MDM 2018 – ostatnia szansa

Strona główna » Wpisy » MDM 2018 – ostatnia szansa

Został już tylko miesiąc, aby skorzystać z dopłaty w programie Mieszkanie Dla Młodych. W styczniu 2018 rusza ostatnia pula rozchwytywanego dofinansowania na zakup nieruchomości. Kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc w zakupie nowego miejsca na ziemi i rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu dla osób spełniających wymogi programu wynosić będzie 380 mln złotych.

Co nieco o programie MDM mogliście już znaleźć na naszym blogu, jednak warto jeszcze raz podsumować najważniejsze kwestie związane z dotacjami rządowymi. O co właściwie chodzi w MDM i kto może z niego skorzystać? Głównym założeniem jest wsparcie osób do 35 roku życia. Mogą być to zarówno związki małżeńskie, małżeństwa z dziećmi, jak i osoby samotne, potocznie nazywane singlami. Osoby te mogą składać wnioski na dofinansowanie zakupu pierwszej nieruchomości, jaką jest mieszkanie bądź dom. Dlatego jest to świetny program na start dla ludzi młodych wkraczających w dorosłość lub zaczynających kolejny, ważny etap w życiu. Dla rodzin wielodzietnych, czyli posiadających troje bądź więcej dzieci, przewidziane są mniej radykalne kryteria dotyczące wieku, posiadania nieruchomości i metrażu.

pexels-photo-377058

Rodziny posiadające od trójki dzieci w górę także mogą skorzystać z opcji MDM. Tutaj kryteria są nieco inne. Wiek dzieci, o których mowa nie może przekroczyć 25 lat. Muszą one także być w trakcie nauki. W tej opcji rodzice mogą być posiadaczami innej nieruchomości, a ich ilość wiosen nie jest istotna w trakcie starania się o dofinansowanie. Rodziny posiadające trójkę i więcej dzieci mogą kupić także nieruchomość o większym metrażu.

Bardzo ważna jest wcześniej wspomniana powierzchnia nieruchomości oraz cena jaką sprzedający chciałby uzyskać za 1m2. Maksymalny metraż dla mieszkań to 75m2, a dla domów 100m2. Granica limitu przesuwa się w górę w momencie posiadania przez wnioskodawcę przynajmniej trójki dzieci i wynosi kolejno 85m2 i 110m2. Należy pamiętać, że mowa tu o powierzchni użytkowej, do której program nie zalicza dodatkowych pomieszczeń takich jak np. spiżarnia, pralnia itp.

Jak to wszystko się odbywa? Kwota jaką możemy uzyskać uzależniona jest od powierzchni lokalu, który chcemy nabyć oraz od liczby dzieci. Co ciekawe, w zależności od naszej sytuacji, kwota możliwa do uzyskania w niektórych przypadkach może wynieść nawet ponad 100 tys. zł. Jest to całkiem spory zastrzyk finansowy. Kupujący zaciąga kredyt na sumę powstałą po odliczeniu dofinansowania oraz ewentualnego wkładu własnego kredytobiorcy. Dofinansowanie zostaje wypłacone bezpośrednio na konto sprzedającego. Ceny za 1m2 nie mogą także przekraczać podanych limitów. Łatwo można je sprawdzić prosząc o pomoc specjalistę zajmującego się kredytami. Takich specjalistów znaleźć możecie w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości.

pexels-photo-27345

Specjalista ds. kredytowych pomoże przygotować wszelkie niezbędne dokumenty. Doradzi także jaka nieruchomość wpisuje się w kryteria programu, podliczy wysokość dofinansowania i ustali wszelkie najistotniejsze kwestie. Dopasuje także najatrakcyjniejszą ofertę banku i przygotuje wnioski kredytowe. Dział finansowy Tyszkiewicz Nieruchomości współpracuje z ponad 20 bankami, dlatego Klienci mogą mieć pewność, że oferta, którą dostaną będzie szeroka i skrojona pod ich możliwości.

Należy jednak pamiętać, że czas ucieka, a zainteresowanie programem co roku jest ogromne, co mocno podkreśla Daniel Banaś, starszy specjalista ds. kredytów hipotecznych w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości:

„W dniu 02.01.2018 zostanie udostępniona przez Bank Gospodarstwa Krajowego ostatnia pula dofinansowania z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” Jest to duża szansa dla klientów, którzy chcą zakupić nieruchomość zarówno na rynku pierwotnym jak również wtórnym i uzyskać przy okazji takiego zakupu bezpośrednie dofinansowanie wkładu własnego w wysokości od 10% do nawet 30% ceny zakupu. Jeśli chcemy skorzystać z tego programu, musimy rozpocząć procedury jak najszybciej, żeby nikt nas nie ubiegł. Wszystkie poprzednie pule MDM rozeszły się w niewiarygodnie szybkim tempie. Pamiętajmy też, że to ostatnia szansa na skorzystanie z MDM, gdyż po 2018 roku program rządowy zostanie zlikwidowany.”
Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego programu, sprawdzić czy spełniasz kryteria przyznania dofinansowania skontaktuj się bezpośrednio z naszymi specjalistami z działu kredytów hipotecznych Tyszkiewicz Finanse.

danielbanas03

 

 

Daniel Banaś: 784 071 102

 

 

Aleksandra_Witka

 

 

Aleksandra Witka: 666 034 456

 

Rozpocznij procedurę kredytową już dziś i zwiększ swoją szansę na uzyskanie dofinansowania w styczniu 2018 roku.


Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zacząć nowy etap swojego życia? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji z Trójmiasta i Kaszub.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *