Mieszkanie wielopokojowe spełni Twoje wymagania

Strona główna » Mieszkanie wielopokojowe spełni Twoje wymagania

W Polsce największą popularnością wśród mieszkań na sprzedaż cieszą się lokale dwupokojowe. Jest to optymalna liczba pokoi. W tego typu nieruchomości dobrze odnajdzie się zarówno singiel, jak i para z dzieckiem. Co więcej, takie mieszkanie jest bardzo chętnie wynajmowane. Czy wobec tego większe mieszkania, których liczba pokoi zaczyna się od 4, nie mają szansy na sprzedaż? Niekoniecznie. Wręcz idealnie wpisują się w wymagania niektórych poszukujących.

Duża rodzina

Jak wiadomo, duża rodzina to duże potrzeby. Jeśli zależy nam na tym, by każdy z wielu domowników miał swoją własną przestrzeń, w której będzie mógł spokojnie wypocząć i rozwijać swoje pasje, weźmy pod uwagę większe mieszkanie. Nawet przy pięcioosobowej rodzinie będziemy w stanie spokojnie rozplanować sypialnie oraz miejsce do wspólnego spędzania czasu w czterech, czy pięciu pokojach. Niektórzy w związku ze swoimi wymaganiami, decydują się na zamieszkanie w domu jednorodzinnym. Jednak jeśli nie wyobrażamy sobie innego życia niż w centrum miasta, wielopokojowe mieszkanie w ciekawej lokalizacji będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.

Home office

Z racji na wykonywanie konkretnego zawodu, niektórzy z nas mają możliwość lub wręcz nie mają innego wyjścia, niż praca z domu. Wspólny salon czy sypialnia nie zawsze są odpowiednim miejscem do skupienia myśli i poświęcenia uwagi zadaniu. Posiadając wielopokojowe mieszkanie śmiało możemy zaaranżować jedno z pomieszczeń na nasz prywatny gabinet, w którym nic nie będzie nas rozpraszać. Nawet jeśli na co dzień spędzamy czas w biurze poza domem, dodatkowy pokój możemy wykorzystać na miejsce do pracy po godzinach lub zaszyć się w nim w momencie korzystania z opcji jednodniowego „home office”. Posiadanie dodatkowego pomieszczenia świetnie sprawdzi się w momencie, gdy mamy małe dzieci, których nie chcemy zostawiać, ale nie uśmiecha nam się rezygnacja z pracy zawodowej. To także super opcja dla ludzi udzielających prywatnych lekcji w domowym zaciszu.

Pokojowy biznes

Mimo, że zwykle to małe mieszkania są bardziej rozchwytywane przez potencjalnych najemców, duże nieruchomości także mają swoich zwolenników. Często spotykanym zjawiskiem są grupki studentów poszukujących wspólnego lokum do wynajęcia, z możliwością posiadania prywatnych pokoi. Kupując kilkupokojowe mieszkanie blisko uczelni, nie powinniśmy narzekać na brak chętnych do jego wynajęcia. Nawet jeśli nie znajdziemy jednej grupy, możemy wynajmować pojedyncze pokoje, co często łączy się z większym zyskiem. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się w ciekawej turystycznie lokalizacji, możemy także wynajmować je przyjezdnym, zarówno w całości, jak i z podziałem na poszczególne pokoje.

Modne lofty

Fani ogromnych, nieograniczonych przestrzeni mogą mieć problem w znalezieniu idealnego lokum, które nie będzie podzielone wieloma ścianami. Jeśli zależy nam na bardzo popularnym ostatnio loftowym klimacie warto przemyśleć zakup wielopokojowego mieszkania o dużej łącznej powierzchni i przerobienie go wedle swojego uznania, np. poprzez wyburzenie ścian. Oczywiście, takie działanie wiązać się może z prawdziwą rewolucją, dużym nakładem pracy i wielkim poświęceniem, ale efekt końcowy za pewne wynagrodzi wszelkie minusy.

Wielopokojowe mieszkania z pewnością nie trafią do potrzeb wszystkich poszukujących, jednak warto przemyśleć ich zakup w momencie, gdy zależy nam na dużej przestrzeni, chcemy mieć możliwość prowadzenia w domu działalności lub myślimy o dochodowym wynajmie. Tym bardziej, że zazwyczaj ceny za metr wielopokojowego mieszkania są stosunkowo niższe niż mniejszych nieruchomości.


Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

3 Comments

  • Odpowiednie miejsce do pracy po godzinach naprawdę się przydaje i bez wątpienia warte jest dobrego zaaranżowania. O ile oczywiście mamy na to miejsce :)

  • Galadewe pisze:

    Kupując mieszkanie warto jest przemyśleć metraż żeby na przyszłość nie okazało się zbyt małe.

  • New House pisze:

    Mieszkanie wielopokojowe zawsze jest plusem, młoda para / małżeństwo kupując niewielkie mieszkanie nie wie jeszcze, że prawdopodobnie w jakimś niedługim czasie pojawi im się potomek i prawdopodobnie wtedy będą dopiero myśleć o zmianie mieszkania, a co po kolejne obowiązki związane z przeprowadzką?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *