Kolor roku 2021 – stabilizacja i energia

Strona główna » Wpisy » Kolor roku 2021 – stabilizacja i energia

Jak co roku w grudniu, Instytut Pantone, wybrał kolor, który według badań, jest najbardziej pożądaną barwą na nadchodzące dwanaście miesięcy. Agencje marketingowe, specjaliści do spraw reklamy, projektanci wnętrz czy modowi – wszyscy oczekują wskazówek i podpowiedzi, na jakiej kolorystyce powinni się skupić, by jak najlepiej oddziaływać na swoich odbiorców. Mamy to – powitajcie Ultimate Gray i Illuminating.

Królowie kolorów podjęli decyzję

Tych, którzy są zaznajomieni z tradycją wyboru koloru roku, pewnie zdziwił fakt, że tym razem aż dwie barwy stanęły na podium. Standardowo, jest to jeden wybrany kolor, nawiązujący do obecnych czasów, sytuacji na świecie, problemów społecznych i ukazujący aktualne trendy. Jego wybór ustanawiany jest po długim procesie badawczym. Barwa ma na celu nie tylko uświadomienie odbiorcom, na czym warto się skupić, co możemy poprawić w naszym świecie, ale także podniesienie na duchu w trudnych czasach. Właśnie w związku z ostatnim królowie kolorów na rok 2021 wybrali dwie barwy – uspokajającą szarość i słoneczną żółć. Oba kolory mają pomóc nam nastroić się pozytywnie, stonować nasze nerwy i zarazić nas nadzieją na lepsze dni.

Kolor roku 2021 wybrany!

Solidne wsparcie i podniesienie na duchu

Nikogo chyba nie dziwi fakt, dotyczący tego, jakie wydarzenie miało największy wpływ na wybór Instytutu Pantone. Oczywiście głównym „natchnieniem” była rozprzestrzeniająca się na całym świecie pandemia wirusa COVID-19 oraz nastroje ludzi, których dotknęła. Pozamykani w domach, dotknięci chorobą i niestabilną sytuacją, przeżywający dramaty swoich rodzin ludzie, jak tlenu potrzebują poczucia bezpieczeństwa, odrobiny pozytywnej energii i nadziei. Mieszanka kolorów Ultimate Gray i Illuminating ma odpowiadać właśnie na te oczekiwania i wyrwać nas ze szponów smutku.

Stabilizacja i życiodajna energia – to symbolizują kolory przyszłego roku

Idealne połączenie

Dlaczego akurat szarość i żółć zostały wybrane w kategorii kolor roku 2021? Szary daje nam poczucie stabilizacji. Jest on traktowany i kojarzy się z pewną podstawą. To fundament, na którym możemy się oprzeć. Według Pantone, to kolor sugerujący coś trwałego i długowiecznego, niczym skała. W trakcie pandemii, gdy nie jesteśmy w stanie określić, jak będzie wyglądać nasza przyszłość, potrzebujemy czegoś, czego będziemy mogli się złapać. Energetyczna, słoneczna żółć, może wydawać się przeciwieństwem, jednak w połączeniu z szarym bezpieczeństwem, możemy pozwolić sobie na radość, pozytywne fluidy i nadzieję, które niesie za sobą ten życiodajny kolor.

Szarość i żółć pomogą nam zmienić nastawienie do otaczającego świata

Otocz się kolorami roku 2021

Jak i gdzie możemy używać szarości i żółci? Możliwości jest ogrom! Warto zacząć od tego, że dwie z pozoru przeciwne barwy, świetnie się ze sobą komponują. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również osobno – w zależności od naszych preferencji. Z tych barw możemy stworzyć idealny outfit ubiorowy. Energetyczny sweter doda nam radości na cały dzień i nastroi pozytywnie nie tylko nas, ale także napotykane osoby. Połączenie korzystnie wypada także w grafikach i jest przyjemne dla oka – niektóre firmy od dawna używają go w celach reklamowych. Szary i żółty to również super duet we wnętrzach. Szare ściany, słoneczne dodatki – schemat ten jest tak dobry, że pewnie wielu z nas od dawna wykorzystuje go urządzając swoje mieszkania lub domy. Jeśli jesteście posiadaczami tak zaprojektowanych nieruchomości, nie zmieniajcie ich stylu w nadchodzącym roku! Będziecie dobrze nastawieni na kolejne miesiące i trendy!

Urządzasz wnętrze? Wypróbuj połączenie kolorystyczne na 2021 rok


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *