Mieszkanie studenckie – czy już czas?

Strona główna » Wpisy » Mieszkanie studenckie – czy już czas?

Nadszedł maj, a z nim matury. Wkraczający w dorosłość młodzi ludzie właśnie są w trakcie najważniejszych egzaminów w ich życiu, od których zależeć będzie ich przyszłość. Po maturach zaczną oni wybierać kierunki studiów i miasta, w których spędzą kilka dobrych lat. Co się z tym wiąże? Potrzeba znalezienia odpowiedniego mieszkania do wynajęcia. Inwestorzy chcący zająć się udostępnianiem nieruchomości pod wynajem studentom, powinni już zacząć przygotowania. Dziś przedstawiamy Wam kilka istotnych kwestii związanych ze studenckim wynajmem.

Kto pierwszy ten lepszy

Myślicie, że maj to zdecydowanie za wczesna pora by szukać mieszkania na wynajem? Zaprawieni w boju studenci wiedzą, że im szybciej tym lepiej. Z racji ogromnej potrzeby wielu osób, związanej ze znalezieniem lokum wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, często zdarza się, że we wrześniu nie ma już z czego wybierać. Trójmiejski rynek wynajmu jest dość specyficzny, ze względu na wzmożony okres wynajmu sezonowego w okresie od czerwca do końca sierpnia. Trzeba więc dobrze wpasować się z poszukiwaniami i ewentualną rezerwacją nieruchomości. Najtańsze i najbardziej atrakcyjne oferty znikają niczym ciepłe bułeczki.

pexels-photo (9)

Warto zwrócić uwagę również na to, kiedy mieszkania są zwalniane. Wielu wynajmujących opuszcza mieszkania wraz z zakończeniem okresu sesji letniej, czyli w okolicy końcówki czerwca. Jeśli zależy nam na posiadaniu dachu nad głową w innym mieście już od początku wakacji, to bardzo dobry moment na przeglądanie ofert. Zdarza się, że właściciele nieruchomości zgadzają się na rezerwację mieszkań i wprowadzenie od września bądź października. Wolny od studentów czas wykorzystują wtedy na wynajem krótkoterminowy dla wczasowiczów odwiedzających nadmorskie miasta w trakcie lata.

Jakie nieruchomości preferują studenci?

Jeśli chcemy zakupić nieruchomość w celu późniejszego wynajmu studentom, warto żebyśmy poznali ich potrzeby, zanim wydamy duże pieniądze na nieruchomość, która nie będzie dla nich atrakcyjną ofertą. Młodzi kierują się trzema podstawowymi kategoriami: ceną, lokalizacją i rozkładem lokalu. Biorąc pod uwagę pierwszą z nich, sprawa jest prosta. Im taniej, tym lepiej. Coraz częściej jednak można zauważyć, fakt, że studenci wolą wydać więcej na swój przejściowy „nowy dom”, który jest w lepszym standardzie, niż na zdemolowane mieszkanie w niskiej cenie. Dlatego przyszli inwestorzy nie powinni kierować się przeświadczeniem, że student może mieszkać w każdych warunkach, nawet tych najbardziej opłakanych. To już nie te czasy.

pexels-photo-203508

 

Z ceną bardzo mocno wiąże się kolejny punkt, czyli lokalizacja. Mieszkania znajdujące się blisko uczelni bądź centrum są droższe od tych, z których dojazd na codzienne zajęcia zajmuje godzinę lub dłużej. Student, jeszcze bardziej niż na standard, zwraca uwagę na czas, który będzie musiał poświęcić na dotarcie z jednego punktu do drugiego. Najlepiej mieszkać przy samej uczelni lub bardzo blisko wygodnego i szybkiego środka transportu. Dobra lokalizacja to także niedalekie sąsiedztwo supermarketów, tanich i dobrych barów, by móc udać się na obiad „jak u mamy”, całodobowych sklepów i miejsc rekreacyjnych jak kino, pub czy siłownia.

Rozkład mieszkania jest ogromnie istotny. Zwłaszcza jeśli chcemy zająć się wynajmem poszczególnych pokoi, a nie całego mieszkania. Jeśli chcemy zainwestować w większe mieszkanie dla kilku osób, poszukajmy nieruchomości z oddzielnymi i nieprzechodnimi pomieszczeniami. Nawet jeśli na nasze mieszkanie zdecyduje się grupka zaprzyjaźnionych ze sobą studentów, będą mieli zapewniony komfort prywatności, który na dłuższy czas jest bardzo ważny. Chyba nikt nie czuł by się dobrze, gdyby jego sypialnia była przejściem do kuchni bądź kolejnego pokoju dla innych lokatorów.

pexels-photo (8)

Wynajem studentom jest całkiem niezłym sposobem na dodatkowy zarobek. Jeśli ktoś ma możliwości by zająć się tego typu inwestycją, a nie ma ochoty na samodzielne szukanie odpowiednich lokatorów bądź promowanie swojej oferty polecamy skorzystanie z pomocy doświadczonego biura, takiego jak Tyszkiewicz Nieruchomości. Współpracując z profesjonalistami, mamy pewność, że nasz wynajem będzie przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie, zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemców.

Dlatego, jeśli chcesz znaleźć odpowiednie mieszkanie na wynajem, potrzebujesz pomocy w zakupie inwestycyjnej nieruchomości lub poszukujesz lokatorów skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi agenci z pewnością pomogą Ci w każdej kwestii. 

1 Comment

  • Nieruchomosci pisze:

    To zależy od naszych planów… Jeżeli nie jesteśmy pewni czy zakorzenimy się w danym miejscu, to z pewnością inwestycja w zakup mieszkania nie będzie do końca trafiona, ale jeśli wiemy,że gdzie chcemy osiąść lub mamy trochę gotówki i chcemy gdzieś ją ulokować i czerpać korzyści z wynajmu to kupno mieszkania jest jak najbardziej uzasadnione…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *