Leśne Zacisze: domy pełne spokoju

Strona główna » Wpisy » Leśne Zacisze: domy pełne spokoju

Jaki rodzaj nieruchomości najlepiej spełni oczekiwania i wymagania młodego małżeństwa z dziećmi? Na takie pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jedni swoje gniazdko wić będą w trzypokojowym mieszkaniu w bloku na środku osiedla z wielkiej płyty, inni wybiorą stary dom odziedziczony po dziadkach, jeszcze inni zdecydują się na wynajem. W większości przypadków wiodącym czynnikiem będzie zasobność portfela. Jeśli chodzi o średnią półkę cenową, od kliku lat na popularności zyskują podmiejskie domy szeregowe, które kupić można za tyle, ile kosztuje dwupokojowe mieszkanie w mieście.

Marzenie o własnym domu w nas nie słabnie. Ponad 75 proc. Polaków mieszkających w dużych miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, chce mieszkać w domu jednorodzinnym – wynika z badań Aegis Media przy współpracy z SMG/KRC. Dom szeregowy to opcja w sam raz na dobry start dla młodej pary z dziećmi lub planami powiększenia rodziny. Tego typu nieruchomość pozwala domownikom na niezależność i poczucie wolności nieosiągalne dla mieszkańców bloku, jednocześnie zachowując przy tym ekonomikę kosztów.

Jedną z takich propozycji jest Kompleks Leśne Zacisze w Baninie. Inwestycja, to dwa szeregi umiejscowione w spokojnej i stosunkowo mało zabudowanej części Banina, przy ul. Łąkowej. Lokalizacja jest wybitnie urokliwa. Tuż obok budynków znajduje się zielony zagajnik, wokół rozciągają się niezabudowane, pełne pięknej przyrody, pagórkowate tereny Kaszub. Te komfortowe domy Banino oferuje zwłaszcza osobom, którym zależy na ciszy i bliskim kontakcie z naturą.

lesne 11

 

Przy projektowaniu kompleksu, deweloper, trójmiejska firma Bilders, szczególną uwagę zwróciła na odpowiedni metraż pomieszczeń. Dlatego też, Leśne Zacisze to jedne z największych domów w Baninie. Lokale mają od 120 do 140 metrów kwadratowych powierzchni, są piętrowe, czteropokojowe lub pięciopokojowe, a w bryle budynku, co nie jest wcale takie częste w przypadku domów szeregowych, zmieścił się nawet garaż.

Do każdego domu przynależy ogród, zapewniający spore możliwości aranżacyjne. Po odpowiednim zagospodarowaniu, pozwoli na codzienny relaks w postaci popołudniowej filiżanki kawy na świeżym powietrzu. A jeśli ktoś wolałby pić kawę na tarasie, wybrukowany taras z miejscem na stół i towarzyszące mu krzesła zapewniono od frontu budynku. Całość znajduje się na ogrodzonej działce z dobrym dojazdem w postaci mało uczęszczanej drogi.

Oprócz rozsądnej ceny, która kształtuje się na poziomie 350 – 400 tysięcy złotych, niewątpliwym plusem wyboru takiej propozycji, jest fakt, że odbiór domów zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku. To oznacza, że wiosną będzie można zasadzić kwiaty i ozdobne krzewy we własnym ogrodzie, a święta wielkanocne spędzić z całą rodziną i gośćmi przy stole w swoim nowym domu.

lesne 2

Kupując lokal w Leśnym Zaciszu, zyskuje się dom w stanie deweloperskim, co oznacza, że najbardziej skomplikowany zakres prac został już zakończony. Położone są instalacje, wstawione okna i drzwi, na miejscu jest również brama garażowa. W środku znajduja się drewniane sosnowe schody oraz sosnowa podłoga na piętrze. Pozostaje wybranie kolorów ścian, podłóg na parterze i materiałów do łazienki i kuchni.

Leśne Zacisze usytuowano w spokojnej, górnej części Banina, w której znajdują się najstarsze zabudowania miejscowości. Z tego obszaru kilka minut pieszo idzie się do nowoczesnej szkoły podstawowej. Równie blisko jest do biedronki, odrobinę dalej, bo około kwadrans marszu, znajduje się centrum Banina z pętlą autobusową, przychodnią, kościołem i kompleksem handlowo usługowym.

Z samego Banina niezwykle blisko jest do Trójmiasta. Do centrum Gdańska jedzie się zalewie 20 minut, a w niecałe 10 minut można dotrzeć na obwodnicę. Od jesieni dojazd usprawni Pomorska Kolej Metropolitalna. Do jej przystanku transport samochodem z centrum Banina zajmie dosłownie chwilę, a w 10 minut bez problemu dojedzie się tam rowerem. Przy stacji znajdzie się duży parking typu park and ride, na którym bezpłatnie można będzie zostawić samochód, by po Gdańsku szybko i ekologicznie przemieszczać się komunikacją miejską.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *