Kredyt hipoteczny skrojony na miarę

Strona główna » Wpisy » Kredyt hipoteczny skrojony na miarę

Kredyt hipoteczny to pożyczka, którą zwykle spłaca się przez długie lata. W związku z tym przy jego zaciąganiu warto rozważyć i przeanalizować wszystkie dostępne oferty, a także zaufać profesjonalistom, którzy mogą bardzo pomóc w tym trudnym wyborze.

Czego potrzebujemy do wzięcia kredytu?

W zależności od wartości nabywanej na kredyt nieruchomości, najważniejszym czynnikiem przy jego uzyskaniu jest zdolność kredytowa. Będzie nią wysokość zaciąganej pożyczki, jaką według banku osoba podpisująca umowę kredytową będzie w stanie spłacić. Na zdolność kredytową – oprócz samych otrzymywanych dochodów i historii kredytowej – może mieć wpływ wiek kredytobiorcy, jego miejsce zamieszkania czy stan cywilny. To od niej zależy wysokość udzielanej przez bank pożyczki.

Banki w ramach zabezpieczenia podpisywanych umów, wymagają zapłaty wkładu własnego do każdego zaciąganego kredytu. W ostatnich latach wkład ten sukcesywnie wzrastał i w w 2016 roku wynosi już 15% wartości nieruchomości. Jest to niemały wzrost dla wszystkich, którzy aktualnie są zdecydowani na zakup własnego domu czy mieszkania. Zakładając, że jego cena wynosi 350 tysięcy złotych, wysokość wkładu własnego będzie wynosić ponad 50 tysięcy. W zeszłym roku przy jeszcze ówczesnych 10 procentach wkładu własnego, wpłata początkowa wynosiłaby około 35 tysięcy. Przy ustalaniu wysokości wkładu własnego należy pamiętać o tym, że w wielu bankach im wyższy wkład własny, bardziej prawdopodobne będzie uzyskanie niższej marży kredytowej, czyli w końcowym rozliczeniu tańszego kredytu.

pexels-photo-26139-large

Zdecydowana większość Polaków przy zakupie wymarzonego lokum decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego

Marża kredytowa to składnik oprocentowania kredytu ustalany na cały okres planowanej spłaty. Oprócz wysokości wkładu własnego, jaki kredytobiorca był w stanie przeznaczyć, na jej wysokość ma wpływ sama kwota pożyczki oraz zdolność kredytowa. Nie można zapominać również o prowizji, którą bank nalicza jednorazowo za udzielenie kredytu. Część banków wysokość prowizji uzależnia od poziomu marży.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga również pewnego zabezpieczenia, które nieuchronnie wiążą się z pewnymi dodatkowymi kosztami. Ubezpieczona musi być również nabywana nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie zaciąganego kredytu. Warto przy tym wiedzieć, że nagły przypływ gotówki i chęć wcześniejszej spłaty zobowiązania nie zawsze będzie korzystny dla kredytobiorcy. Większość banków pobierze za to dodatkowe opłaty, dlatego warto już na etapie podpisywania umowy zwrócić uwagę na punkt dotyczący przedterminowej spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny dopasowany do każdego

Na zakup mieszkania na kredyt decyduje się ogromna liczba Polaków, dlatego banki oferują coraz to nowsze możliwości finansowania nieruchomości. Nie wszystkie z nich będą na tyle uniwersalne i komfortowe, by odpowiadały w każdym przypadku i wszystkim starającym się o kredyt mieszkaniowy.  Sam proces może wydawać się długi i mozolny, jednak okazuje się, że nie zawsze musi tak być. Z pomocą specjalisty można uporać się z formalnościami w niedługim czasie i cieszyć się z nabycia nowego domu szybciej niż nam się wydaje.

Dziś w Internecie dostępne są różnego rodzaju kalkulatory hipoteczne, pozwalające wyliczyć zdolność kredytową. Takie obliczenie jednak nigdy nie będzie na tyle dokładne i wiarygodne jak podczas konsultacji z profesjonalistą pracującym w branży kredytowej od lat. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości funkcjonuje wyspecjalizowany dział zajmujący się finansowaniem zakupu nieruchomości, jakim jest Tyszkiewicz Finanse. Wieloletnia doświadczenie w sektorze kredytów hipotecznych oraz współpraca z najważniejszym bankami pozwala pracującym w nim specjalistom na wskazanie wszystkich wad i zalet aktualnych ofert kredytowych na rynku nieruchomości.

pexels-photo-large (3)

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata, dlatego przy jego zaciąganiu warto skorzystać z rady profesjonalisty

Dział Finanse gwarantuje dopasowanie oferty indywidualnie na miarę klienta, oszczędność czasu oraz fachową wiedzę i doradztwo oparte na wieloletnim doświadczeniu. Kupujący na kredyt klient będzie miał szansę w jednym miejscu porównać wszystkie oferty dostępne aktualnie na rynku, a oprócz tego bezpłatnie skorzystać z konsultacji i porad na każdym etapie spłacania zobowiązania.

Zaciąganie pożyczki na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat nie należy do łatwych decyzji. Ma jednak prowadzić do nabycia tak cennego towaru, jakim jest nowy dom czy mieszkanie. Zdecydowana mniejszość kupujących jest w stanie od razu zapłacić za nabywaną nieruchomość, bez konieczności zaciągania pożyczki. Grunt to wybrać ofertę, która będzie idealnie pasować do naszych wydatków i możliwości finansowych.

Chcesz kupić nieruchomość na kredyt? Skontaktuj się z naszym biurem, a specjaliści z Działu Tyszkiewicz Finanse pomogą Ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz możliwości. Wejdź na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *