Mieszkania Gdańsk – oferty nad Bałtykiem

W Gdańskich starych dzielnicach powstaje coraz więcej nowych inwestycji
Strona główna » Wpisy » Mieszkania Gdańsk – oferty nad Bałtykiem

Gdańsk to nie tylko idealne miejsce na spędzenie wolnych dni z rodziną czy przyjaciółmi. Miasto nad Bałtykiem poleca się zarówno pod kątem turystyki, jak i zamieszkania tu na stałe.

Mieszkanie na sprzedaż? Ofert w Gdańsku pod dostatkiem

Na szukanie mieszkań w Gdańsku każda pora będzie odpowiednia. Aktualny okres wakacyjny ma to do siebie, że najwięcej na rynku mieszkań trafia w ręce studentów, którzy wybierają sobie idealne miejsce do zamieszkania na kolejny rok akademicki. Nie oznacza to jednak, że atrakcyjnych ofert nieruchomości na rynku brakuje. Podczas letnich miesięcy codziennie na portalach pojawiają się setki nowych ogłoszeń, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Gdańsk z niemal pół milionem mieszkańców, ofert mieszkań i domów na sprzedaż ma pod dostatkiem. Ze względu na wielkość miasta, największą popularnością cieszą się dzielnice najlepiej skomunikowane z innymi jego częściami, a także dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej z Gdynią, Sopotem i Małym Trójmiastem Kaszubskim. Należą do nich Żabianka, Zaspa, Przymorze, Oliwa oraz Wrzeszcz.

952823_raw

Mieszkanie rozkładowe, tak jak to zlokalizowane na Zaspie, cieszy się największą popularnością wśród poszukujących pokoi studentów

Część właścicieli mieszkań urządza je dla siebie i swoich bliskich, część klientów woli przeznaczyć je pod inwestycje i zarabiać na wynajmie. Miasto zamieszkuje ponad 100 tysięcy studentów, którzy co roku poszukują przecież lokum, gdzie mogą się zatrzymać na czas (minimum) kolejnego roku akademickiego. Tylko mały procent całości ma zapewnione miejsce w akademiku. Drugą z najpopularniejszych opcji zamieszkania wybieraną przez młodych ludzi, są mieszkania na wynajem. Taka ilość poszukujących dla siebie pokoju sprawia, że zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem jest wciąż bardzo opłacalny.

Duża liczba studentów nie tylko w Gdańsku, ale i w Gdyni oraz Sopocie, bez dwóch zdań sprzyja tego rodzaju zarobkowi. Tym bardziej, że nie tylko młodzi uczący się jeszcze ludzie korzystają z wynajmu nieruchomości. Mimo, iż ta forma nie jest w Polsce tak popularna jak posiadanie nieruchomości na własność, są grupy klientów decydujące się przy zmianie miejsca zamieszkania tylko na wynajem.

Co trzy miasta, to niejedno

Dla wielu osób, którzy poszukują mieszkań na sprzedaż nad morzem, najwżniejszym atutem Trójmiasta jest ogromna różnorodność. Mieszkańcy Gdańska mogą szukać pracy w Gdyni, a równie dobrze spędzać popołudnia czy wieczory w Sopocie. Odległość między tymi trzema miastami umożliwia codzienne przemieszczanie się między kilkoma punktami docelowymi, rozrzuconymi nawet po przeciwległych granicach Trójmiasta.

lunapark-432392_960_720

W Gdańsku zawsze jest co robić, nie tylko podczas wakacji

Wieczni podróżnicy i wszyscy ci, których nudzi spędzanie czasu w jednym miejscu, docenią Gdańsk jako największe – obok Sopotu i Gdyni – miasto z nadmorskiej metropolii. Ta opcja do zamieszkania poleca się zatem nie tylko na wakacje. Mieszkanie w Trójmieście daje dużo możliwości rekreacyjnych nie tylko młodym mieszkańcom Gdańska, Gdyni i Sopotu. Atrakcje przeznaczone wyłącznie dla uczniów czy studentów, to jedynie część całego wachlarzu aktywności jakie oferują miasta nad Bałtykiem.

Ceny mieszkań w Gdańsku

Najbardziej aktualny raport serwisu Bankier.pl podaje, że Gdańsk niezmiennie znajduje się wśród miast, gdzie oferenci wyceniają swoje lokale za około 6 tysięcy zł za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, na rynku wtórnym już od ponad kilku miesięcy nie odnotowuje się żadnych znaczących zmian. Wszyscy właściciele mieszkań na sprzedaż nie chcą wystawiać ich po cenie tańszej niż przed rokiem. Nic nie wskazuje na to, że ceny lokali w centrum będą niższe. Na spadek cen nie wpłyną nawet coraz to nowsze inwestycje deweloperskie, które wyrastają na przedmieściach metropolii jak grzyby po deszczu.

Ceny mieszkań Gdańsk (1)

* Dane pochodzą ze strony Bankier.pl http://www.bankier.pl/wiadomosc/Raport-z-rynku-mieszkan-maj-2016-7386313.html

Wszyscy poszukujący i niezdecydowani co do swoich wymarzonych nieruchomości, zawsze stają przed dylematem: rynek wtórny czy pierwotny? Inwestycje deweloperskie cechują się niższymi cenami za metr kwadratowy, są jednak w większej mierze skierowane do osób zmotoryzowanych ze względu na położenie poza centrami miast. Dojazdy do pracy, mimo iż już coraz bardziej ułatwione i szybkie, nie przekonają wielbicieli wielkomiejskiego stylu, którzy wolą czuć rytm miasta i być w posiadaniu lokum w samym centrum. Nowe mieszkania w Gdańsku wiążą się z kolei z o wiele większym kosztem samej transakcji kupna nieruchomości.

Ceny ofertowe i transakcyjne w ciągu najbliższych miesięcy i lat, na pewno będą w znacznej mierze zależały od klientów kupujących, którzy jak na chwilę obecną nie wykazują spadku zainteresowania nieruchomościami w Gdańsku. Może się to nieco zmienić w wyniku mniejszej dostępności dopłat z MdM, nic jednak nie jest jak na razie przesądzone, a wyraźnych zmian w tendencjach sprzedażowych nie widać.

Chcesz kupić mieszkanie w Gdańsku? Nasi doradcy znają to miasto jak własną kieszeń! Przyjdź do oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości osobiście lub zadzwoń – 58 558 53 53, a my pomożemy Ci w poszukiwaniach i transakcji krok po kroku. Zacznij od przejrzenia bogatej bazy ofert na www.tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *