Kupujesz mieszkanie? Sprawdź te do remontu

painting-black-paint-roller-medium-001
Strona główna » Kupujesz mieszkanie? Sprawdź te do remontu

Na rynku nieruchomości coraz częściej pojawiają się oferty przeznaczone do remontu, chociaż ich ilość nie przekracza na razie kilku procent wśród wszystkich dostępnych ofert. Niektórych potencjalnych kupców taka opcja od razu zniechęca, inni przeglądają tylko takie mieszkania i domy.

Duże okazje i różnice cenowe

Część z osób poszukujących idealnego M, sprawdza tylko nieruchomości przeznaczone do remontu, które będzie można urządzić od podstaw po swojemu. Często rozbudowane bazy biur nieruchomości kryją prawdziwe okazje takich domów i mieszkań na sprzedaż, które mają niezwykły potencjał i jednocześnie bardzo niską cenę. Tego typu inwestycje cieszą się niesłabnącą popularnością. To znak również dla sprzedających, którzy mają mieszkanie w złym stanie i uważają, że już nic nie da się z nim zrobić. Zawsze można je sprzedać! Będzie trzeba się jednak liczyć ze znacznym obniżeniem ceny dla potencjalnego kupca, mimo np. świetnej lokalizacji.

Takie nieruchomości, które po zakupie trzeba poddać mniejszej lub większej renowacji, są zwykle dużo tańsze niż nowe mieszkania, praktycznie gotowe do wprowadzenia się. Za przykład niech posłuży nieruchomość zlokalizowana w Gdańsku na Przymorzu – jednej z dzielnic, w których tempo sprzedaży mieszkań w Trójmieście nie zwalnia nawet na chwilę.

Kasia-Zamorowska-blogKawalerka na Przymorzu gotowa do zamieszkania, to koszt blisko 230 tysięcy złotych, przy czym nieruchomość o mocno zbliżonym metrażu, jednak wymagająca odnowienia można kupić już za 160 tysięcy. Tak samo wygląda sytuacja z mieszkaniem składającym się z dwóch pokoi. Taka gotowa nieruchomość będzie kosztować blisko 300 tysięcy, a przeznaczona do remontu nawet do 80 tysięcy złotych mniej. – przykład różnicy związanej z kosztami mieszkań o różnym standardzie omawia Katarzyna Zamorowska, Specjalista ds. sprzedaży rynku wtórnego w Tyszkiewicz Nieruchomości.

Mieszkanie do remontu nie dla wszystkich

Z opcji kupna mieszkań do remontu najczęściej korzystają osoby, które nie chcą wprowadzać się do nowego lokum “od zaraz”, ale mają sporo czasu na przygotowanie go i wykończenie wedle własnego gustu, aż po najmniejsze detale. Wtedy takie przygotowania mogą trwać nawet kilka miesięcy, jednak ostateczny efekt już po tym, jak ekipa remontowa opuści mieszkanie, wart jest zwykle nawet długiego oczekiwania.

Mimo że często bardzo opłacalne, nieruchomości do remontu nie są opcją idealną i uniwersalną dla wszystkich poszukujących własnego lokum. Na przykład osoby starsze, które coraz częściej decydują się na zamianę swoich domów na mniejsze, kompaktowe mieszkanie, wybiorą raczej nieruchomość “pod klucz”. Taka opcja nie wymaga długotrwałych przygotowań, a więc oszczędza i czas i siły seniorów, którzy na pewno wolą już mieć wszystko prawie “gotowe” i nie musieć pilnować pracy remontujących ich przyszłe mieszkanie fachowców.

brush-painting-paint-brushes-8133-large

Czasami remonty wiążą się z długotrwałymi pracami, które mogą nie zachęcać do kupna nieruchomości

Poza tym, duże znaczenie maja tu też kwestie finansowe. Nie zawsze mieszkanie przeznaczone do remontu, w ostatecznej kalkulacji może wyjść dużo taniej niż te do zamieszkania od zaraz. Koszty związane z remontem mieszkania, w tym z wymianą mebli na nowe oraz wszystkich niezbędnych sprzętów we własnym zakresie, mogą okazać się o wiele bardziej obciążające domowy budżet – potwierdza Katarzyna Zamorowska.

Złota rączka w gronie znajomych?

Kupując mieszkanie do remontu, podczas gdy planuje się przeprowadzić go na własną rękę lub z pomocą bliskich, często jednak przyczyni się do niemałych oszczędności. Jeśli w gronie znajomych lub rodziny znajduje się złota rączka ze smykałką do prac budowlanych i remontowych, taka renowacja okaże się bardzo opłacalna. Tym bardziej, że materiały potrzebne do wykonania takiego remontu, można we własnym zakresie nabyć w sklepach budowlanych w bardzo dobrych cenach.

table-white-home-interior

Odświeżone w ciekawy sposób meble, zyskują drugą młodość

Zwykle po zakupie mieszkania przeznaczonego do generalnego remontu, trzeba zacząć jego renowację od podstaw. Do zakresu początkowych prac zaliczają się działania związane z wyrównywaniem ścian, sufitów i podłóg, które są chyba najbardziej ciężkie i żmudne. Przyczyniają się już jednak do znacznej zmiany wyglądu remontowanych wnętrz. Po ich wykonaniu, pozostałe zmiany będą już na pewno przyjemniejsze dla osób, które je przeprowadzają.

Okna i drzwi niekiedy nie są aż w takim złym stanie, żeby całkowicie wymieniać je na nowe. Poza tym jeśli poprzedni właściciel zostawił w mieszkaniu jakieś meble i działające sprzęty, to po wszystkich podstawowych remontach i malowaniu, ich renowacja może być końcowym, o wiele mniej nużącym zabiegiem. Przy odświeżaniu ich według własnych upodobań i dostosowywaniu do aranżacji wnętrz, barierą ograniczającą nowego właściciela będzie tylko własna kreatywność.

Remont nieruchomości opłacalną inwestycją

Na zdjęcia ofert z mieszkaniami do remontu, na pewno nie reaguje się na tak, jak na profesjonalnie przygotowane do sesji nieruchomości. Mimo to, niezachęcające na pierwszy rzut oka ogłoszenia, mogą okazać się świetnym wyborem i po generalnym remoncie zyskać nie tylko na wyglądzie, ale i na wartości. Zdarzają się osoby, dla których mieszkania do remontu są doskonałą inwestycją, i to na sporą skalę. Skupowanie takich nieruchomości, doprowadzanie ich do lepszego stanu i późniejsze wynajmowanie, może zwrócić się ich właścicielowi z nawiązką. Poza tym, takie oferty często można znaleźć w bliskim sąsiedztwie lub nawet w samym centrum miasta, gdzie ciężko o nowe budownictwo, a mieszkania zadbane i po remoncie będą bardzo dużo droższe.

pexels-photo-45072-large

Wyremontowane już mieszkanie jest często świetną opcją inwestycyjną

Nawet jeśli proces remontu może bardzo zniechęcać, warto przy wyborze nieruchomości przemyśleć zupełnie inne kwestie i podliczyć wszystkie przewidywane koszty. Remont i urządzenie mieszkania po swojemu, może okazać się dużo tańsze niż szukanie nieruchomości pod klucz, w której przyszły właściciel może chcieć jednak ostatecznie coś zmienić, co wiąże się już z kolejnym kosztem dodatkowym. Poza tym, decydując się na remont można trafić na mieszkanie o dużo większym metrażu. Wiedzą o tym m.in. inwestorzy, którzy finanse przeznaczają na mieszkania w złym stanie, po czym w niedługim czasie zaczynają na nich niemało zarabiać.

Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie do remontu? Skontaktuj się z naszym biurem! Specjaliści Tyszkiewicz nieruchomości pomogą Ci przy sprzedaży, poszukiwaniach i transakcji. Zadzwoń – 58 558 53 53 lub sprawdź gotowe oferty na www.tyszkiewicz.pl

1 Comment

  • Krzysztof Wojtowicz pisze:

    Witam,interesuja mnie mieszkanie do generalnego remontu o pow. do 50 qm z wlasna aranzacja (Trojmiasto) ,chetnie w kamienicy o wysokich sufitach ,wysokich ,starych do renowacji drzwiach,stare jak i nowe budownictwo ,cos atrakcyjnego,nie jestem zainteresowany mieszkaniem na peryferiach trojmiasta,dziekuje za kazda oferte
    z poszanowaniem
    Krzysztof Wojtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *