Marketing nieruchomości – skuteczne wsparcie Agenta

Strona główna » Wpisy » Marketing nieruchomości – skuteczne wsparcie Agenta

Na skuteczność Agenta Nieruchomości składa się kilka bardzo istotnych czynników. Wszystko opiera się na pracy w dobrym zespole, kierowanym przez odpowiedniego kapitana, czyli zarząd i kierowników. Jednak z racji tego, że rynek nieruchomości jest bardzo wymagający, nowoczesny agent potrzebuje także dodatkowego wsparcia pod względem narzędzi, skutecznej promocji ofert i reklamy. W przypadku dobrego biura, w tym miejscu wkracza dział marketingu.

Pomocna dłoń
Siła sprawnego marketingu zapewnia agentom duże wsparcie podczas pracy z ofertą. Dba m.in. o wysokie pozycje ofert na portalach ogłoszeniowych, podbijając ich miejsce na listach w wynikach wyszukiwania. Wspierając pracę agenta, marketing wykorzystuje także inne kanały komunikacji. Są nimi np. media społecznościowe, takie jak Facebook, którego możliwości dotarcia do danych grup docelowych klientów są wręcz nieograniczone. Dostarczanie ciekawych treści na bloga, mailing do klientów poszukujących nieruchomości, to także część pracy zespołów marketingowych dbających o skuteczność pracy agenta. Dodatkowo, tak wspierany agent korzysta z reklamy bannerowej biura w internecie czy reklamy outdoorowej np. w formie billboardów.

Marketingowa drużyna wspiera agentów w przygotowaniach coraz bardziej popularnych Dni Otwartych w nieruchomości. Wiele sił wkłada także w organizację stoisk podczas targów nieruchomości, gdzie ostatecznie to agent ma okazję nawiązać nowe kontakty z osobami zainteresowanymi zakupem lub sprzedażą nieruchomości. Kolorowe foldery reklamowe z propozycjami biura trafiają wtedy w ręce sporej ilości klientów.

pexels-photo-87584

Sprawny system

Biorąc pod uwagę wsparcie sprzedaży, warto wspomnieć o bardzo istotnym narzędziu do obsługi ofert, którym jest np. system EstiCRM. Służy on agentom do gromadzenia wszelkich niezbędnych informacji dotyczących ofert oraz klientów. Dzięki niemu praca z ofertami jest znacznie ułatwiona i zautomatyzowana. Agenci zyskują czas i wygodę pracy z ofertą. Dlaczego łączymy to z tematem marketingu Tyszkiewicz Nieruchomości? Dział ten, wraz z innymi pracownikami biura współtworzył nowe oprogramowanie dla biur nieruchomości od samego początku jego istnienia. Z efektu finalnego korzystają nasi agenci.

Jakość

Nie każdy musi być specjalistą od grafiki czy mieć zdolności fotograficzne. A takie rzeczy odgrywają istotną rolę w dobrym przygotowaniu oferty. Stworzenie ciekawego opisu, czasem może sprawić agentowi problem, zwłaszcza, gdy dopadnie go zwykły brak weny. Ofertę warto też pokazać w ciekawej formie np. użytkownikom Facebook’a. W takich wypadkach agenci dobrego biura bezwzględnie mogą liczyć na pomoc doświadczonego copywritera czy grafika komputerowego. Poza pomocą w przygotowaniu ofert, marketingowiec sprawdza też ich jakość. Pracownicy marketingu przeprowadzają szkolenia dla innych pracowników, by przekazać im najważniejsze informacje i narzędzia, które mogą wykorzystywać podczas pracy z ofertą i klientem.

puzzle-654957_1920

Skuteczność

Dzięki różnego rodzaju działaniom, wsparcie marketingowe podnosi skuteczność obsługi biura. Wykorzystywanie choćby samego online marketingu ma zapewnić łatwiejsze dotarcie zainteresowanych do ofert biura. Wspierana reklamą strona www generuje bardzo dużo odwiedzin klientów. To ważne dla agentów, którzy obsługują zapytania napływające w sprawie ich ofert. Warto stosować się do najnowszych trendów i udogodnień ułatwiających wyszukanie wymarzonej oferty czy nawiązanie szybkiego kontaktu z agentami. Podążając za zmieniającą się rzeczywistością, biuro Tyszkiewicz Nieruchomości już od wielu miesięcy zapewnia kontakt z agentem online dostępnym w godzinach pracy biura. Można się z nim połączyć poprzez zamieszczony na stronie www czat. Dzięki niemu klienci są w stanie porozumieć się z obsługą biura online, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla obu stron. Jeśli Twoja oferta znajdzie się w bazie Tyszkiewicz Nieruchomości, możesz mieć pewność, że będzie wypromowana na wszelkie sposoby, co zapewni szybką i skuteczną sprzedaż Twojego domu, mieszkania bądź działki.

Wartość dla klienta i wygoda dla agenta

Co to wszystko daje klientom biura Tyszkiewicz Nieruchomości? Pewność, że ich oferty są w dobrych rękach, zarówno agentów, jak i specjalistów od działań reklamowych. Dział marketingu zapewniając wsparcie agentom, odciąża ich w niektórych kwestiach, zajmujących bardzo dużo czasu. Dzięki temu agent może poświęcić więcej uwagi klientowi i jego sprawom. Marketing to swojego rodzaju zaplecze, które sprawia, by oferta trafiła w każdy kanał promocji. Mając świetne, rozbudowane wsparcie na miejscu, nie ma konieczności korzystania z usług przypadkowych firm reklamowych. Agent Tyszkiewicz Nieruchomości przychodząc do zaprzyjaźnionego działu marketingu, znajdującego się w pokoju obok, może liczyć na szybką pomoc w promocji ofert i skuteczne załatwienie wszystkich nurtujących go spraw.


 

Sprawdź jak działamy!  Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *