MDM 2017 – czas ucieka

Strona główna » Wpisy » MDM 2017 – czas ucieka

Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród singli jak i rodzin z dziećmi. W związku z tym, jeśli chcemy skorzystać z opcji tego typu dofinansowania zakupu nieruchomości musimy się spieszyć. W tym momencie pula przeznaczona na 2016 rok została wykorzystana. Co więcej, możliwości na rok 2017 również są już o połowę mniejsze. Po pierwszym kwartale 2016 roku wstrzymano przyjmowanie wniosków kredytowych z wypłatą dofinansowania w 2017 roku. Kolejna pula na 2017 zostanie odblokowana na początku stycznia.

Z racji możliwych problemów związanych z ilością zainteresowanych dofinansowaniem wypłacanym na 2017 rok, banki przygotowały dodatkowe zasady obsługi. Już od początku grudnia 2016 r. Klienci mogą składać wniosek o kredyt w celu zbadania zdolności kredytowej oraz przygotowania i skompletowania niezbędnych dokumentów. Dzięki podjęciu kroków w grudniu i realizacji potrzebnych działań, po odblokowaniu puli dofinansowania na przyszły rok będzie możliwa szybka rejestracja w oddziałach banków na platformach BGK i przygotowanie umowy kredytowej. Wszystko to zdecydowanie usprawni całą procedurę.
Oferta biura Tyszkiewicz Nieruchomości obejmuje doradztwo finansowe. Specjaliści wspomagają Klientów w sprawach kredytowych. Dzięki wielu możliwościom i współpracy z bardzo dużą ilością banków, doradcy są w stanie wynegocjować dla zainteresowanych świetne warunki.

Program MDM umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupu mieszkania

Program MDM umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupu mieszkania

Wielu Klientów biura Tyszkiewicz Nieruchomości skorzystało już z opcji MDM i kupiło swoje wymarzone „cztery kąty” z oferowanych przez biuro inwestycji z rynku pierwotnego. Zapytaliśmy niektórych z nich o wrażenia i opinie związane z możliwością skorzystania z dofinansowania MDM. Oto ich historie.

Asia i Marek są małżeństwem od kilku lat. Po ślubie zaczęli wynajmować dwupokojowe mieszkanie w centrum Gdańska, w którym swoje pierwsze kroki stawiał ich syn Jaś. Po czasie rodzina powiększyła się o jeszcze jednego członka – córeczkę Anię. Jakiś czas temu para doszła do wniosku, że mieszkanie stało się zdecydowanie za małe dla nich i dwójki pełnych energii dzieci. Życie w samym centrum hałaśliwego miasta, też przestało im się podobać. Zaczęli marzyć o własnym domu na przedmieściach, gdzie będą mogli cieszyć się ze świeżego powietrza i swobody. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami, zdecydowali się na dom z inwestycji Kameralne Banino. Skorzystali z dofinansowania z programu MDM, które pomagała zorganizować im Aleksandra Witka, doradca finansowy z biura Tyszkiewicz Nieruchomości. Ich wybór padł na dom w cenie 264 000 zł. Dzięki programowi MDM dostali 42 907,50 zł dofinansowania na zakup. Pomoc Aleksandry w ustanowieniu preferencyjnych warunków dla Asi i Marka sprawiła, że miesięczna rata kredytu została ustanowiona na jedyne 1008,92 zł. Jest to kwota o wiele niższa niż ta, którą musieliby przeznaczyć na wynajem mieszkania. Będą mogli w końcu zamieszkać „na swoim” oraz zapewnić sobie i swoim dzieciom świetne warunki do życia za miastem.

Domy z inwestycji Kameralne Banino wpisują się w kryteria programu MDM

Domy z inwestycji Kameralne Banino wpisują się w kryteria programu MDM

Agnieszka jest singielką, której życie wypełnione jest ciągłą pracą. To osoba bardzo ambitna, która zawsze dąży do spełnienia postawionych sobie celów i marzeń. Życie na garnuszku u rodziców zdecydowanie odbiegało od jej pomysłu na siebie. Postanowiła więc kupić swoje mieszkanie. Pełna determinacji odwiedziła biuro Tyszkiewicz Nieruchomości i poprosiła o pomoc w poszukiwaniu idealnego lokum. Agnieszka jest bardzo wymagająca, lecz po kilku prezentacjach z agentem znalazła wymarzone mieszkanie na Osiedlu Sasankowym w Rotmance, położonej obok Pruszcza Gdańskiego. Dla Agnieszki jednym z najważniejszych kryteriów było młode sąsiedztwo oraz dobry dostęp do obwodnicy. Osiedle Sasankowe było strzałem w dziesiątkę. Na mieszkanie o powierzchni 52,5m2 w cenie 199 000 zł, Agnieszka uzyskała ponad 21 000 zł dofinansowania z programu MDM: „ Jestem bardzo zadowolona, lokal wyceniony na 199 tysięcy kupiłam w cenie niewiele ponad 177 tysięcy. Dodatkowo, nie musiałam mieć wkładu własnego, gdyż dofinansowanie pokryło wymagany przez bank wkład własny 10%. Dzięki dofinansowaniu mogłam zaciągnąć mniejszy kredyt i niższą ratę – tylko 810,20 zł. Program MDM to świetna opcja, którą szczerze polecam. A z pomocą doradcy z biura Tyszkiewicz Nieruchomości, nawet załatwianie formalności było czystą przyjemnością. Pełen profesjonalizm.”

Osiedle Sasankowe to świetna opcja dla młodych, zdecydowanych na kupno mieszkania w dobrej lokalizacji

Osiedle Sasankowe to świetna opcja dla młodych, zdecydowanych na kupno mieszkania w dobrej lokalizacji

Kolejną, równie atrakcyjną opcją jest Osiedle Pogodno w Rokitnicy znajdującej się przy Pruszczu Gdańskim, około 20 min. jazdy od Gdańska. Jest to świetna lokalizacja dla aktywnych, młodych ludzi oraz par z dziećmi. Mieszkańcy mogą skorzystać z udogodnień takich jak liczne sklepy, przedszkole, szkoła, basen czy czy klub fitness, które znajdują się w okolicy. W ofercie osiedla znajdziemy mieszkania z ogrodem bądź dwupoziomowe z antresolą, którą można zaaranżować na przykład na wymarzoną sypialnię dla najmłodszych. Cała przestrzeń została dobrze przemyślana i funkcjonalnie zaprojektowana, aby przyszłym lokatorom żyło się wygodnie. Mieszkania są bez­czyn­szowe i, tak jak powyższe propozycje, dostępne w pro­gra­mie MDM. Ich powierzchnia wynosi od 44,5 do 70,9 m2. Przy­kła­dowa cena z dopłatą MDM dla rodziny z dwójką dzieci, na mieszkanie o powierzchni 52,5 m2 wynosi 197 093 zł, przy cenie ofertowej 240 000 zł.

Jak widać, program Mieszkanie dla Młodych to bardzo dobre rozwiązanie dla poszukiwaczy nowego miejsca do życia. Przypominamy więc, że warto się pospieszyć, jeśli chcemy skorzystać z puli na 2017 rok. Doradcy finansowi biura Tyszkiewicz Nieruchomości chętnie pomogą wszystkim zainteresowanym we wszystkich formalnościach.

Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w programie MDM? Czas ucieka, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *