Mieszkanie gotowe na wizytę

Strona główna » Wpisy » Mieszkanie gotowe na wizytę

Sprzedając mieszkanie bądź dom musimy wziąć sobie do serca fakt, jak bardzo istotne jest, aby je dobrze zaprezentować. Oczywiście zaczynamy od przedstawienia naszej oferty w Internecie. Piękne i profesjonalnie wykonane zdjęcia, pobudzający wyobraźnie opis – to podstawa. Potencjalny nabywca po przekroczeniu progu naszych drzwi powinien być równie zachwycony, jak w momencie, gdy zdecydował się sięgnąć po telefon i wykręcić numer do nas bądź agenta, pod którego jesteśmy opieką. Jak utrzymać świetne wrażenie kiedy dojdzie do prezentacji nieruchomości na żywo?

„To kiedy się umawiamy?”

Dobranie odpowiedniego terminu i godziny prezentacji jest bardzo istotne. Nieruchomość najlepiej prezentuje się w świetle dziennym. Nie zawsze jednak uda nam się umówić w środku dnia – wtedy większość osób zajętych jest pracą. Najczęściej proponowaną godzina jest zwykle godzina 17:00 i później. Niestety zazwyczaj na dworze robi się już wtedy ciemno. Dobrze w tym wypadku włączyć jak najlepsze oświetlenie. Jeśli mamy możliwość, umówmy się na taką godzinę, gdy słońce najlepiej gra we wnętrzu naszej nieruchomości i nadaje jej przyjemnego klimatu.

Slońce wpadające przez okno doda uroku Twojemu wnętrzu

Slońce wpadające przez okno doda uroku Twojemu wnętrzu

Warto dobrać taki dzień, gdy w mieszkaniu przebywa najmniej domowników. Tłum jest niewskazany. Przy zbyt dużej ilości osób, goście mogą poczuć się jak intruzi i mieć kłopoty z wyobrażeniem sobie swojego przyszłego życia w tym miejscu. Agenci biura Tyszkiewicz Nieruchomości zawsze starają się umawiać prezentacje w najdogodniejszych terminach, żeby jak najlepiej ukazać zalety wnętrza.

Porządek przede wszystkim

Wydaje się, że każdy sprzedający na pewno zdaje sobie sprawę z tej podstawowej zasady. Niestety nie jest to prawdą. Wciąż zdarza się, że wchodząc do prezentowanego lokalu kupujący jest zmuszony stać się na chwilę częścią wszechobecnego chaosu. Rozrzucone niedbale ubrania, stos brudnych naczyń w zlewie, zakurzone meble – to tylko początek porządkowych „grzeszków” właścicieli prezentowanych nieruchomości. Nieruchomość jest produktem, który chcemy pokazać z jak najlepszej strony. Widząc nieład już na samym wejściu, odwiedzający może zrazić się do właściciela i do samej nieruchomości. Może wydawać mu się także, że skoro właściciel nie przywiązuje wagi do porządku „z wierzchu”, ogólny stan mieszkania też pewnie ma wiele do życzenia. Poświęcenie czasu na sprzątanie nie tylko sprawi, że gość będzie miał pozytywne zdanie o kupującym, ale także dobrze poczuje się w miejscu, które potencjalnie chce kupić.

Przed prezentacją posprzątaj mieszkanie i pochowaj zbędne przedmioty

Przed prezentacją posprzątaj mieszkanie i pochowaj zbędne przedmioty

Daj swojemu gościowi pole do wyobraźni

Jak to mówią: „o gustach się nie dyskutuje”. Więc ani nie dyskutujmy, ani tym bardziej nie narzucajmy się zbytnio ze swoimi upodobaniami osobom przychodzącym na prezentację. W mieszkaniach o stonowanym wystroju kupujący będzie mógł łatwiej zwizualizować sobie siebie. Oczywiście, nie trzeba od razu zmieniać koloru ścian i robić wielkiej rewolucji. Czasem wystarczy po prostu usunąć zbyt dużą ilość ozdób, zwłaszcza tych spersonalizowanych jak rodzinne zdjęcia. Dobrze sprawdza się tu zasada – im mniej tym lepiej. Warto ukryć mankamenty, takie jak np. plama na sofie. Jeśli gość zdecyduje się na kupno naszego mieszkania i tak ją wymieni. Ważne żeby minimalne skazy nie psuły całego odbioru. Specjaliści z biura Tyszkiewicz Nieruchomości przygotowanie wnętrz do prezentacji mają w małym palcu. Aranżacja wnętrza do celów sprzedażowych, czyli tzw. home staging, to coś na czym znają się bardzo dobrze.

Działaj na zmysły zapachem

Zapach odgrywa bardzo ważna rolę podczas prezentacji nieruchomości. Dlatego, po pierwsze, należy porządnie przewietrzyć pomieszczenia. Przed prezentacją nie gotujmy mocno aromatycznych potraw. Unosząca się w mieszkaniu woń kapusty czy smażonej ryby zdecydowanie nie wpłynie dobrze na odbiór wnętrza. Bardzo ważna informacja dla palaczy – wyczuwalny przez gościa papierosowy dym jest jednym z największych błędów jaki można popełnić. Posiadacze czworonożnych pupili także powinni mieć się na baczności. Ich zapach może nie przypaść do gustu potencjalnemu kupcowi. Najlepiej przed wizytą i na jej czas wysłać swojego ulubieńca na spacer z zaufaną osobą.

Zwierzęta są cudowne, niestety mogą zostawiać nieprzyjemną woń i sierść w mieszkaniu

Zwierzęta są cudowne, niestety mogą zostawiać nieprzyjemną woń i sierść w mieszkaniu

Zapach unoszący się w mieszkaniu powinien być świeży i nasuwający dobre skojarzenia. Może być to np. woń zaparzonej kawy, cynamonu czy pomarańczy. Cięte kwiaty też dobrze się sprawdzą i przy okazji dodadzą uroku. Techniki działania zapachem wykorzystywane są najczęściej w sklepach i przynoszą dobre efekty. Dlaczego nie wypróbować ich również w naszym mieszkaniu? Oczywiście, nie możemy przesadzać nawet z bardzo ładnym zapachem. Jeśli sprzedajemy mieszkanie w bloku, zwróćmy także uwagę na woń na klatce schodowej.

Odpowiednie przygotowanie nieruchomości przed prezentacją ma ogromne znaczenie. Czasami nawet najmniejszy szczegół może zaważyć na decyzji potencjalnego kupca. Poświęćmy więc trochę czasu aby dobrze podejść do tego tematu. Specjaliści z biura Tyszkiewicz Nieruchomości bardzo chętnie pomogą w doprowadzeniu lokum do takiego stanu, aby klient chciał w nim pozostać na zawsze.

Chcesz sprzedać nieruchomość ale nie wiesz jak się za to zabrać?  Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *