównym pomysłodawcą kolorów roku, które zawsze niosą ze sobą pewne przesłanie.

Nowy król kolorów

Po mocno energetycznych kolorach zeszłych lat, czas na odrobinę oddechu. Kolorem roku 2019 był „Living Coral”, który nawiązywał do dramatycznej sytuacji naszego środowiska i nieuniknionym wyginaniem koralowych raf. Rok 2020 będzie stał pod znakiem „Classic Blue”. Jest nim głęboki odcień koloru niebieskiego, delikatnie wpadającego w granat. Według Instytutu Pantone kolor ten jest elegancki i prosty, wręcz ponadczasowy. Jest to odzwierciedlenie stabilności, pewności siebie oraz spokoju. Kolor ten idealnie pasuje do wkraczania w nową erę, dodaje odwagi i wiary w swoje możliwości.

Dlaczego Classic Blue?

Twórcy i badacze działający w Instytucie Pantone zwrócili uwagę na fakt, w jak niepewnych czasach żyjemy. Jesteśmy otoczeni technologią, gonimy za pracą, sukcesami, zapominamy o sobie i nie wiemy, co czeka nas jutro. Potrzebujemy poczucia stabilności, stałości i wsparcia – to właśnie wyraża Classic Blue. Ciemna, niebieska barwa jest niezawodna, wprowadza ciszę i spokój, ale także otwiera umysł i zachęca do rozwoju. Otaczając się niebieskim łatwiej będzie nam zebrać myśli, wyciszyć się i zrelaksować. Inspiracją przy tworzeniu Classic Blue było wieczorne niebo i głębia oceanu, oba niekończące się i zachęcające do poszukiwań nowych wyzwań.

Classic Blue w Twoim domu

Ciemny niebieski można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów podczas urządzania swojego mieszkania czy domu. Ci bardziej odważni, mogą pomalować nim wszystkie lub jedną ścianę. Świetnie będzie prezentował się w sypialni, salonie, a nawet w kuchni. Jeśli nie jesteśmy chętni do przemalowywania całego mieszkania możemy zainwestować w cieszące oko dodatki, takie jak np. niebieskie poduszki, dywan, obrus lub zasłony. Ciekawym pomysłem będą także ramy do zdjęć, dekoracyjne figurki czy ładnie wyeksponowane obrazy. Jeśli chodzi o połączenie tego odcienia z innymi, pasuje on do bardzo wielu barw. Wielbiciele klasyki i nowoczesności mogą zestawić go z bielą, szarością lub kremowymi barwami. Classic Blue będzie pięknie prezentował się z kolorem złota, doda wnętrzu elegancji i „pazura”. Nieco bardziej zwariowanym połączenie zagwarantuje fiolet, pastelowy róż, a nawet żółć i pomarańcz.


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *