Metamorfoza pokoju dziecięcego – komfort i modne rozwiązania

Strona główna » Metamorfoza pokoju dziecięcego – komfort i modne rozwiązania

Pokój dziecka to miejsce spełniające kilka funkcji. Jest oazą do wyciszenia i odpoczynku, placem szalonych zabaw, czy kącikiem naukowym. Dziecko powinno czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo oraz chętnie spędzać w nim czas. Metamorfoza pokoju dziecięcego może być wspaniałym prezentem na nadchodzący dzień dziecka. Chcąc uszczęśliwić swoją pociechę nowym pokojem warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Jaki styl i i rozwiązania rządzą w obecnym sezonie? Sprawdźmy.

Wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na co postawiono największy nacisk w 2022 roku i na czym powinno opierać się urządzanie pokoju dziecięcego? Przede wszystkim na zapewnieniu poczucia pełnego komfortu dla jego mieszkańca, począwszy od dobranej kolorystyki, przez światło, po umeblowanie. Każdy szczegół i dodatek powinien sprawiać, by dziecko czuło się jak najlepiej w swojej przestrzeni.

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie pokoju i możliwości wpadania światła naturalnego. Zbyt mocne sztuczne światło może utrudniać w skupieniu, drażnić i powodować złe samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie światła punktowego, które można dobierać wedle potrzeb. Dla niektórych maluchów, ważna jest również lampka przy łóżku, odstraszająca nocne koszmarki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Childhome Polska (@childhomepolska)

Aby zapewnić dziecku potrzebne mu możliwości regeneracji oraz komfort snu, także w trakcie dnia, warto zainwestować w grube zaciemniające zasłony bądź rolety. Ogromnie istotny jest także dobór wygodnego łóżka o komfortowej wysokości oraz materaca. Materac oraz pościel powinny mieć właściwości hipoalergiczne. Miękkie, grube dywany, poduszki czy maty, zapewnią bezpieczeństwo i przyjemność zabawy na podłodze.

Styl eko i minimalizm w pokoju dziecięcym

Życie w zgodzie z naturą wciąż wiedzie prym w naszych wnętrzach. Styl eko w pokoju dziecięcym to mocny trend 2022 roku. Jak wprowadzić go we wnętrzu malucha? Najważniejsze jest dobieranie mebli, dekoracji czy zabawek wykonanych z w pełni naturalnych materiałów. Należą do nich drewno, bawełna, len czy bambus. Drewniane czy lniane zabawki są nie tylko przyjazne środowisku, ale także bardzo urocze i stanowiące piękne dodatki do dziecięcego pokoju. Styl eko charakteryzuje się delikatną kolorystyką w barwach ziemi. Królują w nim zielenie, brązy, odcienie beżu oraz biel. Świetnie sprawdzą się także wszelkie motywy roślinne. Ze stylem eko łączy się także modny minimalizm. Proste, świeże, jasne wnętrze, pozbawione zbędnych bibelotów, mimo swojej surowości wspaniale sprawdzi się również w dziecięcym pokoju. Tu przeważającym motywem jest biel, z prostymi dodatkami w drewnie lub czarnymi akcentami. Dwa wymienione style dobrze sprawdzą się zarówno dla dziewczynki i chłopca.

Kolorowy zawrót głowy

Kolejny trend w pokoju dziecięcym to mocne akcenty kolorystyczne. Chcąc uzyskać ciekawy efekt warto połączyć ze sobą mocno kontrastujące barwy, szalone wzory i różnorakie tekstury. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to ogromnym chaosem, jednak z tej mieszaniny można stworzyć bardzo niebanalne wnętrze. Mocna niebieska ściana, czerwone poduszki, żółte krzesło, pościel w zwariowany print – o to właśnie chodzi w tym stylu. W tym wypadku można pomyśleć także o farbie tablicowej w głębokiej czerni połączonej z innymi mocnymi akcentami. Taki szalony pokój z pewnością doda pozytywnej energii naszemu maluchowi. Warto jednak pomyśleć o tym, że pokój dziecięcy powinien być także miejscem dobrym do odpoczynku i wyciszenia. W związku z tym, dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie pełnej kolorów i stymulującej strefy zabawy i nauki, od strefy snu i wyciszenia. Ciekawą opcją jest też wykorzystanie mocnego koloru wyłącznie na suficie i połączenie go z delikatnymi barwami pozostałych ścian. To bardzo modne rozwiązanie w 2022 roku nie tylko w pokojach dziecięcych. Oczywiście możliwości zależą od wielkości i rozkładu pokoju, ale jak to mówią: „dla chcącego nic trudnego”.

Metamorfoza pokoju dziecięcego może być świetnym prezentem dla Twojego malucha z okazji dnia dziecka lub urodzin. Zainspiruj się ciekawymi trendami i do dzieła!


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.