Mieszkanie przyjazne dla zwierząt

Strona główna » Wpisy » Mieszkanie przyjazne dla zwierząt

Merdające ogonem i radośnie szczekające psy, niepokorne i chodzące własnymi ścieżkami puchate koty, małe gryzonie, kolorowe ptaki i budzące respekt gady – wszystkie zwierzaki mają dziś swój dzień. Życie ze zwierzęciem to marzenie wielu z nas. Czasami boimy się jednak, że nie damy rady zapewnić mu dobrych warunków w mieszkaniu lub obawiamy się zniszczeń. O czym warto pamiętać przygotowując mieszkanie przyjazne dla zwierząt? Nie rezygnuj z posiadania pupila, przeczytaj co możesz zrobić, żebyście wszyscy byli szczęśliwi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szczęśliwe życie to życie bez zagrożeń. Warto zwrócić na to uwagę przygotowując mieszkanie dla zwierzaka. Bardzo ważnym aspektem jest uprzątnięcie z mieszkania lub schowanie niebezpiecznych przedmiotów, które przez przypadek mogą dostać się do pyszczka pupila. Zarówno psy, jak i koty lubią czasem podgryzać luźno leżące rzeczy, pozostawione bez opieki jedzenie, czy rośliny. Niektóre potrawy i produkty, nie będące żadnym zagrożeniem dla ludzi, mogą być nawet śmiertelnie niebezpieczne dla pupili – są nimi np. czekolada lub awokado. Dodatkowo, ważne żeby skontrolować czy znajdujące się w domu kwiaty nie są trujące dla czworonogów.

Aby Twój zwierzak czuł się bezpiecznie zapewnij mu jego własne legowisko

Istotne jest także, aby zwierzakom nie stało się nic złego pod naszą nieobecność lub gdy nie mamy ich na oku. Jeśli jesteśmy posiadaczami kota i mieszkamy na wyższym piętrze, bądź nie chcemy, aby udawał się na piesze wycieczki poza dom, zamontujmy na naszym balkonie siatkę. Taka ochrona uniemożliwi wypadnięcie kota za barierki lub jego ucieczkę w nieznane. Jeśli pies podczas naszej nieobecności czuje się zaniepokojony, gryzie z nerwów różne przedmioty i boimy się o jego bezpieczeństwo, warto zainwestować i przyzwyczajać go do klatki typu kennel, która będzie kojarzyła się psu ze spokojnym miejscem. W takim posłaniu pupil prześpi naszą nieobecność i nie zrobi sobie krzywdy.

Mieszkanie przystosowane dla Ciebie i pupila

Należy pamiętać, że różne gatunki, mają różne wymagania. Jeśli zamierzamy być posiadaczami kota, weźmy pod uwagę fakt, że nie jest on skory do posłuszeństwa, a jego drogi sięgają nie tylko na podłogę i kanapę, ale także na blaty, półki i szafki. Żeby mieć spokój ducha i nie narażać się na straty, pochowajmy delikatne przedmioty, aby kot nie strącił ich podczas przechadzek. Zwłaszcza w okresie szczenięcym, niektóre psy lubują się w podgryzaniu naszych mebli. Jeśli planujemy remont mieszkania, wstrzymajmy się do czasu podrośnięcia zwierzaka. Dobrze także ochronić nogi od mebli i odstające części, aby nie zostały mocno zniszczone. Co jeszcze wiąże się z czasem szczenięcym? Załatwianie potrzeb w domu. Aby uratować mieszkanie przed mokrymi zniszczeniami oraz brzydkim zapachem poleca się kupić specjalne maty na podłogę, które są dostępne w sklepach zoologicznych, drogeriach czy w aptekach.

Wybierając meble, zwróć uwagę na materiały odpowiednie przy posiadaniu czworonogów

Żeby zachować meble w jak najlepszym stanie, dobrze przed ich zakupem zwrócić uwagę na materiał, z którego są zrobione. Koty i psy uwielbiają wylegiwać się na fotelach i sofach. Dobrze wybrać materiał obić, który będzie odporny na zabrudzenia, łatwy do wyczyszczenia z sierści oraz poradzi sobie z pazurkami naszych pupili (w wypadku kotów, poza odpowiednim materiałem mebli warto zainwestować także w specjalne drapaki). Do najbardziej popularnych i wytrzymałych materiałów należą m.in. sztuczny zamsz, welur. Najlepiej sprawdzą się gładkie tkaniny o gęstym i grubym splocie oraz krótkim włosiu, najgorszy wybór przy pazurach to skóra oraz eko-skóra.
Warto także pamiętać o łatwych w czyszczeniu zmywalnych farbach, które mogą zostać zabrudzone przez ocieranie się zwierzaków, lub w miejscach ich karmienia.

Stosując się do kilku prostych rad, sprawimy, że mieszkanie będzie idealnym miejscem do życia nie tylko dla nas, ale także naszych ukochanych pupili.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *