Kościerzyna – sprzedaż i wynajem w sercu Kaszub

Strona główna » Wpisy » Kościerzyna – sprzedaż i wynajem w sercu Kaszub

Jedni kupują dom w dużym mieście z dostępem do wszystkich udogodnień i nieograniczonych możliwości, inni na wsi, w pobliżu lasu czy jeziora. Złotym środkiem dla tych dwóch opcji będzie małe miasteczko, w którym wszystko co na co dzień potrzebne, można znaleźć w najbliższym sąsiedztwie. Takim miejscem jest Kościerzyna.

W Kościerzynie oprócz sprzedaży też wynajem

Kościerzyna to jedna z głównych miejscowości Kaszub, obok Wejherowa, Pucka, Kartuz, Żukowa i Bytowa. Leży w południowej części Pojezierza Kaszubskiego. Domy na sprzedaż i wynajem w Kościerzynie, otoczone są przez liczne jeziora, wśród których najbliżej znajdują się: Jezioro Kapliczne, Gałęźne oraz Wierzysko.

Własny dom na Kaszubach stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkając w wielkich zatłoczonych miastach, skarżą się na brak przestrzeni. Dla wszystkich nie do końca jednak przekonanych do mniejszego miasta, takiego jak Kościerzyna, istnieje możliwość tymczasowego wynajmu nieruchomości. Nie trzeba od razu decydować się na jej zakup.

Kościerzyna i jej piękne kaszubskie okolice, sprzyjają długim wycieczkom krajoznawczym

Kościerzyna i jej piękne kaszubskie okolice, sprzyjają długim wycieczkom krajoznawczym

W ofercie naszego biura znajdują się liczne oferty z tego regionu Kaszub, począwszy od domów na sprzedaż i wynajem w Kościerzynie, poprzez mieszkania, a kończąc na działkach i lokalach z przeznaczeniem komercyjnym. – wymienia Marta Gnacińska, specjalista ds. obrotu nieruchomościami Tyszkiewicz Nieruchomości.

O tym, dlaczego warto mieszkać na Kaszubach, pisaliśmy w osobnym artykule już jakiś czas temu. Wtedy to przyglądaliśmy się plusom posiadania własnej działki w tym regionie. Działka wiąże się jednak często z procesem budowy, a co za tym idzie wydłużonym czasem oczekiwania na przeprowadzkę do swojego własnego lokum. Kupno lub wynajem domu przyspiesza cały proces, dlatego wybierając ofertę domu w Kościerzynie, można mieszkać już chwilę po przekazaniu kluczy od poprzedniego właściciela.

Domy w Kościerzynie tak bardzo kaszubskie

Dzięki ogromnym walorom krajobrazowym, Kościerzyna to bardzo popularne centrum turystyczne. Na wyciągnięcie ręki dostępnych jest mnóstwo terenów rekreacyjnych, ścieżki rowerowe, jeziora i lasy. Stwarzają one grunt do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, od wycieczek krajoznawczych, po długie relaksujące spacery. Właściciele lub wynajmujący domy w Kościerzynie, na pewno nie mogą narzekać na brak przestrzeni.

Oprócz prawdziwego piękna Kaszub w najbliższej okolicy, które zachęca wręcz do aktywności fizycznej, w mieście znajdziemy również siedziby m.in. Centrum Kultury i Sportu im. Józefa Wybickiego oraz Rezerwatu przyrody “Strzelnica”, a także Basen Aqua Centrum. Kościerzyna to zatem miasto sprzyjające uprawianiu sportu, ze wszystkimi dostępnymi ku temu warunkami.

Stacja PKP we wschodniej części miasta, obok niej znajduje się Muzeum Kolejnictwa

Stacja PKP we wschodniej części miasta, obok niej znajduje się Muzeum Kolejnictwa

W mieście konkurującym o miano stolicy Kaszub, nie da się nie odnaleźć symboli związanych z tym właśnie regionem. Będąc w Kościerzynie warto wstąpić do miejsc, w których można poznać kościerską historię i przekonać się, jak bardzo kaszubskie jest to miasto. Do jednego z takich punktów należy Muzeum Ziemi Kościerskiej. Bardzo łatwo je znaleźć – znajduje się w budynku dawnego Ratusza Miejskiego. W Muzeum można zwiedzić też podziemia kryjące wystawę z regionalną twórczością. W budynku Ratusza mieści się także Muzeum Akordeonu, stanowiące bardzo oryginalne miejsce na mapie Polski. Pasjonaci pojazdów szynowych mogą wstąpić w Kościerzynie do Muzeum Kolejnictwa.

Kościerzyna, mimo iż nie została oficjalną stolicą Kaszub, z pewnością ma predyspozycje do określania jej tym mianem. To miasto w południowej części Pojezierza Kaszubskiego jest doskonałym miejscem ku temu, by móc korzystać z dóbr regionu tej części Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *