Mieszkanie na parterze – dlaczego warto dać mu szansę

Strona główna » Wpisy » Mieszkanie na parterze – dlaczego warto dać mu szansę

Szukając mieszkania wiele osób od razu zaznacza wyraźnie agentowi – tylko nie na parterze. Mieszkania parterowe nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Ludzie boją się niektórych czynników z nimi związanych takich jak np. większa możliwość włamania czy wścibscy sąsiedzi zaglądający w okna. Mieszkanie na parterze ma jednak swoje duże plusy. Dziś omówimy kilka z nich.

Brak niewygodnych schodów

To pierwsze co przychodzi nam do głowy w związku z mieszkaniem na parterze. Aby dostać się do swojego domu, nie musisz pokonywać kilku pięter schodów, lub bać się tego, że w pewnym momencie zepsuje się winda – akurat wtedy, gdy Ty będziesz w środku, lub gdy będziesz niósł ciężkie zakupy. Mieszkając na najniższym poziomie, wystarczy, że wejdziesz na kilka stopni, lub w ogóle nie będziesz musiał podnosić stóp żeby znaleźć się w domu. To duże udogodnienie dla osób starszych lub rodzin z małymi dziećmi.

Remont nie taki straszny

Mieszkasz na czwartym piętrze bloku bez windy i zacząłeś robić większy remont? Pewnie już zazdrościsz sąsiadowi z parteru. Po pierwsze, wnoszenie wszystkich materiałów, zwykle bardzo ciężkich, po schodach, może być prawdziwą udręką. Dodatkowo, podczas remontu zazwyczaj brudzimy klatkę schodową, roznosząc na naszych butach pył i inne zabrudzenia z mieszkania. Żeby zachować się kulturalnie sprzątamy po sobie klatkę schodową. Mieszkając na parterze mamy o wiele mniej do wysprzątania niż np. będąc lokatorami najwyższego poziomu. W takim wypadku musimy biegać ze szmatką przez wszystkie piętra. Gdy już jesteś po remoncie, czeka na Ciebie urządzanie wnętrza. Mieszkanie na parterze to także ogromna wygoda w trakcie przeprowadzek, czy zakupie i przenoszeniu nowych mebli.

Dodatkowa przestrzeń

O czym mowa? Oczywiście o ogródku. Mieszkanie na parterze to także możliwość posiadania własnego miejsca na powietrzu. Może być to zarówno ogródek, jak i większy taras. Mieszkańcy parterów bardzo często mają możliwość posiadania swojego kawałka ogródka. Czasami mogą wyjść do niego przez klatkę schodową (zdarza się tak głównie w starszym budownictwie), a czasem mają wspaniałą opcję wyjścia z salonu lub kuchni. To świetne rozwiązanie, gdy jesteśmy właścicielami zwierząt, mamy dzieci, które lubią bawić się na powietrzu czy uwielbiamy poranne śniadania na własnej trawie. Wiadomo, wspólne placyki porozrzucane między blokami, nigdy nie dorównają własnemu ogródkowi.

Większy wybór

Jak wspomnieliśmy na początku, mieszkanie na parterze nie jest spełnieniem marzeń wszystkich poszukujących, dlatego decydując się na nie, mamy szerszy wachlarz nieruchomości do wyboru. Zdarza się także, że mieszkanie na parterze może być tańsze niż lokal na wyższej kondygnacji, właśnie w związku z niższym zainteresowaniem. Mamy na myśli zarówno o mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, gdzie na lokal z parterem jesteśmy często w stanie uzyskać od razu niższą cenę, dodatkowy rabat lub miły bonus.

Mieszkanie na parterze nie musi być straszne i nie ma sensu nastawiać się negatywnie podczas poszukiwań nieruchomości. Czasem, to właśnie niechciany przez nas parter może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *